• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

auto limarija i priprema za farbanje

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Oooo, ima tuj pravih makina! Ove zelene i plave su dobre za prajmere i temelje, moze i za akril, ali za baze mi ne zadovoljavaju, a one srebrne ilitiga nefarbane su vec prave pistole, a onakvu digitalnu si i ja zelim... :icon_e_sad:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Sliku klješta imaš u ovoj temu u linku od Puknutog (stranica 4 post broj 34)

Kaj se tiče Sate, dobra sprava ali ne opravdava svoju cjenu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da svaki pistolj koristi za odredenu namjenu ili ti ga materijal.
Ima dvije sate stare preko 30god i jos rade al djelova za njih nema.
Da se bavis samo lakiranjem skupih i novih auta mislim da bi gledal nekaj takvoga,
Za 30 godisnjicu su dobili od glasurita za poklon pozlacenu digitalnu satu,i naravno stoji u izlogu i ne farba se s njom. Ima i par cirkona na sebi i cjena joj je 8000kn.:tongue:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da su skupe bas jesu. e sad sto se tesko novci zaradjuju pa je to izdatak poveci sta cemo. sad doduse ima novih marki more i kopija svega i svacega za mnogo manje novce. ali opet vecinom cena kaze kakav je kvaliteta pistolj. @ oficire fleka mora biti malo unutra , sto se varenja tice idem tacku po tacku. prvo idem razmaknuto po jedno 5cm svud okolo da pohvatam fleku i doteram joj izgled ugrubo .svaki var koji okom primetim da je pobegao van od zagrevanja odmah nakucam dok je vruc.kad pohvatam fleku opet varim tacku po tacku izmedju ovih predhodnih sve u krug i sve tako. kad dodje na razmak oko 5mm ili za tacku varenja vise jok. klesta posebna za falcovanje nemam obicne papagajke zakrivljene ili vec kako ih ko zove.lakse pridju a gde nemogu malo cekicem malim uteram lim unutra.pa nije to bas precizno a nije ni bitno. rols rojs nije usao da ga radim. ove kante sto doteraju vise materijal vredi od njih. kad je bolji automobili posao uopste u pitanju vise se i trudim jer su i novci veci . imam sliku fuser majstora koji je radio blatobrane na mojem vladimircu pre kupovine. tipican primer kako netreba. samo sliku cete cekati jer jedva i tekst posaljem
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Ak je pozlacena onda z njuj na vagu, steta da skuplja prasinu :8): Istina je da su Sate precjenjene, meni osobno najbolje pase nekakva noname, a mislim da je kostala oko 700kn.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Oooo, ima tuj pravih makina! Ove zelene i plave su dobre za prajmere i temelje, moze i za akril, ali za baze mi ne zadovoljavaju, a one srebrne ilitiga nefarbane su vec prave pistole, a onakvu digitalnu si i ja zelim... :icon_e_sad:
A kaj misliš kaj pokazuje digitalni displej?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Možda i bi, ali ja sam onoga Zekana pomusal sa špricom koja je gratis došla uz kompresor na makadamskom terenu.
Ja prezadovoljan kak je izašlo, mislim da bi se i mnogi majstori na glasu mogli pokriti po ušima koji raspolažu sa termo lakirnicama, higijenski opremljenim operacionim salama i višenamjenskim pištoljima.
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Pritisak zraka na ulazu, nepotrebni dodatak koji podize cenu, pomeni nepotreban, ali je finta tih pistolja u rasprsivanju, na bazama se vidi ta razlika...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ko ima dobru ruku i zna viskozitet boje odrediti za pistolj i sa najeftinijim cudo napravi. upravo taj mali pistolj koji sam davno kupio i davali uz kompresor je sluzio za farbanje manjih povrsina.farbao je kao staklo samo ako se duze farba mora se leptirica oprati jer se hvata boja po njoj i hoce dar mar napraviti ako spadne. ja sad farbam sa jednim ko zna cije proizvodnje. necija kopija ali vrlo lepo moze se ofarbati ako je viskozitet pogodjen i boja ili lak nesusi prebrzo. a kostao celih 20eur
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Šprica je samo modni dodatak kao i halteri nočnih dama .
Ali ako je šprica dobra pokrije neku drugu grešku u sustavu .
Farba je tako napravljena da točno zna kako se mora ponašati na limu .-
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je,malo su cudni kaj se tice nekih specifikacija i potrebe za tlakom.
I sa jeftinim se moze super napravit,ako imas dobru ruku,,omjer zraka boje i malo kvalitetniju boju i akril,super ispadne,al u garazama i mjestima gdje sve ljudi lakiraju najveci je neprijatelj prasina i musice.
A sad su i sjebali sa nekim propisima i ekologijom da boje moraju biti na vodenoj bazi,pa dugo susi a i kvaliteta nije ko prije,teze je spricati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ja kad špricam obavezno moram čik u lampama imati radi pravilnog nanošenja farbe.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
prosle godne sam radio stolariju sa vodenim lakovima.to je ko pavlaka gusto i pistolji kod kojih je lonce pod pritiskom jedino moze to da farba. kad ofarbas ko fasada izgleda ali posle pola casa ko staklo se razlije.samo temperatura ispod 18 stepeni nedolazi u obzir jer se nece razlivati ni osusiti.ali me zadivio sloj koji se nabaci a da se nece da slije. i pritisak u pistolju je velik .oko 6 bara
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Kakav ucvrstivac najcesce koristite kod 2k boje, spor srednji ili brz
ja najcesce koristim srednji al mislim da sa sporim i malo gusca boja bolje bi se razlivala, znam da zavisi i temperatura al recimo na temperaturu od 20`c
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zavisi i od proizvodjaca boje. nijedna se neponasa isto. kad je bas hladno zimi posto nemam adekvatno grejanje uvek brzi harter .na spoljnim temperaturama do 20 stepeni normal a preko toga uvek spori. nemam spric sa vecim protokom i sirokom lepezom pa moram tako .ali u svakom slucaju tako bi i trebalo da se koristi .najlepse sto sam radio je sa italijanskim poluretanom akrilne boje. lepo se razliva a dosta laka [poluuretanskog] ide.super pokriva boja a sija ko ogledalo.samo sto covek zatvori radnju zbog jacih cena.jedini problem je bilo oprati spricjer toliko pigmenta boje ima da se ubijes oprati
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo ljepotice od 8000kn.
Recimo glasuritovu boju nanosi jace razrjedenu na 2bara,dok hempel ili neki cromos na 3.5bara sa istom spricom.
Sve ovisi o strukturi boje svaka trazi svoje,od razredivanja do tlaka.


 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ja kad špricam obavezno moram čik u lampama imati radi pravilnog nanošenja farbe.

tak je. onda ti se kadi v jedno oko, a na drugo škiljiš pa bolje vidiš kak farba razljeva. Ak ti padne pepel na uradak počekaš dok posuši, prejdeš z rukom i to je to! Z aviona se ne vidi.:(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh