• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

seba993

Član
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
36
Ima tko doma traktor AC4300 sa upetjem za prednji plug ali prednjo hidravliko?
Bi nešto sam doma stvorio samo najprej tražim par slika.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mnogi su zavisni i žive u prošlosti,a to ih košta,a da nisu svjesni!!!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Oficir ta zavist je mišljena u dobrom gospodaru i u pozitivnom smislu a za prošla vremena - mnogim ljudima običnim se štuca po njima.:=:)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ima tko doma traktor AC4300 sa upetjem za prednji plug ali prednjo hidravliko?
Bi nešto sam doma stvorio samo najprej tražim par slika.

Mislim da imaš negdje u ovoj temi par stranica prije doma rađen nosač, nije za 4300 nego za 4400 al to je ista stvar potraži par stranica nazad pa vidi
 

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
Carraro tigrone 7700 kojeg sam kupio polovnog , iskace iz rikverca , poceo da razvaljujem mjenjac i stao , ne znam kako izvaditi lamele sa gornjeg snopa , ako je neko razvaljivao ovakav mjenjac ili zna nekog ko jeste , dobro bi mi dosao savjet oko ovog problema.:(whew):
 

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
Zupcanik od rikverca neispravan , izgleda kao fabricki los odlivak.... narucio sam novi , kao i spojnicu , nadam se da je to uzrok iskakanja.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Kako ga na kraju razvali? Jel moralo u tri-četiri veća dijela? Spominješ spojnicu, to je sinhronizovano?
Ako možeš postavi neku sliku te gvožđurije.
 

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
Evo kako.... posaljem covjeka u fabriku da nadje inzinjera i da mi objasni. Gornji snop ide u 4 dijela, a u donjem je osovina iz jednog komada. Jeste sinhronizovan.


A evo i pokvarenjaka , izgleda kao da je fabricka greska , los odlivak , nemoguce da se ovako potrosi .


 
Posljednje uređivanje od moderatora:

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
A zanimljivo je to sto to nije slucaj sa svim zupcima , nego sa polovinom otprilike . I to tako sto su npr 5 ispravnih zuba s jedne strane zupcanika a drugih 5 ispravnih s druge strane kruga . Isto tako i ovi neispravni .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
..ja mislim da vrhovi tih zubiju ne nose preko spojnice , nego dublje tj. više prema centru zupčanika .
hočem reč da uopče nisu bitni ...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Kad sam pitao za rastavljanje mislio sam jesi li morao odvajat motor i okolo sve što smeta da ostane samo kutija mjenjača......vidim da jesi

A zanimljivo je to sto to nije slucaj sa svim zupcima , nego sa polovinom otprilike . I to tako sto su npr 5 ispravnih zuba s jedne strane zupcanika a drugih 5 ispravnih s druge strane kruga . Isto tako i ovi neispravni .

Nije zato što su neki skriveni iza velikih. Ovdje ne vidim nikakvih kosina zbog kojih bi izguravalo spojnicu.....Jesu li zubi na spojnici ukošeni, oštećeni.....? Kakva je situacija ovdje sa sinhronima? Jeli bilo aksijalnog hoda ovog zupčanika? Taj stroj ima ručicu kojom prebacuješ naprijed-nazad?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ovaj traktor je reverzibilni i kupljen rabljeni.Ovi traktori su kupljeni baš zbog reverzibilnosti i tako su najviše radili preko R zupčanika tako da to je normalno da je dobio R zupčanik po piksi.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Puknot ima pravo.kao da je glodalica to napravila,kad radila uzobljanje.A Zašto so taj neizpravan zupčanik stavljali unutra,ako ga zaista uništila glodalica...

Ma normalno je sinhroniziran i sa invertorom heh.Dobra mašina.Kad se sestavi ponovo bude opet dr, mr.Ali dosta ti je dalo rada,da sa popravi.Sa kakvim TV-jem ne bi bilo takvih problema(i stroškova)heh malo zajebancije-imaš pravi stroj!LP
 

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
Ovaj traktor je reverzibilni i kupljen rabljeni.Ovi traktori su kupljeni baš zbog reverzibilnosti i tako su najviše radili preko R zupčanika tako da to je normalno da je dobio R zupčanik po piksi.

Nije dobio po piksi , piksa je dobra kao i na zupcaniku za naprijed , jedino sto se vidi da nije kako treba je taj zupcanik

Kad sam pitao za rastavljanje mislio sam jesi li morao odvajat motor i okolo sve što smeta da ostane samo kutija mjenjača......vidim da jesi



Nije zato što su neki skriveni iza velikih. Ovdje ne vidim nikakvih kosina zbog kojih bi izguravalo spojnicu.....Jesu li zubi na spojnici ukošeni, oštećeni.....? Kakva je situacija ovdje sa sinhronima? Jeli bilo aksijalnog hoda ovog zupčanika? Taj stroj ima ručicu kojom prebacuješ naprijed-nazad?


Nisu ukoseni na spojnici , sinhroni su jedva primijetno osteceni , nije bilo aksijalnog hoda, ima ručicu za naprijed-nazad.

Puknot ima pravo.kao da je glodalica to napravila,kad radila uzobljanje.A Zašto so taj neizpravan zupčanik stavljali unutra,ako ga zaista uništila glodalica...

Ma normalno je sinhroniziran i sa invertorom heh.Dobra mašina.Kad se sestavi ponovo bude opet dr, mr.Ali dosta ti je dalo rada,da sa popravi.Sa kakvim TV-jem ne bi bilo takvih problema(i stroškova)heh malo zajebancije-imaš pravi stroj!LP

Isto tako mislim , strojnica je da nema dalje , narucio sam nov i zupcanik i spojnicu , namucio me je malo , ali vrijedice na kraju , nadam se . Jos da dodam samo , citav mjenjac je od tako tvrdog i kvalitetnog materijala , ni ogrebotinu ne mozes ostaviti ni na cemu , svaka im cast .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Jeli ovaj traktor kupljen u Sibosnici opstina Celic od trgovca zvani "cupo"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Meni se, po izgledu zupčanika, čini da invertor nije sinkroniziran, već samo da se rikverc uključuje kandžastom spojkom. Razlog iskakanja je potrošena spojka, a ne ovi zubi. Dovoljno bi ih bilo nekoliko za prenesti moment.
Problem je u ne zaustavljanju prilikom promjene smjera. Pogledaj da nije povinuta vilica, pa da ne uzubljuje dovoljno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh