• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

auto limarija i priprema za farbanje

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@muha lijepo si ti trojkicu pokito i pofarbo samo bilo bi bolje da si s pik trakom iso na jednu caku manji prijelaz se vidi!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ih, da mu je to prvo purpenisanje, na njemu su več barem dve velike tube utrošene :(giggle)::(giggle)::(giggle):

@ Bučo, kakav prelaz, na čemu.
Gore je išel Luxal pariško modri

A jesi ga i usiso iznutra , borić i tak .
To bu Cico

100_6211.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Budem ti sutra slikovito pokazo ako ne zaboravim da znas za ubuduce i ako se prebacis u lakirerske vode najbolje su te normalne boje di nijansu pogodis gledanjem u poklopac mi smo jedno vrijeme imali za oznacavanje na cesti sprej taman nijansa crvene ko od starog golf prag pofarbas i nema razlike ista boja!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač nešto je kvrckalo po pur pjeni da ni je štakor ostal unutra pa da opet pojede pjenu i Luxal trebal si unutra staviti:icon_madu: da pojede štakora :icon_lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Budem ti sutra slikovito pokazo ako ne zaboravim da znas za ubuduce i ako se prebacis u lakirerske vode
Nevjerujem, ali nikad se nezna.
Poslikaj pa da vidim.
Jel' to Matin?
A kaj bi drugo bilo, sirotinjo i bogu si teška.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo muha kak ja stavljam pik traku kad hocu samo jedan dio pofarbat jer na takav nacin dobijem ljepsi prelaz nema one linije kak je bila zaljepljena do kraja ovak dobijes skoro koda je uspricano samo sto sira pik traka i da je bolje zaokruzena i super ispada!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Znam za to, ali ušpricavanje je zakon samo ako ideš sa bazom i gore lak.
Za sve ostalo 2000 je mila majka
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam ovak zaljepio traku kad sam donji dio blatobrana farbo skoro se i ne vidi prelaz jos mi je pogodio nijansu super je ispalo!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zavisi za koju namenu.uljana dosta sporije susi ali cini mi se da je malo izdrzljivija. ali i to zavisi od kvaliteta boje. u principu su slicne samo nitro brzo susi. obe hoce dobro ocisceno i osnovnu prvo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam siguran na sta mislis pod prajmer. prava uloga prajmera je vecinom da nagrize povrsinu i bude kao vezivo za sledeci sloj osnovne boje. koristio sam namenski prajmer za alumiijum koji je bezbojan ali ipak to ima namenu samo za tu svrhu. neko rec prajmer koristi za spric kit i sl. ako bi nesto bezbojno mozes koristiti bezbojni lak na akrilnoj bazi [za metalik ili baza lak] ili neki od nitro lakova bezbojnih. sad ima svasta od hemije
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
prava uloga prajmera je vecinom da nagrize povrsinu i bude kao vezivo za sledeci sloj osnovne boje

E to samo umesto boje stavio bih akrilni bezbojni lak, da se vide varovi i boja metala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovo su metalne celicne cevi koliko vidim a prajmer za to mislim da nema bezbojan . ima za obojene metale , aluminijum i plastiku sto ja znam bezbojan. jedino da probas osnovni i zavrsni nitro lak.ali opet proveri najbolje
 
Na vrh