• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

problem je dal je original ili kopija. originali su prilicno skupi i rade a kineske kopije rade koliko su i cena istih. e sad rizikuj pa vidi sta imas. za amaterski rad posluzice ali za vise tesko
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pozdrav, kupio sam jeftino C02 aparat, ali mu je odsjecena masa. Ja imam kablo i klijesta, ali me zanima kako da sastavim 2 kabla debljine 1 cm?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Probaj ovakvim spojnicama

Spojnice%20za%20kabel%20Muske.jpg


Spojnice%20za%20kabel%20zenske.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ja bi ta dva kabla zalemio , ..ali to sam ja .
Odnesi nekom elekričaru koji ima klješta pa ti može stisnuti s bakrenom spojnicom i tak ..ima načina .

vaš velečasni
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

To je super ali gdje da to nabavim, ovdje kod mene nema prodavnica elektrotehnike i sl.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Onda oguli krajeve i uguraj ih u neku bakrenu cjev.
Zatuči čekičom i izoliraj, dok ne nađeš ono kaj trebaš
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Najvjerovatnije da cu tako, a mozda i zalemim, kao sto je puknuti rekao.
Hvala na savjetima :D
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Onda oguli krajeve i uguraj ih u neku bakrenu cjev.
Zatuči čekičom i izoliraj, dok ne nađeš ono kaj trebaš
ja bi ovako..
bitno je da nadješ cijev koja je mrvu šira od snopa žica..i da ti je morša dovoljno jaka..poslje na to navučeš malo tanju gumu,da priteče s obe strane i izolirom ju zamotaš..
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Uradio sam onako kako je muha rekao, tj ugurao u bakrenu cijev, zatuko cekicem i izoliro. Radi :icon_weed:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Osim čekičem, zatuci i kirnerom na par mjesta, s jedne i druge strane kabela.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ovo je tek prva pomoč ali to budeš videl malo kasnije ..

velečasni
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Jučer je stigao inverter telwin 195 force 175 A ... Ta igračka me iznenadila kako prži elektrode.. U upustvima piše da prži elektrode od 1,6-4 i može variti željezo do 12 mm...Nadam se da nisam pogriješio u odabiru,kažu pokazat će vrijeme,ali sam iznenađen sa njegovom snagom vario sam jučer sa elektrodama od 2,5 i on se igra sa njima...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ne znam na čemu si do sada pržio elektrode jer za 2.5 mm ne treba puno izunad stotke..ako ovo ima sto sedamdesetpet onda se ne čuditi .


vaš velečasni
 
E

el pibe

Guest
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pozdrav ekipo.Zanima me kakva su vam iskustva sa WTLaparatima?Prije par godina sam koristio TELWIN 165.Solidan aparatić, fino zalijeva možda jedina zamjerka slabi kabli.Dvoumim kaj uzeti WTLtigHF/MMA180 ili TELWIN 186HD.Oba okarakterizirana kak ti "profi".TELWIN znam da je dobar,WTL nepoznanica izgleda mi robusno vidim nabrojali mu fine osobine(2god. garancije) i kabli ne izgledaju loše.Još ak dobro vari,pa ak ima neko iskustva slobodno nek veli:icon_thumright:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pa jel se neda aparat otvoriti i unutar njega odspojiti masa i staviti novi kabel za masu?
 

kugic

Novi član
Tu od
27 Ožu 2014
Poruka
7
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pozdrav ljudi.
Zanima me ima li neko iskustva s APEX aparatom? Konkretno se radi o inverteru 200A, njemački proizvod koji mogu dobiti za 185 eurića.
Je li to dobra cijena ili mogu za te novce kupiti bolji aparat?
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Telwinowi aparati su jako dobri. Barem iz mog licnog iskustva. Ja imam obicni transformatorski od 160 ampera i super mi se pokazao. ima hladnjak u sebi koji stalno radi i gotovo ga je nemoguce pregrijati. u uputstvu pise moze do 4mm ali na 160 ampera kad je struja dobra bez problema varim i sa 5mm elektrodom ako treba, tako da mozes i ti sa inverterom 170 sigurno.

Jedina mana su im barem kod mog aparata i ostalih telwinovih jeftinijih losi kablovi. Tanki su i dosta kratki, i losa im je izolacija, brzo se osteti izgrebe itd...ali za te pare stvarno super stvar
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Za 185E možeš dobiti samo njemačku naljepnicu.
 
E

el pibe

Guest
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Za 400kn možeš dobiti četiri diode i stari sarkofag VAREX svira bolje nego 90%invertera i razvikanih"naljepnica":(hi):Koji se nude kod lokalnih dilera sa certifikatima.Jedino znanje i susret sa aparatima imaju,kad ti ga donesu iz skladišta i prodaju ti ga.Ova sva smeća kaj se nude nemojte ni kupovati.Telwin nije loš izbor vari on i Tig za silu:icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh