• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

auto limarija i priprema za farbanje

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ja bih ti preporucio ali samo gas masku da stavis dok se vozis heheee
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
E stvarno pojma nemam jesul mogli ikako gluplje odraditi ove nosace lafete na suzi.

Znaci ide lim od poda. Ispod njega je deblji lim manji na koji se sarafi na lafetu. Iznad toga malo deblji lim koji sa jedne strane ide na gredu praga sa druge na tunel sa trece na prednju gredu gdje je nosac motora. A preko svega toga ide lim koji ide od papucica pa do recimo pete gdje naslanjas nogu desno kad gas drzis....unutra ispod tog lima je rupa fabricki tako napravljeno.

To je sve do te mjere strulo da se sve mora iskopati odsjeci i baciti u smece jerbo nije vise ni za otpada. Danas sam kopo po strolom limu odstranio kilu hrdje. Sad mi nikako nije jasno kako te sve grede spojiti sta tu isjeci kako nadovariti to sve da bude ok. 5 nakih limova tu ima isprepletanih stvarno gluplje nisu rjesenje mogli naci.


A sto je najgore po netu sam trazio i trazio i trazio nigdje slika ne mogu naci da vidim kako su to drugi rjesavali.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Malo jeste glupavo odradjeno i zato sto je toliko limova jedan preko drugog i istruli ali to daje potrebnu cvrstinu ,kao slojeviti lim. udaris zato deblji lim poprecne grede da je vezes od grede praga [sajtne ] do sredine ,a ostalo preklopis tanjim. taj unutrasnji lim formira gredu ,zato je rupa tu i formira kosinu za noge. sad mozes donekle i iznutra izvariti samo vodi racuna da nebukne vatra jer autogeno i uopste sam raditi je tesko i cesto se mora voditi racuna o vatri. uzmi plasticnu flasu i napuni vodom i probusis ekserom cep i drzi kraj sebe za nedaj boze
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Zato i trunu tu. Imas nosac lafete koji se pricvrscava za malo deblji mali lim koji je pricvrscen za malo deblji lim koji ide skroz od jedne do druge lafete i nosac mjenjaca je na njoj, a iznad tog lima je lim poda. 3 lima i jos preko toga onaj cetvrti, to nema boga da ne trune ko ludo. Plus izmedju 3 ta spojena i 4og gornjeg lima ima fabricki ogromna rupa tu...udje tu vlage pa polako gricka lim kad na jednom mjestu udje voda i so unutra sve se vremenom raspadne...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Ti to mene nagovaraš da odušak u prag spojim?

Dobra ideja, ali motor mora biti zrel za generalku,
da dosta ulja hiće, jer drugačije nema zaštite ;)

Kak i sam znaš stare ulje možeš jedino mazati deske da črvi nejdeju u nju ;),
ta zaštita more služiti jedino na Fordu T gdje je kostur od drva ;)
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Autogenci...kako srediti lose dizne? Nakupio sam ih trenutno 5 komada 3 moje 2 od prijatelja...samo na jednoj mi je fin plamen i to na 0.5-1 ne mogu sa njom deblji ni otopiti kamol variti

ostale rasprsuju gasove na sve strane. Cistio sam ih tanjom zicom nista i dalje sve isto.

Mozel se to kako srediti...nigdje u blizini nema da kupim nove
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Mogu se srediti ali ako se ima alatic za to a to se tesko pronalazi. Ima set kao zicica za ciscenje dizne na vrhu i to kalibrisani za skoro svaku diznu. Negde sa strane unutar rupice je zalepila pucna pa razbacuje gas lose. Proveri i unutrasnju diznu kad skines ceo brener ima dizna sa vise rupa sa strane i jednom centralnom. To mora biti ovlas stegnuto a ume da zagaravi i tu pa zeza
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Za sada nije lose.Ako ti je samo razmera dobra gde dodje viljuska bice dobro. Samo si trebao selen blok izvaditi da neizgori od temperature.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Izvadio sam ga bio radapcigerom tj prvo pripikovo pa onda izvadio i vario. Mada kontam drugi kupiti jer ovaj je iovako sav potrosen, zvao sam radnju imaju 2,5 evra kosta :)
Sto se tice razmjere... po tehnickom uputstvu od tocka do tocka je 2520mm
meni je bilo 2505 dakle cenat i po u minusu. ja sam ga nekako utrefio na 2521,5 dakle milimetar i po sam u plus fulo sto je opet ok kako je bilo. Sad auto dosta lakse mota i lakse krivinu hvata :)

Ostalo je jos dosta posla krpljenje rupa, to jest patos i pragove moram komplet izmijeniti al to ce sve biti igrarija kolko je ovo bilo komplikovano utrefiti da pase i saviti 2mm lim da je kako treba :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Na muci se poznaju junaci. Posle ce ti biti drago sto ti blato nebaca na alatku
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Hehe dobra dobra :)

Ma bitno mi je ovo odradit da je konstrukcijski dobar da tockovi drze. I posle pragove odradit da ga mogu normalno ko covjek dizalicom dici a ne poturat letve kojekakve da ne prolazi dizalica kroz prag i tu moram neko ojacanje uraditi dok vidim kako to izgleda kad se pragovi skinu. Ostalo je vec estetika a to kako ispadne ispadne.

Bitno je da on meni izdrzi jos koju godinu dvije pa ide na otpad. Vec odavno je bio zreo za otpada ali mi ga zao majku mu njegovu. Motor mu ko singerica radi. Uvijek pali iz prve druge(verglanje max 2 sekunde). Potrosnja uvijek oko 6l. Kad fino vozis i manje. Nikad nekih ozbiljnijih kvarova. 2 godine ga vozim ne znam jesam li osim zamjene ulja i potrosnog materijala ulozio 50 evra u njega.

A po 2 hiljade kilometara nekad predjem za mjesec dva sa njim. Stvarno pouzdan auto, i u poredjenju sa golfom 2 koga ovdje najvise voze i u koga se kunu...suzi je udobnost 2x veca. Po 600km sam prelazio na dan i nista...u golfu posle 200km ne osjecas ledja :)

Al eto lim mu je mana...Covjek od koga sam kupio ovog kadeta je imo kadeta...vozio jako dugo. strula skoljka. Uzeo na otpadu drugu dobru. I vozio opet dugo, i na kraju meni prodo. 2ga skoljka je to ovom motoru...i imam osjecaj da bi doticni gospodin mogo jos jednu pojesti...tj ova je vec odavno bila za zamjene al eto potrudicemo se da je napravimo da bude ko nova :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nije njoj lim mana nego godine jer nije ni predvidjen da ide 30 god.Dok je tih greda koje drze selene napred i pozadi i grede gde su opruge pozadi imaces auto. kad one istrule otpad. Prema tome krpi i vozi jer to je vrlo pouzdan i zahvalan auto. Ja sam imao kadeta adama 68 god i sredio komplet i vozio i navozao se sa njim mogu ti reci a presao ukupno oko milion km
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Imo sam ja kadetta c 1.2 78g.
Za taj auto imam samo rjeci hvale,fantastican auto mozda i najbolji opelov!!
Moje misljenje je da se vw tih godina nemoze usporedjivat sa opelom,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ja sam mislil da sam ja najluđi na ovom svetu ali ..... vidim ja da ima još ravnih meni :drink:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
A onda komentari (tu pri meni v radioni) - kak baš Kadett? :(envy):


Vozil sam C liniju, D liniju ( 2 kom) i E karavana?


Tražim D liniju s 3 vratima, ako tko zna za kakvog. Ovi s Njuškala su ili 5 vrati ili kod Dubrovnika...

Znači: tražim ovo

800px-1983_Opel_Kadett_1.3_GL_Berlina_3-dr.jpg



u VŽ, KC ili međimurskoj županiji. :icon_idea:

Lagani offtopic....

točnije - vidi hrđu na prednjem blatobranu!
E, sad više nije offtopic :(devil):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
U stanju ko sa slike ili da se magnet samo za felge lovi?

Bum malo pronjuškal ako hrđu tražiš
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Opelov ključ i v džepu hrđa :cool2:

Za tihih ljetnih noći se može čuti kako Opel hrđa... :(devil):

Stanje? Bil je jedan kod VŽ Toplica. Išel sam pogledati no poda nije bilo. Ne treba meni pod...:icon_rofl: trebam brojeve šasije koji su na njemu, kraj suvozačkog sica.
S tim da su frajeri privarili komad lima kraj praga... da ne izgubi suvozača. Preko tih brojeva, koji su onda još više strunuli.

A ići se zaje*avati s policijom i zahtjevom za PP brojeve je neisplativo.


Imam GTE dodatke za njega, original Ronal 14" felge, C20NE motor, F20 getribu, most zadnji od e Gsi-a...
Fali mi samo školjka

D linija su mi bil prvi "pravi" auti. Lanciu Betu ne računam... ona ide po nekretninu. Više je stajala nego išla.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kod nas se moze pronaci jos uvek kadet u dobrom stanju od starijih ljudi koji su veoma malo presli ali je muka sto to niko nece da proda dok je ziv. Par komada sam sretao kao iz fabrike da su izasli ali ni da pomisle da prodaju. I dan danas sam ljubitelj opela i preko 10 kom raznih sam imao ,samo sto je doslo vreme da za limariju i staklariju nemozes naci nigde dela jednog .Pre par godina sam vozio Rekorda III od 2.0 ili 2.2 i navozao se sa njima. Prvi je presao 900000km ,ceo pocincan i u ekstra stanju i prodam drugaru i zbog njegove gluposti posle godinu dana je izgoreo komplet. Probio rezervoar i stavio kantu sa benzinom napred kod motora buzdovan. Ostali sto rekli samo dugmici
 

Najnoviji postovi

Na vrh