• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Atomizeri

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Kako isključiti ventilator? Nemam iskustva s atomizerima pa ne znam ni kakve su dizne ali znam da mi je prije bacao maglu jednako na obje strane! Što raditi s diznama, tj. kako ih najbolje očistiti? Jel znaš kolika je cijena novih? Hvala!

jebaj ga ¸, reko si agromehanika, pa imaš valda onu polugu ispred vetilatora, prebaciš je na drugu stranu i ona popusti remenje

kažeš nemaš iskustva s atomizerom, a znaš da je bacao maglu jednako na obje strane:shock:

a jel znaš i jel vjetar puhao jednako obadva puta:confused:

neznam kakve imaš dizne, daj neku sliku, pretpostavljam da su lehler keramičke i one se dadu i počistit, a cijena im je nešto oko 40kn komad

ova na slici u drugom redu srednja je dizna za atomizer(crvena)pretpostavljam da ti imaš takvu (samo možda žutu ili neku drugu boju)
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRPlGK0TSh8RVpQKa6W3kYirqy1Ku8Z1p1G9bdq0kxJoswdA6L4Yw
a rastavit se može tako da kad se skine ima odozad onaj mali "pišo" lagano ga se kombinirkama skine ispod je keramička pločica (pazi da ne izgubiš) a ispod pločice je rupica koju nježno treba očistiti i potom obrnutim redosljedom sastaviti


jbg jako slabo vidim detalje na slici, ali čini mi se da nisu sve dizne jednake
a za vodu u pumpi, naspi antifriz
 
Posljednje uređivanje:

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Rekao sam da nemam iskustva - radio sam s njim samo 3 puta ali mi je tada bacao normalno do zadnjeg puta kad sam vidio da mi desna strana jako slabo baca! I nije bilo nikakvog vjetra! Imam takve crvene, plave i žute!
Gdje da sipam antifriz??? :confused:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Rekao sam da nemam iskustva - radio sam s njim samo 3 puta ali mi je tada bacao normalno do zadnjeg puta kad sam vidio da mi desna strana jako slabo baca! I nije bilo nikakvog vjetra! Imam takve crvene, plave i žute!
Gdje da sipam antifriz??? :confused:

potpuno ispereš atomizer zatim ga potpuno isprazniš tak da tjera zrak na dizne , zatim naspeš antifriz i nakratko upališ da prođe kroz sve cijevi i dizne

kak crvene plave i žute:confused:
sve na jednoj dizni?jel imaš ovako nešto
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTIQNZBiEKlrhfpK1y9ACXnC2cxY_ddpQzZ_HPnyHotz5_cp5QT
dizne su ti u ovim crvenim čepovima, i one se okretanjem dadu promijeniti, a bez skidanja
ovo mesingano (crno) ti je protukapni ventil

boja dizne ti kaže kolika joj je "rupa"

ako ohčeš da ljeva i desna strana bace jednako onda i jednak broj istih dizni mora biti na svakoj strani, a možda ti je i koja dizna zatvorena, to ti se radi okretanjem cijelog nosača dizni, otvorena je ona dizna koja gleda van, ako ni jedna ne gleda onda su zatvorene
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Nisu sve na jednoj dizni( Npr. s jedne strane(pr.desne) imaju dvostruke dizne crvena i druga žuta! Ima ih 5 s lijeve i 5 s desne strane ali svaka još x2! Svaka dizna ima dvije strane, tj. može se okretati! Možda je malo zbunjujuće ali ne znam kako da ti drugačije objasnim!
Hvala na odgovorima!
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
slika vrijedi 1000 riječi,ponekad i 2000 loše napisanih
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Nemam sad sliku gdje bi se to moglo bolje vidjet a traktor i atomizer mi na selu pa sad ne mogu da ga slikam! Ali izgledaju kao i ove na slici od ilegalca samo su ovdje s obje strane crvene a kod mene s jedne crvena a s druge žuta!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Nemam sad sliku gdje bi se to moglo bolje vidjet a traktor i atomizer mi na selu pa sad ne mogu da ga slikam! Ali izgledaju kao i ove na slici od ilegalca samo su ovdje s obje strane crvene a kod mene s jedne crvena a s druge žuta!

to crveno na slici nije dizna več čep
images

dizna je u čepu
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
E rekao sam da se ne razumijem! Ali uz Vašu pomoć sad mi je jasno! Hvala još jednom! :finga:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
daj mi reci dali za taj atomizer treba inverzija ili se može kardan
vrtjeti u lijevo??

mislim (al samo mislim) da je moguće okrenuti krila na ventilatoru(ako je onaj podesivi)
a pumpi je svejedno
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
daj mi reci dali za taj atomizer treba inverzija ili se može kardan
vrtjeti u lijevo??

Ja koristim inverziju, a da li može i u lijevo to ne bih znao!
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Poštovane kolege,
molim Vas za pomoć u odabiru i dobronamjerne savjete, kupujem amortizer za maslinik, trenutno 1,3 ha maslinika, 315 stabala sadnja 7x7m, da Vas ne zbuni računica u prvim redovima sam išao sa gušćim sklopom zbog burobrana. Starost maslinika sada 7-a godina. Traktor Antonio Carrara 38 ks. Kupio bih najradije novo. Visina maslina ne planiram da bude viša od 3m. Evo i par slikica kako to sada izgleda u sibirskoj Dalmaciji (da vidite i trenutni sklop). Trenutno razmišljam da amortizer ima mogućnost i prskanja sa cca 100 m crijeva, prskalicom (dok stabla/krošnje ne zatvore redove) il mi to ne treba? i sve ostalo na što da vodim računa jer sad ga kupujem za neko duže vrijeme. Najveći dio rađe bio bi eko prihrana maslina, za sada (prošle godine nisam koristio nikakve zaštite, a nadam se da zbog mikro lokaliteta to neću morati često radit). Hvala svima na pomoći. Pozzz ekipi


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

Prilozi

  • IMGP6757.JPG
    IMGP6757.JPG
    9.9 KB · Pregleda: 146
  • IMGP6766.JPG
    IMGP6766.JPG
    9.5 KB · Pregleda: 107
  • IMGP6770.JPG
    IMGP6770.JPG
    8.6 KB · Pregleda: 132
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Glej najbolje ti je da si uzmeš vučeni,,,i to nakojeg mogu ič grane dosta visoko(da ih more gonit,,,bez problema,,punpa na atomizeru,,,,,a sad dok je niskog rasta,,,idi na prskanje preko gume(duga guma ,i na kraju šprica i deri),jer ako odmah odeš s preskalicom vučenom,,,,,iči če ti puno vode u niš,,,neiskorišteno,,,,,

Kod špricanja pazi da ideš od gore ljepo da bude ko da je rosa pala,,,,,,i kažem sad dok su ovakve niske,,,,idi ručno,,preko njega,,,jer zaustavljaš špricanje od stabla do stabla,,,,,,,a poslje kad krošnje dođu blizu,,,ideš s kompletnim špricanjem.,,,....
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Hvala Bagerista, vidim savjet je za vučeni, traktor A. Carrara težak je 1150 kg ja sam mislio za nošeni oko 300 l, cisternu za kišnicu (12m3), imam u masliniku, pa voda nije daleko, a manje bi mi mjesta zauzimao u garaži a i vučeni su skuplja varijanta. Al sada vučeni ili nošeni manji problem nego molim za savjet u svezi: pumpi, ventilatora, dizni, regulatore, komandi,... za namjenu koju trebam, normalno svi bi mi željeli da sa što manje novaca dobijemo što više pa molim kolege sa iskustvom i znanjem za preporuku. Hvala
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Poštovane članovi foruma, pročitao sam temu: Vučeni atomizeri, vidim da su se proizvođači jabuka svojski potrudili oko detalja, kao i proizvođači atomizera. Uzgojni oblik jabuka i maslina razlikuje se pa da ne trčim sa teme na temu sa istim pitanjima bilo bi mi drago da se kolege iz gore navedene teme priključe. Hvala, Pozzz
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
slika vrijedi 1000 riječi,ponekad i 2000 loše napisanih

evo jedan mali ali jaki..:) upravo gotov s remonta...
 

Prilozi

  • atomizer-mayers-250l-vuceni-slika-16578625.jpg
    atomizer-mayers-250l-vuceni-slika-16578625.jpg
    16.8 KB · Pregleda: 1,300
  • atomizer-mayers-250l-vuceni-slika-16578619.jpg
    atomizer-mayers-250l-vuceni-slika-16578619.jpg
    16.1 KB · Pregleda: 792
  • atomizer-mayers-250l-vuceni-slika-16578624.jpg
    atomizer-mayers-250l-vuceni-slika-16578624.jpg
    16.5 KB · Pregleda: 537
  • atomizer-mayers-250l-vuceni-slika-16578622.jpg
    atomizer-mayers-250l-vuceni-slika-16578622.jpg
    17.3 KB · Pregleda: 551

bing

Novi član
Tu od
3 Svi 2014
Poruka
24
imam špricu 400 l traktorsku i sad bi je želio preraditi u atomizer. da li netko ima ideju kako to napraviti, odnosno da li je uopće moguće/isplativo?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Moze li neka dobra dusa pomoci sa atomizerom od Kranjske Agromehanike onaj stari '90 i neko godiste 440L.
Prepakovao sam pumpu i morali smo kupiti novi regulator pritiska (ovaj novi evrposki) sad sam ja pokopcao crijeva nekom logikom jer nemam pojma kako ide a nisu mi bila ni spojena na regulator stari. (Atomizer je stari kupio prije 6 - 7 godina al u dijelovima)

E sad vako kaze... 2 izvoda sam spjio sa diznama koja normalno idu iza. Treci izvod ide na mjesalicu onu sto je na dnu bazena? Ili ide sa onog filtera a ono trece sto je na bazenu ide na 3 izvod?
 

Najnoviji postovi

Na vrh