• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
A jbg, nama rekel instruktor, vi vec znate voziti, idemo bolje kopat septicku jedan sat, a ja vama napisem 3 sata..
I mi pristajali. :)
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Imal iko da je okino bar jednom...nije sramota javit se..
Od nas su ljudi prije devedesetih isli u Rieku polagat vozacki....Nesto odrade komisiji il instruktoru i eto vozacke.Vidim da i sada slicno rade poedinci.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Oprostite na predugom tekstu, molim unaprijed.

Meni ste Vi kao vozači zanimljivi samo kao - protivnici u prometu.
Ne želim Vas "imati" dok mi dolazite iz suprotnog smjera pola metra preko sredine ceste, ne želim umjesto Vas razmišljati: da li ti budeš izašao iz kružnog toka ili ne, nego ti meni to pokaži sa žmigavcem.
Jučer prije podne sam ispred poljoprivredne apoteke, ispred njegove kuće "dohvatio na red" jednog pametnjakovića punog love, koji telefonira na mobitel, vozi se, dolazi mi u susret 1 m preko sredine ceste, na mojoj strani, iz suprotnog smjera, ja imam škarpu i grabu duboku skoro metar, vučem prikolicu u gorice, a on nit vidi cestu, niti mene niti zna gdje mu se auto nalazi. Spazi me u posljednje 3 sekunde i unezvjereno skrene. je*eš takav vozački, vozača i prometnu kulturu. Da i ja sam sada prost, psujem budalu za volanom.
Uz to skoro svakoga dana pri povratku s posla izbjegavam sudare s budalama koji ne poštuju pravila skretanja, nego mi dolaze po dijagonali, opet preko 1 m po mojoj strani. Ja se mogu samo nedalekom susjedu popeti s autom na plot.

Nedavno je vozačica ispred mene stala na žuto na semaforu, ja iza nje na 80 cm razmaka, ali se meni zabio u guzicu vozač i suvozač policajac. Na zdravlje mladi vozači, moj je zadnji kraj sjeban...
Neki dan ispred banke čekam suprugu dolazi gospođa u Mercedesu i parkira se bočno zapikavanjem s prvim krajem, jednom, drugi put, treći put. Gledao sam ju i poludio, došao sam do nje i rekao neka si strga vozačku, pogledala me, dala gas i otišla.

PS
Testiran sam na desetke puta, uvijek sam dao 100 % točnih odgovora i bio primjer "profesionalcima", kao rezervni sastav prometne policije, tko ne vjeruje ne mora - nije ni bitno, bitno je da vozim jako, jako dugo - do danas bez ikakvih pizdarija.
Bio sam vrlo aktivni nazovimo to natjecatelj u auto sportu - opet bez pizdarija sa izuzetno lijepim nagradama i priznanjima (ne bi ovdje o detaljima). Nadam se da tako bude i ostalo. "Smiješne su mi" sadašnje metode auto škole.

Još jednom: oprostite na predugom tekstu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Imal iko da je okino bar jednom...nije sramota javit se..
Od nas su ljudi prije devedesetih isli u Rieku polagat vozacki....Nesto odrade komisiji il instruktoru i eto vozacke.Vidim da i sada slicno rade poedinci.
Normalno da ima, ja sam okinuo propise i to na raskrižju na koji me, ne moj ali poznanik, instruktor striktno upozorio i evo ti 12 bodova plus neke sitnice i padac, drugi je bil 98%.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Oprostite na dužini natipkanoga - znam da nije po regulama foruma.

Situacija od danas popodne - ja uvijek prvi dolazim doma s posla, tako i danas čekam s ručkom i gledam vrt, supruga mi dolazi s posla, ima lijevi žmigavac i usporava da skrene lijevo, doma na dvorište. U trenutku kad je trebala skrenuti krenuo ju je preticati auto iza nje - spazila je budalu u zadnjem djeliću sekunde i izbjegla nalet. (Taj auto nam ima 17000 km, da ju je kojim slučajem bubnuo ispred ulaza, prvo bi ja otišao u garažu po čelični pajser, a onda bi ga namlatio s njime - pa neka me tuži, neka pišu novine neka se narod veseli - ne bi me bilo briga) :(devil): :mad::

Situacija od prije tri dana, bio sam na godišnjem i nešto si obavljao. Dolazim iz Grada doma sa starijim Puntom, dajem lijevi žmigavac, usporavam i pritom gledam u retrovizor - prilazi mi straga prilično žestoko sivi Opel. :icon_e_surprised: Dok mi je došao na same štop lampe je skužio koju radnju radim, da skrečem doma, nekako je cimnuo desno i izbjegao nalet te produžio.

Oba dva opisana vozača - dva malo jača tinejđera, tatina sineka :icon_scratch: kam' to vodi, osim u sve više nezgoda, materijalne štete i povremenih tragedija.

Malo dalje od mene je osnovna škola, cesta je puna djece, a kako se vozi (imamo mi i naše unuke - i nije mi svejedno dok izlaze na cestu s biciklima)

Ovo s auto školama je prljavi biznis, ta rušenja dobrih kandidata i prolasci lovatora su sprdačina. Nije u redu ako kandidat ne poznaje propise i raskršća toga ni ja ne bi pustio :) .

Još jednom isprika na dužini teksta.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Potpisujem svaku tvoju rijec u napisanim postovima. Ima uzasnih vozaca. A o decurliji za volanom ne vrijedi ni pricat. Nedaj Boze smrtnih slucajeva zbog takvih. I ja volim stisnuti papucicu gasa i poludovat si malo, al iskljucivo kad sam sam u autu, kad je cesta prazna i otvorena.
Inace, nista nije vrijedno rizika koji nosi luda voznja. Propisi nisu za budale. Iako cesto ispastaju oni koji ih postivaju zbog onih onih drugih.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Testove drugi put od prve jer sam prvi put mislio kako sve znam. Vožnju isto drugi put od prve jer sam prvi put previše polako vozio, po riječima ispitivača. Jedan sudar u kolegu sa leđa i nekoliko puta u kanalu ali sve dok sam bio mlad lud i :icon_pidu:.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
@plus... Ja bi se tak rado takvim idiotima namjestil da me bubnu! A onda, dobrog advokata. Samo da se meni nikaj ne dogodi ( il kom drugom vozaču u našem položaju ) !
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Nemoze to drug....Prije par godina pristigne mene covek i polako zamnom jedno 15 kilometar i sad ja sa magistrale skrecem za grad i usporavam i propustam auto iz suprotnog smera i skrecem lijevo.Vec preso put kad onaj udari u gepek....okrenu me i zabaci u duboki kanal.

Cova je bio spreman za preticanje i kreno cim je proslo auto iz suprotnog smjera a nije uopste pratio sta ja radim.On je cak imo vremena da se vrati al po njegovim rijecima zbuno se pa nije ni kocio
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Istina i Bog, stvarno ima svakakvih šofera na cestama, svakakvih budala i balavaca najviše kojim su tateki kupili debele auteke, takvi su mi najdraži...ja za sebe smatram da sam dobar vozač, u 10 godina niti jedna nesreća, niti jedno zapinjanje na parkingu ili takve slične gluposti koje možemo vidjeti svaki dan.

Ali dok vidim kakvi sve voze aute, muka mi dojde.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Ja sam davno rekao da bi za dobijanje vozačke dozvole trebalo proći i neki osnovni test inteligencije (kao i za Izbore) jer kad vidiš kakvi biseri voze i glasuju na izborima....svima bi nam život bio lakši.
Možda ni ja nisam previše bistar ,ali teško mi je zamisliti koliko treba biti glup čovjek koji se npr. na polupraznoj ili gotovo praznoj cesti vozi metar-dva iza tebe pri brzini od sto na sat (ne mislim na autocestu) ,a toga ima skoro svaki dan.
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Koristiš kočnicu dok se ne makne. Moze ti i crni pas izletit.

Sto se prestizanja tice postoji razlog zašto treba bit udaljen nekoliko dužina vozila iza vozila koje planirate prestici, da imate šire vidno polje i da možete bolje vidjet st se događa s vozilom ispred vas. Tko se vozi nekom na guzici jako teško ce vidjet žmigavac ili stogod slično.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Vucko ,odlično si nadopunio ono što sam htio reći ! I taj način pretjecanja " iz guzice " onog ispred je vrlo čest primjer gluposti o kojim pričam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Vozi se ti da slabim autom iz nakoga tko slini s jakim autom na velikom razmaku. Nikad ga nebuš prestigel (npr).

Nemojte generalizirati, jer svi smo najbolji vozači dok se nikaj ne dogodi i najgori dok se dogodi s..nje.
A događa se svima, zbog umora, nepažnje, više sile, neznanja, neiskustva...ili greške onoga drugoga.
Sve je u životu škola: netko ima sreće pa prođe bez greške, a netko pogine...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Slažem se, ali ne uvijek svojim neiskustvom, već možda neimaštinom. Nemaju za suvremene aute, najnovije gume...već se voze u starim autima s minimalnom tehničkom ispravnošću, u skladu sa svojim mogućnostima.
Naravno, nisu svi rođeni za vozače, ali i oni moraju voziti svoju djecu u vrtić, školu i sl.

I ja bi volio imati auto od 200 konja da mogu prestići loše vozače u jakim autima.
No nemam, pa se moram voziti na malom razmaku da ih prestignem na iznenađenje :D:
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Vozi se ti da slabim autom iz nakoga tko slini s jakim autom na velikom razmaku. Nikad ga nebuš prestigel (npr).

Prvo nema veze snaga auta ako se vozi taj auto polako.

Drugo slabim autom ništa neceš postic ako si mu na guzici i onda se izbaciš u prestizanje.

Trece slabim autom se treba naviknut čitat situaciju i naučit se zaletit s vece udaljenosti da ga možeš sigurno prestic a opet se i zaustavit ako se nešto neplanirano desi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vi sada tu pišete litanije o vonji i sada ste počeli o preticavanju koda pretičete non stop u svakodnevnoj vožnji.
Da se držite propisa brzine i sigurnosni razmak nebi pola sranja imali koje navodite.

Samo svi vole jurit i žurit i još ne stignete na vrijeme,uvijek se kasni negdje.

Ko žuri često ne stigne uopče,ko ide polako uvijek stigne,probajte,niš vas ne košta!
Ili jednostavno krenite 10-15min ranije...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh