• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Asestic

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Novi sam na forumu ime mi je Anđelko proizvodsim papriku paradajz krastavce salatu u plastenicim te na otvoremom kupusnjače lubenice dinje prodaja mi je bazirana na tržnicu pregledavajući forun naišao sam na dosta tema vezanih za moju proizvodnju pa bih volio razmjeniti iskustva u proizvodnji.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Pa društvo hvala svima na dobrodošlici i uspješnu proizvođačku 2010. 8)
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Josipe ja ti se pomalo zahuktavam prije 8 godina sam radio krastavce u kooperaciji poslije sam naprovio plastenik od 70 kvadrata 2004 i od tada svake godine povećavam sada sam na 800 kvadrata a od strojeva imam dizel motokultivator progres labin s priključcima pored plastenika radim oko 1 ha vanjske proizvodnje povrća.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pozdrav. Malo te nejde postavljanje slika, no ništa zato.
Kod stavljanja slika kopiraš direkt link i onda ti ispadne lijepa vidljiva slika. Kod uploada napravi veličinu 800x600

Ja inače radim do 7 hektara povrća na otvorenom. Paprika, kupusnjače, nešto krumpira. Kupac Agrofructus. Ove godine smanjujem proizvodnju na 5 ha ali sve navodnjavam i radim 2000 m2 plastenika tako da bi proizvodnja u teoriji trebala biti bolja valjda. Do sad sam navodnjavao 3 ha ostalo bez vode i svake godine lupao glavom o zid. Dosta mi toga.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Pozdrav prijatelju odmah sam iz pregledavanja foruma skužio da si maher i da imaš dosta iskustva u proizvodnji ovdje u Novoj Gradiški nema ozbiljnog otkupljivača tako da se proizvodnja prodaja svodi na pijacu te na radim naveliko nego više kultura u manjim količinama. A što se tiče navodnjavanja ja ti imam klasični bunar koji po ljetu daje oko 1500 l vode dnevno što mi nije dovoljno ni za plastenike a kamoli za 1 ha vanjske zemlje. Razmišljeo sam o bušenju arteškog bunara u postojećem ali se bojim da mi ako ne naiđem na vodu i ovo što imam ne utekne da li imaš kakvih saznanja o tim pojavama. A za slike ću se malo potruditi prema uputama nikako mi se ne pojavljuje Horst it moraću nekeoga zvati na tel pa polako uhodati postupak .
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Što se bunara tiče, čovjek koji je meni bušio rekao je da nema vode ako nema šodera. Raspitaj se u okolici, ako ne u tvom selu, možda ima u okolnim, na kojoj dubini je šoder u bunarima. Moj bunar ima promjer 10 cm i dubinu 23 metra. Kad sam ga bušio ljudi su mi se smijali što idem toliko duboko jer mi je drava oko 400 m od mene. Ja nisam obračao pažnju. Došli smo do dubine od 6 metara i tu je došao šoder pa sve do 11 m dubine negdje. Nastavili smo dalje i kopali sami mulj sve do 19 m dubine, gdje se opet pojavio šoder. Bušili smo još 4,5 metara koliko smo mogli, jer nam je pritisak odozdola nevjerojatno gurao šoder u kolone i nismo mogli dublje. Stavili smo filtar visine 4 metra i već 6 godina radim bez da pada razina vode u bunaru, a ona je na 5,5 m. Ostali bunari koji su duboki 8 metara skoro su presušili. Naturaagro je bušila 100 m od drave i stavljala štublje promjera 1 metar i odmah im se prvu godinu zamuljio da ga nisu ni koristili, već su vukli vodu iz drave. Dražesno, zar ne?
Nisam maher, već učim svakodnevno i nikad neću znati sve. Svaku godinu nastojim uvesti nešto novo u proizvodnju da ne zaostajem za standardima previše.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Kada rekoh mislio sam na višegodišnje iskustvo i što kažeš svake godine usavršavanje a za bunar kada sam kopao ovaj obični prva dva metra su zemlja a stalo šljunak i šakaš i na glini i mulju smo stali dva prijatelja su bušili u postojećim bunarima jeda je bušio 38 m i ima vode 2 m ispod razine zemlje a drugi 15m i preljeva mu samo oni nisu u mom selu inače ova zemlja mi je miraz a ja sam ti dečko s grada tu gdje radim ja sam jedini koji se bavi povrćem ostali su ratari. De malo o supstratu ja koristim Klasman mislim da si ti nabeo da koristiš Flora gard ako nije problem da mi kažeš cijenu i pakovanje ja ti nisam u sustavu PDV-a. Klasman plaćam 56 kn na palete s PDV-om. Juče me zvao gosp posavec te mi spominjao 250l za 115 kn.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pozdrav Anđelko i dobro došao.
Ovo je tvoja slika ;)

dsc00054sx.jpg
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Hvala prijatelju moraću si dati truda pa to savladati imam još slika kada ih stavljam u odgovor prenoseći s mišom ne dobjiem sliku već hrpu slova kažu da treba kopirati link koji ako ti nije teško da mi daš fiksni tel da te nazovem u večernjim satima pa da to poradimo.
Pozdrav Anđelko!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ovdje ti je objasnjeno postavljanje slika na forum:

Neispravan link obrisan!

probaj to prouciti malo, pa dalje ako negdje zapne zovi upomoc ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
asestic kaže:
Hvala prijatelju moraću si dati truda pa to savladati imam još slika kada ih stavljam u odgovor prenoseći s mišom ne dobjiem sliku već hrpu slova kažu da treba kopirati link koji ako ti nije teško da mi daš fiksni tel da te nazovem u večernjim satima pa da to poradimo.
Pozdrav Anđelko!

Još tvojih slika...
dsc00044ru.jpg

picture004nm.jpg


Evo ;)

Sorry ali nemam fiksni telefon :| Pošalji ti meni na poruku neki kontakt telefon. Budem ja nazavao.
Inaće super slike, pojašnjavaju mi neke dileme. Hvala što djeliš sa nama.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Hvala na pomoći oko slika a ako te što zanima samo pitaj prvi plastenik su mi napravili Euro Brod a ostale sam pravio sam za puno manje novaca jedan je 30x8 m a drugi su 30x5 m s dosta improvizacija ali služe svrsi.
Pozdrav Anđelko!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Evo malo slika uradi sam plastenik 30x8 m.
dsc00057dt.jpg

dsc00058z.jpg

dsc00059j.jpg

dsc00060uw.jpg

Napatih se valda je vredilo.
Pozdrav Anđelko!
 
Na vrh