• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma znam da nisi,al samo radi usporedbe.
Da dobiješ dojam.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Što nek pričam-ovo je luksuz hehe.Dobra roba se sama hvali.Ljep je.

Vidim dosta dobrih stvari,koje su rješene na tom novom modelu prema starim.No nabrojavo jih je i Čiko.

Zanimivo ima riješeno punjenje sa gorivom-tenk iz haube van.A nigdje ne vidim akumulatora?..
Ao ,da mu se amaturka drži stražnjeg djela,gdje se sedi ovo smatram pod 5+,jer na mome sve je isto na miru,samo ova armaturka mrda,ko kakva dobra baba sa ritom.
Ulaz zraka u filter i zamaknuti filter za stenom iz lima imaju i stari,a modeli od 3 cilindra samo.Evo jednog 30 ks dvoklipca,kako je stavljen za usporedbo:
http://www.mojalbum.com/reider/antonio-carraro/ac-3700/20716593
i stari model 3 klipac(slično sklapano)
http://www.mojalbum.com/reider/antonio-carraro/foto/21495702
Da o mjenjaču na strani nebih ni razgovarao-super.
Svijetl ododatno straga,znak 30 brzina,trokut-sve za na cesto na svome mjestu.
Rotirka več stoji,ali moja je još uvijek na polici u podrumu i namještavam jo 1 godinu i ništa stoga.Trebal bi ju našaraufati na Zetor,jer samo je on registriran.
spojka za lampo ili upalbo kakvog čika,ovo je dobro!.ovo stari moj nema!.
Otvaranje haube gore super ti je,ak postavljen traktor do zida i nema placa dizati haubo-5.
Filter gorifa nad mašino-ovo neče zaledeneti nafta nikad.Dobro.

Ovaj utovarivač sa slike je ok,samo trebate da znate,da kad bi takav došao na dvorište traktor bi sigurno prolijo suze.Stvara ovo nenormalan pritisk na čahuro Actio zgloba uzdužnog nagibanja i normalno glave kretanja sprednjih kotača.
I kod mog zetora i kod Štoreta od unaca ubilo je konusne ležaje u glavi skretanja kotača.Spodnje normalno.Gornji bili ok na obadvih.
Ovaj na sliki izgleda mi stvarno težki utovarivač za tak traktor.Sam je težki,a kad mu staviš takvi alat,nešto dodaš i straga i uboga čahura.
A da napomenim nije dobro uništiti AC-ja na Actio zglobu,jer ovo nije TV!!!Ac-ju uništi i osovine,ali samo osovine su skupe,ko da repariraš TV čitav zglob.Upravo danas nekvi mehanik razgovarao sa mnom,da popravljal nekog 5400F.Taj zglob.Prvo što je kazao-skupo ko vrag.Samo taj traktor,o kom se priča-ovaj RADI ko sam vrag-ima dosta ur.I nema utovarivača,ali straga nosi velike terete.
Kaad ko počinje Ac popravljati,tad se sjeti na svog prijašnjeg dragog tome...!.

No na kraju da potegnem crto priče:
-Rakijom zaliven-super!
Traktor super-
Ali bože moj užas-ovaj trokut stvarno je za abuhe strašit.Kazi izgled.A što čemo-nema se tu ništa..Ak treba..
I ja ga nabavijo-od početka nove godine trebajo i u SLO biti smješteni takvi trokuti-i ja ga kupijo sa nosačem.Sad trebam npraviti na svih priključkih ovu stvar,da ju stavim,kad idem na cesto...No nema problem stavit na prešo za sjeno,ali na maleni traktorčič je problem veliki.

Sretno mu bilo sa traktorom i sretan sam za njega,da mu se san izpunijo!.
Lp
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Puknuti ovo od tebe nisam očekivao, čovjek pun znanja i onda ovo napišeš :icon_rolleyes: :=:)
Znaš da su sad u modi prirodne, eko klime :icon_mrgreen:
he , sjeti se ti ove svoje rečenice sljedeči put kad uključiš klimu , pa je odmah ugasi jer je u modi prirodna , eko klima ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Grofe čestitke od srca na novom stroju da odradi puno radni sati bez kvarova lijepa je zvijerka al poznavajuci Grofa bit ce on jos malo modificiran i uljepsan:drink::drink:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Mislim da utovarivač ne bi trebao previše opterećivati zglob pošto je vezan na prednji kraj i most, opet ovisi kolike terete bi podizao i da li bi trebao uteg iza. A sigurno bi trebao. A onda bi opterećivao zglob. :icon_mrgreen:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Nakladač "žmika"zglob!.
trn u neobterečenem stanju bez nakladalca se nalega na sprednji spodnji strani in zadnji gornji strani jer želi se prednji kraj traktora na takvom tipu traktora kao so AC ili TV ili AGT postaviti na nos zbog težine motora.A stražnji kraj sa čahuro drži ga u sredini dole tlom.A utovarivač ustvari potpuno isto usmerjeno silo na zglob a u nepopisno večjoj mjeri kao prazan bez nakladalca.A kad strada zglob pojede naposljed i osovine pošto nema ni kardanskih zglobova nemaju samo več suhe ripne.
Pored toga možeš skratiti vijek života zglobu sa nepravim terminom mazanja sa naopako mastjo.Zglob bojda mazati se priporoča sa crveno mašču (jedan od ponudnika ima takvo mast BFX čini mi se-nešto je skuplja od obične).

Sile na običnoj konstrukciji trakotra su kod nakladalca po mome ugodnije na šasiju.

No zaključek je takav,da zglob obterečen je uvijek kod svakog rada,samo jedanput je više ,drugiput manje.Najbolje bi bilo da bi obadva kraja traktora imala težište na kotačima točno u centru a traktor ne bi ništa ne vukao,ne nosio-samo sam bi se vozijo-tad bi bilo najugodnije hehehe.Lp
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
e...a kaj nije ovaj grofov antonio bez zgloba u sredini, tj. čini mi se da samo kotači skreću a on je ko i svi drugi "normalni" traktori???
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Niti ovaj ac niti ona zelena prima nemaju zglob,i pokazalo se jako dobra stvar,a i dalje okretan!
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Svaki AC ima zglob.Fiksni ili zgloben.U SLo jeziku piše ,da mu je ime -"horizontalni "zglob-imače zglob uzdužnog kretanja.
Slika na desnoj stranici kaže mesto mazanja z brojem 2.

Inače na sliki levo zgoraj napisana je črka E upravo nad njime.Vidi se poševnina zadaj.ovaj zazor služi kao distančnik kretanja.Kakav je velik zazor,takav ima mogučnost max kretanja.
Zračnost možeš prekontrolirati tako,da daš izpred haube na tla beton cigl i sa drvenim stubom dugim cca 3 metara neko ti diže ,pušta prednji kraj,a ti gledaš koliko mica zazor .Svaki ima nešto zazora,a samo da ga nema-previše.:icon_super:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Pustite vi to , to mazanje je mač s dvije oštrice ..
Ako mažeš ljepi se abrazivnie čestice od kamenja i zemlje pa imaš brus tamo gdje treba biti sklisko ...isto kao i sajle koje idu kroz bužir
Samo je centralno podmazivanje podmazivanje , sve ostalo je zabluda
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Eh.Ma čekaj-kod tebe nije takvog mraza i ovaj start nije tako loš!Ne trebaš zasad ništa inovacij raditi. Kod mene,veči je mraz i osim AC-ja sa grijačem,Zetor i TV imajo veoma lošiji start od toga i ne radim panike hehe!.Stavi ga samo u garažo ako je možno ili pod krov bilokakav i koco preko njega i to je to.Samo ti gledaj da imaš akomulator u dobrom stanju.Lp!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Uzmi deku i prebaci je preko haube,bit će mu koji stupanj toplije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh