• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
Kuglica i opruga kao i udubljenje u osovini je kao novo. AC je stvarno masina izradjena od kvalitetnog materijala. Nema nigde lufta na osovini, snopu. Spojnica nailazi do kraja na zupcanik, znaci iskace i kad rukom drzim rucicu mjenjaca. .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ma glejte ljudi nikakva kuglica ispod opruge niti ništa ne može zadržati tu silu ..
To isrgne mjenjač iz ruke ma da je poluga pola metra .
I da postoji brava , @reider je spomenuo mora biti vilica pojedena tj mora se viddjeti kako spojnica glođe vilicu ...
 

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
Slazem se sa gornjim navodom, ja mislim da je ovakav zupcanik ostetio spojnicu i da je to razlog, drugo nista ne vidim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Pital sam postoji li zabravljivanje na ogrlici? Izgleda da ne
Kak je ogrlica uska, kleca se fe je dobila pozitivne kosine, pa umjesto da se drži na zupčaniku, ona iskače van.
Pitam se kak izgleda druga strana k ozubljenja, za smjer naprijed?

Kad već mijenjaš zupčanik i ogrlicu, trebalo bi zamijeniti i njezon nosač.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
:icon_surprised:
Jeli spojnica simetrična, može li se okrenut, da ona strana koja je uključivala hod naprijed dođe na rikverc.......ako ti se da šarafat sve nazad da probaš
 

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
Jest simetricna, al ne bih opet sve rastavio po cijenu traktora, narucio sam novu ogrlicu i zupcanik. Sto je sigurno sigurno je.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Huh taljane dobro je voziti,ali ak što se poheba,daj bože da voziš Zetora.

Lp i sretno kod radova!Ac fan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Kad bi se tak razmišljalo, postojali bi samo Zetor i Belarus.
 
Posljednje uređivanje:

soko32

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
45
Huh taljane dobro je voziti,ali ak što se poheba,daj bože da voziš Zetora.

Lp i sretno kod radova!Ac fan.

Ovde se nije pohabalo nista , izgleda fabricka greska . I pored ovoga smatram da je da je AC vrh medju malim traktorima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Nekak sam i ja bil u to uvjeren. No, čini se da je Goldoni ipak broj 1. Između ostalog, neki Goldonijevi modeli pofarbani su zeleno sa žutim felgama, i prodaju se pod nekim drugim imenom. Valjda be bez razloga.
AC je sigurno pri vrhu po inovacijama.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Mah nekome dobro služi ena firma drugime druga. Kod iste firme možeš biti sa nekim modelom pozitivno ,sa drugime negativno iznenađen. Težko kažem koji je najbolji.Nek traktor ima takvo mano,drugi ovakvo,ali ošteti se nakon vremena svak.
Ponekvi djelovi Tv-ja izdrže više radnih sati kao kod AC-ja gledajuči isti djel,koji opravlja isto funkcijo kod obadvih traktora!
Sječam se razgovora majstora poovlaščenog za AC,kojem sam stavijo pitanje buke-lupanja neke osovine iz mjesta actio zgloba mog trakotra kod vožnje u 1 brzi po ravnici i blagi nizbrdici, a kad je pogon obterečen onda ne stvara nikakvog glasa, sa tada samo 650 radnih sati napravljenih,a se počeo samo smijati-ma tu mu je boljka tih modela,ako vam buka ne smeta vi samo terajte nima sa šta dogoditi.Bacat čete novac ustran,jer tako kak je sada če još dugo bez problema raditi.
To znači niko nije bezsmrtan heh.Lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Ma ne, nisam štel reći da AC ne valja. Dapače.
A kvari se svaki, to je istina.

Ovaj je kupljen rabljeni, pa se nezna ko je i kaj delal s njim. Očito treba potpuno stati pri svakoj promjeni smjera. Vide se kak su čela ogrlice skrhana od šaltanja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Istina, traktor je jako lijep. Jedino mi nije jasno kak po s njim noći gurati ralicu. Svjetlo od lampi osvijetli samo između traktora i ralice, a ispred ralice je mrak.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ovaj je reverzibilan i nije problem a radne lampe su mu na kabini gore.
 

ECO Plantaža

Novi član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
4
Istina, traktor je jako lijep. Jedino mi nije jasno kak po s njim noći gurati ralicu. Svjetlo od lampi osvijetli samo između traktora i ralice, a ispred ralice je mrak.

Ovaj traktor nema potrebe montirati nista napred, posto zamjeni mjesto volana i sjedala pa se vozi nazad/napred bez ikakvih problema i sve brzine su tu.
Traktor bez mane i ja imam isti TIGRONE 7700.
aa12ac2301-DSC_0181.jpg-for-web-normal.jpg
 
Na vrh