• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
:(happy):

A ovaj je idealan za ralicu , viljuskar , mulcer , grajfer itd , motor od 65 ks od šale gura sve to ....:(inlove):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Motor sigurno, ali ostatak traktora baš i ne. Nemojte misliti da ako je 65ks da može isto kaj i Zetor npr.
Nije isto nositi atomizer od, recimo 800l i vuči istoga, iako im treba podjednaka snaga.

Prenježna je to šasija, pogotovo zglob. To je namjenski traktor, koji može dati puno snage na kardanu, no nije namijenjen za teške priključke i teške vučne poslove.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Nije klasični zglobni, s upravljanjem na zglobu, znam. To je i Reider prije napisal.
ALI, nema krutu šasiju i odvojeni nagib prednje osovine, kak ima obični traktor s prednjim pogonom. Na tom se traktoru motor s prednjim kotačima i diferencijalom naginje lijevo-desno, dakle, ima uzdužni zglob (ACTIO), a samo upravljanje je zakretanjem kotača.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Svaki tip traktora,je dobar za nešto. Pogotovo klasična oblika za oranje,a ovi kako se izrazil ZJ namjenski AC,za brdovit teren,jer Zetor ne smije ni gledati,gdje taj AC vozi.Tako poljoprivrednik kupi takvu šasijo,za kakve poslove mu traktor,kao radni stroj treba.
Pogotovo je taj AC super za sakupljanje mrva na brdovitom terenu,ali opet za u vinograd sa ozkim redovima je preširok,treba mu promjeniti kotače,osim ako ima koji tako široke redove.
Izgleda mi blazna širina tog traktora-pogotovo je jako stabilan u vožnji popreko brda,jer moj koji ima samo 1,4m čini mi se jako siguran.
Kao sam kazao više puta,čovijek bi trebao imati 2 ili 3 traktora,da je svak za jedno svrhu koje opravljaš kod kuče.
Zato barem imaju višekoji,koji imaju take gume i slične traktore kao taj ac od SOKA,da imaju 2 kompleta gum,da jim ne treba imati dvih traktora jer take gume numogu orati i slično.
Tako da možemo,kazati,da je svaki traktor namjenski traktor i mu jedan posao bolje lježi kao drugi.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Evo ja sam rijesio problem hehe može bit u dva položaja kad je rol bar gore i dole dva komada svijetle sasvim pristojno, to se ne koristi po cesti,za cestu su njegova org
 

Prilozi

  • IMG_2053.jpg
    IMG_2053.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 164
  • IMG_2055.jpg
    IMG_2055.jpg
    42.9 KB · Pregleda: 161
  • IMG_2056.jpg
    IMG_2056.jpg
    35.7 KB · Pregleda: 162
  • IMG_2057.jpg
    IMG_2057.jpg
    26.6 KB · Pregleda: 153

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sad januara bi trebao bit led i sneg vani a nema,zato mi ni na TVeu ne treba LED.:icon_rofl:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Odlične su zadnje imam vec neko vrijeme i zadovoljan sam,mala potrošnja a jako svjetle za radove sa traktorom sasvim dosta,ovakve cu koristi i za špricanje kroz noc trebale bi bit dosta jake
 

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
Ovaj traktor je reverzibilni i kupljen rabljeni.Ovi traktori su kupljeni baš zbog reverzibilnosti i tako su najviše radili preko R zupčanika tako da to je normalno da je dobio R zupčanik po piksi.

Ispostavilo se da si u pravu , kao i kolega "PUKNUTI " .
Pravi razlog iskakanja jeto sto je piksa hodala po osovini i potrosila i osovinu i piksu !!!!! Samo ja to nisam odmah uočio .

Dosao mi je zupcanik isti kao sto je i moj , takav je fabricki , vratio sam ga nazad .
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Dobio si lovu nazad? Riješit ćeš kod tokara ili ponovo ide narudžba? Jeli uopšte moguće izvijugat nešto bez €?
 

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
Pokusacu dobiti lovu nazad. Jos nisam siguran moze li tokar tu nesto da uradi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Ak sam dobro shvatil, klima se piksa (čahura) na kojoj se vrti ovaj zupčanik rikverca, tak da se cijeli zupčanik klima?
Prema onom kak si rekel, ona ima unutarnje ozubljenje na osovini, koje se pojelo, zajedno sa ozubljenjem osovine (ripnama)?
 

seba993

Član
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
36
Među oglasima sem pronašao prednji hidravlik za Tigrone 5500 jona. Zanima me ako mogo ovaj prednji hidravlik montirati na mog 4300? Razmak šraufa?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Nemožmo ti dat neki točan odgovor ovako daj sliku neku da barem vidimo kako izgleda ali mislim da možda i bi jedini problem bi mogo bit u dužini jer 5500 je duži od 4300 tako da bi ti npr ralica bila previše napred...ali daj sliku ili link da vidimo
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Nisam bas siguran da bi ti pasala ja sam mislio da se radi o nosaču ralice ali ovako neznam baš možda bi ti i pasala uz neke preinake
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Huuhu tom vozaču bi mnogi europski komunalci zavidili, a i ja među njima hehe grijanje radio...ma bolje od ureda ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh