• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Atomizeri

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
nevidim problem sa određivanjem brzine, moje mišljenje da to nije ni potrebno
naime istu stvar možete postići i mjerenjem vremena prolaska određene parcele pri određenoj brzini i broju okretaja na traktoru
dakle ja imam izmjereno u sekundu koliko mi kojom brzinom treba (a koristim samo dvije 1b i 4s)da prođem kroz određeni vočnjak, pošto znam kolika je površina određujem količinu sredstva a ostalo se izračuna jer vrijeme vožnje i protok na diznama pri određenom tlaku daju potrebnu količinu vode a i obrnuto
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Nedavno sam dobio stari Moravin atomizer 440 u jako lošem stanju i posle remonta sada izgleda ovako:




ima Comet pumpu i razvodnik, dve cevi sa po 6 dizni na sebi i ventilator od 650mm.Pošto su stare dizne dotrajale,zamenio bi ih novim,pa me zanimaju vaše preporuke....koje staviti ?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
zna li netko na koji način se pokreće ventilator na vučenim atomizerima,jer pumpa je naprijed a ventilator iza???????
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
zna li netko na koji način se pokreće ventilator na vučenim atomizerima,jer pumpa je naprijed a ventilator iza???????

ja sam na jednom vidio nešto kao kardan,mislim da je nekakav s agromehanikinom pumpom bio, i tamo gdje je inaće remenica ona četiri vijka se skinu i remenica a zašarafi se kardan
 
O

ostrica

Guest
kupovina vucnog atomizera

Pozdrav svima. Trenutno trazim da kupim neki vucni atomizer pa mi trebaju neki saveti i informacije.

Atomizer bi bio od 1.000 litara, polovan, vucni. Vec sam kontaktirao neke ljude i trenutno mi se nude 2 komada, oba uvezena iz Italije.

Prvi je marke Nobili, koji ima mesac i posebnu posudu za pranje ruku, cena je 2.400 eura, a drugi je marke Hardi koji je obican, tj. isto vucni, ali nema mesac i ovo za pranje ruku. Njegova cena je 2.000 eura.

To je ono sto su mi trenutno ponudili da imaju ovde u Srbiji, a uskoro im stize roba iz Italije. Mene zanima recimo, od ova 2, koja je firma bolja i da li je taj mesac koji sam muti sredstva dobra stvar ili i ovde vazi ono pravilo, sto prostije to bolje, tj. nema sta da se pokvari :)

Recite mi jos i ukoliko pogledam jos neke firme, na sta konkretno obratiti paznju? Jedan moj prijatelj mi je rekao da obavezno gledam da sasija bude pocinkovana. Imate li jos neki tako savet...

Unapred puno hvala, pozdrav.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
hardi ti je vrhunska firma,a mješač možeš ugraditi i naknadno,on je potreban naročito kod praškastih sredstava jer nedozvoljava taloženje,secovanje sredstva,više obrati pažnju na stanje pumpe koja nije jeftina jer ti je ona i dizne najbitnija uz regulator i ventile,a ako šasija i nije pocinčana uvijek postoje četke i boje
pogledaj i agromehaniku koja ima trgovine u srbiji
 
O

ostrica

Guest
Hvala na tako brzom odgovoru. Gledao sam agromehaniku i cena je 4.000 eura, nov od 1.000 litara.

To mi je u ovom trenutku previse, pa zato gledam neki polovan za oko 2.000 eura. Kod mene u selu se dosta kupilo tih polovnih i ljudi su zadovoljni. Mislim, znam ja da je novo novo, ali situacija je takva kakva je ;) I da li je bitno koliko je atomizer star?

A reci mi kako da proverim pumpu i taj regulator?

hvala jos jednom
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Pozdrav forumaši!
Zanima me gdje nabaviti dobar polovni atomizer(200-300l) za Tomu Vinkovića 521 stari model?
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Zna li ko,koja creva bi trebalo staviti na atomizer prilikom zamene? Koje radne pritiske moraju izdrzati i postoje li neka spec. creva za atomizere ?



 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
kad treba staviti antifriz u atomizer koji je vani da se ne smrzne
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Pozdrav! Imam atomizer agromehanika 200L i kada sam nedavno prskao lijeva strana mi odlično baca, a desna dosta slabije! Da li netko zna o čemu bi se moglo raditi?
Hvala!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Pozdrav! Imam atomizer agromehanika 200L i kada sam nedavno prskao lijeva strana mi odlično baca, a desna dosta slabije! Da li netko zna o čemu bi se moglo raditi?
Hvala!

kak misliš slabije
neka dizna ne baca, kaplje ili što
ako misliš na oblak maglice iza sebe on je uvijek s jedne strane slabiji, zbog ventilatora
iskljući vent, pa usporedi
inaće mogu bit i dizne malo poštopane pa se smanji protok, ali da se očistit
kakve imaš dizne ?lehler?
a najbolje bi bilo menzuru štopericu i jednu po jednu isprobat , ili 12 vrečice, ili 12 menzura:weedman:
 
Posljednje uređivanje:

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Kako isključiti ventilator? Nemam iskustva s atomizerima pa ne znam ni kakve su dizne ali znam da mi je prije bacao maglu jednako na obje strane! Što raditi s diznama, tj. kako ih najbolje očistiti? Jel znaš kolika je cijena novih? Hvala!
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
I zaboravio sam pitati kako mogu biti siguran da je voda ispuštena iz pumpe?
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Evo slike atomizera!



 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh