• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Atomizeri

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Yes. E dobro sam pospajao onda ovaj regulator je malo drugaciji od mog, al' u principu je to to. Gledao sam istu sliku, al' kad skinem na mob bude mi losa kvaliteta pa nisam dobro vidio. Sad druga stvar. Ne vidim ovo dolje dobro.

crijevo sa glava tj. Ono sto se rac a na obje strane to jde na regulator jer je to od pritiska a onobsto ide sa strane je usisno od bazena? Ovdje bas nevidim najbolje jer je sve premosteno zbog ovog kabinskog ventila i ove izolacije...

Edit: izgleda sam sad skontao xD Ovo sto se racva na glavu je usisno iz bazena a ono drugo je od regulatora.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
To bude doslo u naredno vrijeme. Trenutno je atomizer sklapan samo za prskanje korova u vinogradu jer smo kupili onu prskalicu za redove sto se kaci naprijed na Ferđu. Bilo je u planu da ja napravim domaci proizvod al kad smo culi da ima neki iz Temerina te prskalice za 120€ otiali smo kupiti jer dok bi ja par dana to izradjivao druge stvari bi mi trpile. E sad dok dodje prskanje vinograda bas sa atomizerom onda cemo napraviti neki ventil u kabini da se ne mora gasiti kardan stalno.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Od tog i ja imam ako na istog mislimo, imam samo ovu sliku.

2779a824cda7a9858a3c894373a500b7.jpg


One zastitne plastike smo produzili, manje leti okolo, i manje sprica po cokotu.

Na taj razvodnik i ovo spajam, prskam krajnje redove kako hocu, ne mora jedna strana radit uzalud.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Duvnjak se taj zove. Ovo moje je malko drukcije. Al napravljen je "razvodnik" za kabinu od onih zelenih pvc cijevi. Jedno crijevo ide na regulator na atomizer i to se onda racva na tom razvodniku na svaku stranu i na tom razvodniku su 2 pipe tako da se moze zatvoriti jedna strana kad treba. Samo malo pusta na tom razvodniku, valjda nije dobro spojeno pa cu jos ja tu iskemijati nesto.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
To je taj. Ja imam samo crijeva pa sarafim na vec postojeci razvodnik.
Za to novce ne moze bolje.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma za 120€ je odlično.
Mi smo se sad tek uhvatili u koštac s tim svime pa moramo puno inovirati xD Sad smo kupili "novih" polovnih strojeva pa malo to pretresamo, a tu je i gnojidba, priprema i sjetva za suncokret kojeg planiramo posijati na 23ha. Evo baš sam jučer išao u Ilaču po sjetvospremač od 3m i lijepo zekan izgleda s njim :D Dosada nam je Ferđo bio glavni za pripremu sa svojim sjetvospremačem od 1.6m.

A što se tiče atomizera i prskalica, do 12mj bi svi kao trebali imati ove nove europske regulatore tlaka? Tako mi je makar rekao ovaj u trgovini.

I unaprijed da ocrnim TVAK d.o.o. (Traktor centar) za regulator sa 3 izvoda će te dati oko 420kn dok kod drugih ne dođe ni 250kn, a ostale cijene su 500, 620, 800 i nešto za regulatore sa više izvoda...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ako si sad dobio atest na 3 godine, u meduvremenu ne treba nista nadodavat.
U tvak idem jedino u krajnjoj nuzdi. Neke stvari su i 100% skuplje.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Atestirao sam prskalicu, a atomizer nisam kompletirao do pregleda kad je bio kod nas na zoni u 3. mjesecu.
Ali sam morao kupiti regulator jer je stari od sunca bio spečen pa je sve popucalo.

Ma kad vidim da gumica za kućište filtera za rau prskalicu dođe 74kn dosta mi je tvaka... A fala bogu pa u Mirkovcima ima 3 trgovine i po vinkovcima tako da mi nije tvak jedini izbor pa da baš moram kod njega xD A ni Boša (Tina) u Iloku ne kaska puno za njima, čak ima dijelova koje drugi ni nemaju...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa da, remenje za atomizer nisam mogao nigdje naći, a kod njega mo'š lopatom bacat remenje za agromehaniku. Da nisam išao do njega za kiper ventil, nebi ni znao da ima remenja pa bi zvao Bjelovar da mi šalju...

A ima i ovako nekih dijelova za koje mi je lakše zapalit za Ilok nego u Vinkovce.

Baš sam uzeo kod njega sad Motorku, 18-tica za 2k kuna, a inače vidim da idu po 2.300+ kn Uzeli smo kod njega i roto kosu od 1.5m. Isti dan došla, što je za pohvalu, a ne kod nekih uplatiš pa za 3 mjeseca stigne xD
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
imam veliki problem na mojem ledjnom atomizeru... naime kad pustim gorivo iz rezervoara, nakon nekoliko sekundi (dok se napuni ona bocica dje dodje plovak) pocne da toci svuda kroz karburator...nakon toga ja zatvorim gorivo, odsrafim ono dje je plovak malo taknem onaj plovak, opet pustim gorivo onda ne toci, upalim atomizer, potrosim jedno prskanje. Nakon toga ugasim atomizer, posle par trenutaka ponovo toci gorivo... u cmeu je tu problem, je li neko imao slicna iskustva?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako je 2-taktna mašina, odmah da kažem, ne razumijem se u leđne atomizere, ali se razumijem u 2t mašine, kad se otvori gorivo i krene preljevati na sve strane znači da je plovak koka varaždin. Ili naći drugi plovak pa zamjeniti ili komplet karburator, neke makinacije sa šmirglanjem plovka postoje ali rijetko kada da upale.

Ne znam kakav je karburator, ali možda se da naći neki koji paše sa nezz, tomosa ili neke druge 2t mašine.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
brate 2t je masina... plovak kod tomosa je kao zakacen, a ovaj nije nego kad se odsrafi plovak ostaje u onoj kutijici...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Obrazloženje problema si upravo sam rekao. Plovak kada ima goriva mora ići gore da zatvori dotok u čašicu, a ako on ostaje dolje u čašici, ne zatvara dotok goriva i onda slobodnim padom samo preljeva.

Probaj ošmirglati samu plastiku plovka JAKO finim šmirgl papirom, ali samo ako primjetiš da ima nekakvih brazdi, inače ga ne diraj jer možeš samo gore napraviti, ako već nije izbrazdan.

Druga mogućnost je da ga izvadiš van i opet JAKO finim šmirglom pošmirglaš iglicu plovka, ako i onda preljeva nema druge nego novi plovak.

S tim da prvo napraviš korak 2, dakle prvo iglica plovka jer zna biti hrđe malo ili nekog drugog smeća koje blokira plovak.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Onako iz vlastitog iskustva (na sg17) probaj plovak na iglici gurnut prema dolje nekih 2 mm i vjerujem da ces rijesit problem,,,

na ovoj slici plovak stoji naopako (sto bi znacilo da iglicu treba potisnuti prema dolje),,,

0001953_plovak-tomos-apn-206770_360.jpeg
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Kakvi su po kvaliteti manji atomizeri ZUPAN slovenski. Ima li ko i kako je zadovoljan
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Dobar izbor. Koliko litara? Kako se zateze remen ventilatora, posto vidim da je zasarafljen na ramu? Dizne su one keramicke plocice?
 

Najnoviji postovi

Na vrh