• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Atomizeri

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
vinogradar kaže:
Evo mojeg novoga Agromehanika 400 litara !

Neispravan link obrisan!
Shot with CYBERSHOT at 2 007-08-02


pozdrav svim ljudima dobre volje sa dobrim savjetima. prvo da se pohvalim. ponovio sam se u atomizer zupan 300l MINI EKOLOGIC nošeni ( nešto slično kao na slici samo polovno i ne baš sjajno kao gore ) atomizer je star 10tak godina i sve bi trebalo raditi. e sad što me muči ja nikad nisam vidio izbliza takav stroj ( uživo ) a kamoli radio pa trebam savjeta svih vrsta ( zato i onaj pozdrav s početka člančića )

znači koja brzina špricanja, pritisak , podešavanja, da li može usisavati vodu , jel se mogu dodati još dvije ruke za ručno prskanje itd...itd.. ako neko ima takav i koja je to kvaliteta

unaprijed zahvalan :prayer: :prayer: :madmana:

____________________________________________________________________
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
@Kobac: Zupan atomizeri su jako dobri. Vjerojatno nisu bili tak dobri pred 10 godina kak su sad, ali mislim da nisi pogriješio. Njihov atomizer bi ti trebao dobro služiti.

Evo da predstavim jedan hrvatski atomizer:





Ovo su obični modeli u verziji 220,330 i 440 litara. U ponudi su i ostali modeli sa 3 rezervoara (po EU normama), kao ovaj bijeli agromehanikin na slici iznad.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
znaju li se cijene Leškovih atomizera,i imaju li voćarske usmjerivače? :scratch
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
zvonis01 kaže:
znaju li se cijene Leškovih atomizera,i imaju li voćarske usmjerivače? :scratch

330 - 12.000 kn
440 - 12.500 kn

Voćarskih usmjerivača nema, ali budu uskoro. Atomizeri se usavršavaju sa dodatnom opremom pa treba još malo vremena da se sve skupa testira.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Dali ima vucenih atomizera koje IMT539 moze pogoniti? 1000/1500 litara?
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
slafko kaže:
@Kobac: Zupan atomizeri su jako dobri. Vjerojatno nisu bili tak dobri pred 10 godina kak su sad, ali mislim da nisi pogriješio. Njihov atomizer bi ti trebao dobro služiti.


jel se kužiš šta u rukovanje sa atomizerima. mislio sam bit će savjeta al izgleda niko nema atomizer :scratch
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
ja radim cijelu sezonu sa jednim od 1000 l ali sve ti zavisi od vrste ventila i kakav je sistem.

2whmhxc.jpg


već znam gdje što treba kad tlak zeza zaštopa i slicno
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
dali je cijena 12000 sa elektro komandama i koje su mogućnosti plaćanja?
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
zvonis01 kaže:
dali je cijena 12000 sa elektro komandama i koje su mogućnosti plaćanja?

Cijena ovog sa slike i videa (300 3R) je 15.000,00 kn (PDV uključen). Za opcije plaćanja ćeš morati nazvati direktno.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792

dali je netko radio ovakvu prepravku prskalice u atomizer?zanima me na koji način i isplativost preinake?
 
J

josipbunjevac

Guest
evo moj vučni atomizer floridin 1000litara, dosta je star, ali očuvan, cometova pumpa tri klipa, jeftina za održavanje ali nekvari se. vučem ga sa fiatom 45 ks, imam i massey fergusona 75 ks, i tubera.

atomizer:
 
J

josipbunjevac

Guest
zvonis01 kaže:
valjala bi kabina ako prskaš sa tuberom

neprskam sa tuberom, sa fiatom prskam a on ima kabinu. :D
 
T

Tomyslav

Guest
Idući mjesec krećem u nabavku atomizera.Trebam nekakav vučeni,najmanje 600 l.Koji možete preporučiti i što mislite o atomizerima od Agromehanike?
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Molim vas za pomoć. Imam rabljeni atomizer holder pumpa Z52- da li netko ima iskustva s tom pumpom:
kakvo ulje ide u nju te koliki treba biti pritisak na membrani (napumpano bara?)
Pozdrav
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
kolege,ovh dana sam špricao sa stihl leđnim atomizerom ,jer mi je traktorski van funkcije i došao do čudnih rezultata,po hektaru sam trošio oko 300 l tekućine što je tri puta manje od traktorskog ako idemo na računicu 1000l-ha.razlika je 700 l u kojem ima 21 l crvenog ulja x 40 kn=840 kn,to je jebačka dnevnica,bar za mene :shock: zanima me dali ostali koriste traktorske atomizere za zimsko prskanje jer ne vidim svrhu ga koristiti dok nema zelene mase :scratch
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A ćek da tek otkriješ motornu leđnu prskalicu :lol: :lol: Utrošit ćeš 1/3 od leđnog atomizera :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh