• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Nije lose ovo 1,6 al nije se vutome zadovoljstvo,nekoga tonejebe ak se zarez mekne.No vidim da si ti stem zadovoljen i to je vazno:(hi)::icon ja sam svojim karavanom c5 isto zadovoljen makar ovo 1.6 morem sam postici dok se kotura al me zato veseli hidraulika dok se vozim poviseno na losim sumskim putevima i klanjcima di obicni karavani nebreju.
Isto me tak veseli gomb v prtljazniku kojim spustam ili dizem zadnji kraj prilikom utovara tezih stvari iako je auto vgasen,natovaris i on se opet sam zravna,zato nema niti gumb za regulaciju visine farova jer ne treba posto uvek odrzava visinu( dok gremlini spavaju) :icon_kidra:
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Pa ak po zvuku motora ne čuješ kad se mora šaltat onda u k****... Nije loše nakon ovakve vožnje ga raspizditi nekud da se pročisti
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa to je prikazana trenutna potrosnja i vjerojatno v nekoj nizbrdici.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ako ima dpf samo gas, opcenito tdi samo gas. Ja dodem nakon 2 mjeseca kuci, stara samo vozi passata, auto na stisak gasa baca u safe mode, ides zaobic nekog skoro poginuo. Na hladno lagano i kad je vruc ostavit da se malo rashladi. Ak ga zuljas autoputom i stat na kavu to je smrt za turbo.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Od Stubice do doma, stalno se kretalo oko 1,6 do 4,4, osim kad šaltaš onda kompjutor obračunava 19 ili 26 litri
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
je*eš vožnju na 1400 okr. Na tim okretajima mi ni traktor ne dela kak treba. Ak ga nemreš razvrtit na 5-6000 onak iz gušta onda mi ga ni ne treba u dvorištu.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Gledaj prosjek, i to prosjek na 1000-2000 km a ne to. To saltas na rucici brisaca jel

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dado,ono kaj si rekel neki ventil otišel,vjerojatno na turbini,to je sigurnjak koji izbacuje višak tlaka van da ne preoptereti motor previsokim tlakom.
Večinom se to desi kad se peraje na turbini začađe i nemaju više mogučnost zakreta pa time tlak ne varira nego je konstantan i ode na više od recimo na 1.8bara i ventil izbaci i ode u safe mod.
Zato bi trebalo češče ispuhat takve motore.
Ali tome dosta doprinosi egr ventil koji dio plinova vrača nazad u motor.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Svaki auto je dobar dok ga ne napadaju "gremlini" ali kad te krene svakako krene. Kad sam uzeo meganea znao sam da je turbo i egr za promjeniti ali uz to se našlo još 1000drugih sitnica tako da mi se prvih godinu dana svaki mjesec vrtilo oko kakvih 500kn na sitnice, te remenica alternatora te mikroremen, te napinjač, pa pločice, amortizeri, te ovdje lupa pa malo tamo lupa... rabljeno je rabljeno i sve je ok dok ide, bilo diesel ili benzinac. Samo neka dobro služi, a to da turbaši ne vole ovako ili onako vožnju... sudjed ima scenica i oko 300000km. 80% vozi žena i to prilično lagano i jos je origigi i tiha ali to su varijabilne turbine koje možda i ne vole velike okretaje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Tino naj vjerovati DAS elektronici pa oni su sve lažiralali od eko testa na dalje .
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Koji benzinac ti ovo zadovoljstvo i udobnost more pružiti? :icon_fU:

Dobar japanski benzinac s plinom :icon_rolleyes:

100kn 400km

Inace čist informativno vecina auta bi vozila milijun kilometara da nije hladnih startova,dakle kilometri sami po sebi nisu problem za motor vec za kvačilo jedino.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Šteta kaj su mi izvadili komande, dobro bi mi kočnica došla :icon_fU:

12919661_459306754267107_5459564424698802824_n.jpg
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ne treba tebi kočnica već blokada na jedno 80 km/h, da ne bude kao i sa starim autom.

U svakom slucaju sretno i da dugo služi bez kvarova .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Šteta kaj su mi izvadili komande, dobro bi mi kočnica došla :icon_fU:

Badave tebi komande kad te dica voze,sjedni ti kurabi od 40+ godina u auto pa ces vidit kak ona zna kad treba zakočit,stat pa onda vozit:icon_anal:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tino, pazi da ti ne poćne još sam proizvoditi naftu! ☺ Šalu na stranu, nek on sam što duže služi bez nekih kvarova i dodatnih ulaganja, mada ja velim da traktor i kamion dizel, auto benzinac.
Bojim se tih novih dizela, od prijatelja mama je 206 icu hdmi, mp3 nešto neki vrag dala u staro željezo jer su joj krepali neki injektori, senzori..., ugl trošak popravka sa poslom je bil skoro 10000kn, a auto vredan 2000€.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ima li tu tko Audi 100 2,5 TDI . Platio danas registraciju, osig. 2.900 kn. Još treba servis servo pumpe, promjena glicerine, brava ne radi uvijek, klima sumnjiva. Prošao preko 500 tis. Još ne troši ulje. Koliko vrijedi jer mi je drugo auto?

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh