• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Evo stigao danas postom inverter wtl maxi arc 200, 3.25 elektrodu na 120 ampera tali ko od sale, oni koji imaju invertere koje elektrode koristite, ja sam do sad na obicnom aparatu koristil JADRAN!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Sve koje i s običnim aparatom. Plus još kromove i bazične.
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Ja Lincoln, jer sam amater... Komsija koristi neke Total elektrode, 2,5kg-3,8evrica... On prezadovoljan s njima, a bravariju radi profesionalno...
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Kave li su te elektrode od 4 € za 2,5 kg,,, ja preferiram EZ 2,5-3,25 po meni odlicne i cijena 3-3,5€ za kg,, ponekad uzmem i turske geka ili nesto tako i one su cijenom iste kao i EZ
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Dobar ti kompresor @vrsani. Ja imam neko kinesko smece, ali i onako samo gume pumpa.
Inace, za zavarivanje trenutno imam samo jedan Varex, a bila su 4 komada. Pokrala stoka po gradilistima. I, naravno, ostao mi je onaj najstariji i najgori. Imam i autegeni komplet, ali za rezanje. Ne znam da itko vise i vari celike s autogenim.
A elektrode uglavnom Jadranke koristim. @ivac, 3,25 bi trebala ici i na 110.
 
E

el pibe

Guest
Amperažu je najbolje rihtati po filingu i zapamtiti za koju debljinu ili koju situaciju je najbolje koristiti koju elektrodu i koju amperažu.Po meni samo iskustvo.Primjera u firmi bila dva invertera iste marke.Regulatori radili sasvim drukčije jedan je pri amperaži 80 samo pljuvao dok si sa drugim aparatom iste marke vozio 2.5 elektrode samo tako.Tak je bilo od prvog dana kad su došli.Oba su radila jako dobro samo je na ovom drugom "kasnio" regulator amperaže.Tak da se nisi mogao ravnati po onim preporučenim oznakama na regulatoru ili pravilima kak ovaj drugi radi.Ali kad si ga nafrljio oko 110 na više e tad je već počeo slušati samo tako i pržiti sve kaj si mu dao:D:Inače ja sam najviše volio raditi sa Oerlikon elektrodama.Varovi su ispadali jako dobro super je zalijevalo a šljaka je ispadala sama i ono što nije otpalo skinulo se sa drot kefom u nekoliko poteza.Nikad nisam trebao ni lupnuti čekićem ili špicom da bi šljaka otpala.Što nije slučaj sa ostalim elektrodama koje trenutno koristim.Malo mi je teže više doći do tih elektroda jer moj dobavljač više ne nabavlja tu marku:icon_sad:

itp ovi kaj kradu alat po gradilištima treba ruke u šerafštuk.Alat je svetinja i kruh nama "šljakerima".Ak nekaj ne opravdavam to je definitivno krađa alata.A to ionako nije u krvi majstorima, oni se time ne bave.To je poziv ovih manje radno sposobnih koji ionak ne znaju raditi sa alatima.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ukradu, pa prodaju za siću. Sreća u nesreći je što se više ne radi, pa samo iz garaže može ukrast, a valjda neće.
Prosle godine u Šidu kupim neke žute rutilne elektrode, 3,25. Nemam pojma koji je proizvođač, uzeo ih da ne nosim dinare kući. I sinoć nestalo Jadranki, pa uzmem te. Malo se teže pali, smrdi po plastici, ali fino vari. uploadfromtaptalk1462352533768.jpg

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Kompresor sam dobio pojevtino pa nisam mogao da ne kupim....Preklopio u rad a izaso me 150 evra sa 30 metar crijeva,2 pistolja za duvat gume,sprica za farbanje,sprica sa krupnjom diznom i pistolj za sarave,,,ne bog zna kakav,al posluzi
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Pozdrav. Interesira me misljenje o ovom aparatu.
TELWIN aparat za varenje rel inverter MMA TECHNOLOGY 236 HD - 200A Kupio bi takav nekih 4000 kn.
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Imam istog cca 1 god. savršen.

Heavy Duty tehnologija, nemreš pregrijat da hočeš...
 

maku

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
40
Pozdrav!
Što mislite o telwin-ovom inerteru telwin technomig 215
Mogu ga dobiti za oko 5000 kuna kada izbijem pdv preko firme. Jeli to isplativa kupnja i
i što mislite o tima paratima koji odjednom imaju mogućnost sva tri načina zavarivanja?
Imate možda prijedlog za te novce kakav drugi stroj?

Prijenosni inverter velike snage
Impulsno zavarivanje
Synergic upravljanje parametrima zavarivanja
10 slobodnih programa za programiranje
Rad u 2-takta i 4-takta
Zavarivanje željeza, prokroma, aluminija, pocinčanih materijala
Mogućnost TIG DC i REL zavarivanja

Tehničke karakteristike:

Priključni napon : 230 V
Struja zavarivanja : 5 – 220 ampera
Intermitencija pri 400 C : 20% pri 180 ampera
: 60% pri 105 ampera
Zavarivanje žicama promjera : 0,6 – 1,2 mm
Maksimalni promjer koluta : 300 mm -15kg
Dimenzije : 770 x 270 x 600 mm
Težina : 25 kg
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Aparat je ok i nije skup!
Samo me zanima to zavarivanje pocinčanih matrijala(nedaj ti majko to varit ako zona zavara nije obrušena)
 

maku

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
40
a to znam da se mora obrusiti zbog otrovnog cinka kada gori...
a koliko mu to znači što sam potavlja parametre? imate iskustva s time?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A gle,ti kada pojačaš amperažu on sam regulira brzinu žice,govorim za MIG-MAG(co2) zavarivanje!
To je optimalno onako kako je tvornica mapravila,bez obzira na to na aparatu češ imati mogučnost podešavanja voltaže ili brzinu žice kako tebi odgovara!
Znači moči češ ga "isfinirat" na svoj način,sve u svemo dobra je to stvar!
 

maku

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
40
to znam u teoriji o čemu se radi, nego zanimalo me koliko to u praksi znači...
jel može se za to reći da ja trebam samo odrediti brzinu vučenja odnosno guranja gorionika?
 

Najnoviji postovi

Na vrh