• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

auto limarija i priprema za farbanje

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Kada da istrune, to je laž. Pa to je gusnato emajlovano :(giggle)::(giggle):
Bum skopal pa stavil sliku kak sam ja svojeg "pošvasal" nabrzaka, i još uvjek ide :icon_redface::icon_redface:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
2 vica:

Evo ti link, tri stranice limarije za D liniju. Logirani sam kod njih.... cijene su oko dvadesetak eura za dio, čak i manje.

http://www.ar-hrupelj.hr/kadett-80-....html?osCsid=77f01ab787ee09b6a241e8f605477f3f

Po oglasima se već duže vrijeme potežu par komada. Dva su IDA Opel, to neću a ostatak je s 5 vrati.

Kod vas ih ima puno jer je IDA radila te aute i tko je imao vezu mogao je za koji dinar više umjesto Zastave dobiti IDA Kadetta ili Asconu.

http://sr.wikipedia.org/wiki/IDA_Opel


:biggrin:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Mogu ti reci da u IDI sto je radjeno je dosta dobrog kvaliteta cak i kvalitetnije po jednom casopisu o istrazivanju kvaliteta gde su opelovi strucnjaci kontrolisali. Nije ni blizu bila jeftina cak se dobro znalo ko je to mogao voziti u ono vreme i odrzavati. govorim o 80-tim godinama proslog veka kad su radjene . Hteo sam skoro kadeta E karavana da uzmem ali nije bilo nesto kvalitetnih jer mi je trebao sa dizelom i naleti mi pasat B3 1,6td veoma povoljno solidan a dobar je za moju rabotu jer ima 100L rezervoar
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Kada da istrune, to je laž. Pa to je gusnato emajlovano :(giggle)::(giggle):
Bum skopal pa stavil sliku kak sam ja svojeg "pošvasal" nabrzaka, i još uvjek ide :icon_redface::icon_redface:
Nisam uspel najti sliku, ali sam poslikal opet.
I to se otplatilo u ovih nekoliko mjeseci od kad je namontirano :icon_keel:
Mene više boli bušan rezervar nego to


 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
A ja mislio da je Muha picajzla, a kad tamo on zna sfusati vise nego njegov zemljak Maotić,,,:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bobić dobro si mislil ali ovo je dok tehnički vrijedi Muhač je i više nego picajzla (makar se i naljutil ):icon_scratch:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Jesi ti kad upoznal obutog šustera :icon_scratch:

Ima ih ali su rijetki kao i kovaci koji imaju frisko klepan lemes na plugu,,,

Bobić dobro si mislil ali ovo je dok tehnički vrijedi Muhač je i više nego picajzla (makar se i naljutil ):icon_scratch:

Ma primjetil sam da ima znanja dok si oce dati truda,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Bobić dobro si mislil ali ovo je dok tehnički vrijedi Muhač je i više nego picajzla (makar se i naljutil ):icon_scratch:
Je, istina.
A vaser pumpa, a lamela, a sve ostalo unazad par let kaj ti znaš, a kaj tek neznaš :(nerd):
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Mogu ti reci da u IDI sto je radjeno je dosta dobrog kvaliteta cak i kvalitetnije po jednom casopisu o istrazivanju kvaliteta gde su opelovi strucnjaci kontrolisali. Nije ni blizu bila jeftina cak se dobro znalo ko je to mogao voziti u ono vreme i odrzavati. govorim o 80-tim godinama proslog veka kad su radjene . Hteo sam skoro kadeta E karavana da uzmem ali nije bilo nesto kvalitetnih jer mi je trebao sa dizelom i naleti mi pasat B3 1,6td veoma povoljno solidan a dobar je za moju rabotu jer ima 100L rezervoar

Znam da su se u IDA Kikinda montirali gotovi Opeli, to je bilo ko u TAS Sarajevo. Dobiju gotove karoserije koju zmontiraju i time je bilo "made in Yugoslavia". Jer je carina na uvoz bila ko još jedan auto.
Slično je radio Cimos i Revoz. No Ida su bili gotovo bez opreme, s tim da su radili starije tipove karoserije. Poput ovog s oglasa na linku, kojem se ne otvara zadnja hauba s staklom nego su panti ispod stakla. Na njemačkoj verziji već od 1981 se otvara cijela hauba s okvirom stakla....

http://www.njuskalo.hr/auti/opel-kadett-1.2-oglas-9702988

I nema ih s troje vrata :(


Muha, to odmah drži i auspuh ili samo zadnji trap?
Pogledaj video možda ti pomogne kod limarije :biggrin:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=cNhcEZu6KWw[/YT]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ebala te troja vrata, pa zaključaj zadnja :icon_fU:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako ti je mala rupa na rezervoaru uzmi poliester kit sa vlaknima i ocisti dobro lim i spahlama navuci. Dobro drzi ako neudaris negde po tome
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Hvala Vica, znam za to. To više niko normalan ne vari odavno.
Meni je ionak svejedno. Upravo sam mu ispustil antifriz, to mu više nebu trebalo.
Rezervar mi je interesantan radi vage, ali možda stegne zima opet.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293


To se zove limarija, ta ne strula.
Još u današnje vrijeme staviš armaturu za glazuru i to je to.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
:icon_mrgreen: zalemi, ne plasticiraj

nanesi paste na čist lim, zagrij femom (da nebi ti brenerom) i dodaj žice. posudi od nekog montera centralnog.
ako je veća rupa dodaš komadić bakrenog lima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Čisti lim na bušnom rezervaru :icon_scratch:
Kaj misliš da ga je nafta pojela?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Znajuci opelove rezervoare tu je iznutra sve zardjalo u dnu. Nekoliko desetina sam ih krpio ili cela zadna menjao ,a kod dizela prosecao zbog zapusenog sita ,da ocistim i operem. Lim od nareska ili sardine za manje rupe i letovanje zakon
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Normalno da pišeš takve postove kad me nikad ne slušaš, samo svoje tučeš :icon_fU:
 

Najnoviji postovi

Na vrh