• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45


Ovde na slici je spojnica na zupcaniku , crvenim krugovima sam obiljezio lose zube a zelenim dobre , ovde se moze jasno vidjeti kako spojnica stoji na zupcaniku .
 

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
Ovde na slici je spojnica na zupcaniku , u crvenim krugovima su losi zubi a u zelenim dobri .

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
daj prebroji broj zubaca na zupčaniku koji ulaze u spojnicu i prebroj broj zubi na zupčaniku , odmah ti bude malo jasnije zašto je to tako
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Mislim da je @ZJ u pravu, nema tu sinhrona....
Sad me zanima jeli to greška u obradi, ili šta.....da ne dođe novi zupčanik isti takav
Jeli uopšte moguće izradit zupčanik ovih dimenzija bez ovih oštećenja.

Da je jednak broj zubi podnožja zubi (utori između dva susjedna zuba) bi se poklapala na malom i velikom pa zupci na manjem nebi bili skinuti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Dobro veli kolega Puknuti. Ti odkrhani zupci nemaju veze. Uzrok iskakanja je negdje drugdje. Ima li ova nazubljena ogrlica kakve utvrđivače na nosaču?
Kak izgledaju utvrđivači vilice? Postoji li kakav sistem zabravljivanja na samoj ogrlici?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
nikakvi šnaperi osim mehaničkih kakve ima rus ne mogu držati silu ako zupčanik hoče iskočiti ..no ovisi i o tome jel iskače po teretom , uz brijeg , niz brijeg , kod kretanja i tak ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
Iskace samo pri opterecenju ..... osiguranje polozaja je standardno , kuglica , i to je u redu , .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Kuglica s federom na vilici? Kak izgleda feder? Možeš li postaviti jačeg?
A jel vilica pravilna, tj. nije iskrivljena?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
sad fino pogledaj skriveni dio mog gornjeg posta .(obilježi ga mišem)


i upravo radi toga ti ispada da su 2/4 ok zubi a 2/4 loši ...i opet ponavljam to ovdje nije problem .
 

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
Ti hoces reci da nece biti dobro ni sa novim zupcanikom i spojnicom? Jesam li dobro razumio? Ako je tako, zasto iskace?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ja hočem reč da nije problem oko ovoga kaj si slikao i označio na slici ,tj. nejdenako obrađeni zubi .

e sad jel novi par bude iskako ili ne to ne znam ..možda je na ovome dosjed pojeden od ušaltavanj pa bude novi držao ..nadam se .

Nađi način da izmjeriš rupu da otkloniš kao moguči uzrok potrošenost rupe u zupčaniku ..prekontroliraj aksijani luft kopletnog snopa ..tako da ne dozvoliš zupčaniku da se nakosi ..provjeri da spojnica nalegne do kraja ..naročito ako se vilica može pomicati po polužju ...i tak ..radiče to ko novo ...samo si dajte truda , nije sila
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Soko praviš ,da si provijerijo oprugo i kuglico.Dali je zadosta privijen vijk koji gura ovodvoje i dali je utor viljuške znucan(da ga pojela kalena kuglica)??To je nekome jednom bilo na TV problem.
Dali par zubčanika naljegaju jedan na drugog na cjeloj širini ?Dali ima mir cjela osovina(dal se možda malo pomica aksialno-ili zupčanik ili cjela osovina)?Kod mene pronašli smo izpod diferencijala jednog traktora neke distančne medeninaste podložke al niko još danas nezna odakle su. A kad jih je satralo sigurno ima osovina luft poslje toga.Mehanik kazao da takvih dlejova u tistime traktoru nije nikad vidijo...
Nadam se da češ ugodno riješit zadevo.LP
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ja bi jaaako obratio pažnju na kuglicu...imao sam slično iskustvo na vladimircu, sve ok, kuglica na mjestu, ali ispada...problem je riješila, naravno, nova kuglica...stara je bila neprimjetno poderana (manja)

možda je to, a možda i nije...vrag će ga znat...:(happy):
 
Na vrh