• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Ne znam za vas ali ja se vozim češće iz gušta nego iz neke potrebe a tucem 60-70k km godišnje samo s svojim autom :eek::

I mrzim kad mi netko koči prije zavoja ko da je svaki zavoj lakat i stoge ne volim nikog ispred sebe sto znači da često prestižem.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
I ja volim kad ispred sebe imam čistu cestu, Al to je gotovo nemoguće u naseljima. A ako ideš preticat, velika je vjerojatnost nailaska na punu crtu, i tad se iza tebe pojaviti neki 3.0 TDI, ili 330 d pa će ti prisjesti pretjecanja.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Moj sadašnji auto ima smiješnih 55ks i nemam nikakvih problema s pretjecanjem ,imam živaca čekati pogodan trenutak i trenutek kad će prebacivanje u nižu brzinu ima pravi efekat. Ali vozio sam i peterostruko jače aute od ovog ,vozio sam bar 50 auta i sa svakim pretječem jednako ,kad je najoptimalnije jer nikad ne računam na vještinu onog iz suprotnog smjera.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
I mrzim kad mi netko koči prije zavoja ko da je svaki zavoj lakat i stoge ne volim nikog ispred sebe sto znači da često prestižem.

Zapitas li se da li taj uopste poznaje cestu i koliki je zavoj.

A za vozača je bitno da zna sta može auto koje vozi, a većina ljudi to ne zna pa napravi belaj.
Ja vozim auta od 40- 225 kW i za deset godina moje vozačke karijere sam natukao oko milion km, ako nei više bez i jednog udesa i slične pizdarije.
Na tolike kilometre imam dvije kazne za prekoračenje brzine od 20 i 22 km/h i dvije za parkiranje na zelenoj površini.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Moje auto je starije....audi jaje...al ide ko zmaj a bogme malo malo pukne iz dzepa 40 marki.
Evo neki dan iso za Banjaluku kad postavljen tronozac...primietim ga kad sam vec proso,a sutradan podem za Prnjavor kad on postavljen ....Ne gine kakva kazna
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
@plus... Ja bi se tak rado takvim idiotima namjestil da me bubnu! A onda, dobrog advokata. Samo da se meni nikaj ne dogodi ( il kom drugom vozaču u našem položaju ) !
Kolega
- bubnuo me svojevremeno na istim semaforima u Fabiju "građevinski privatnik" sa kombijem uz opravdanje "pa mislil sam da ne budeš stal, da budeš prošel".
- napisao sam mislim da su me nedavno bubnuli dva kolege (jedan je od njih moj susjed policajac), stala je gospođa ispred mene, stao ja iza nje, ali oni se uparkirali meni u gepek G Punta, sad je "ukrašen" iza.

Koji crni advokati, prije par godina se tast vozio u Grad, frajer koji je stajao bez svjetla na pločniku mu u trenutku prolaza otvorio njegova vrata. Shebao se tastov tiguan i od tipa renault. Došla policija, frajer sve priznao, puhali su oba dva 0,0 razmijenili su si police, frajer je na licu mjesta dobio 3 prijave: za neosvijetljeno parkirano vozilo na pločniku, za neopreznu radnju izlaska iz vozila i za parkiranje na pločniku, ali sutra se frajer predomislio. Sudili su se u našem Gradu, i u tri susjedna, skoro tri godine, na kraju tast sve dobio, jedino što mu je ovlašteni serviser krv popio na telefon radi naplate štete, auto je složen i preuzet a onda je krenulo sudovanje. Advokati su poentirali i pobrali vrhnje. Zadnji se naplatio ovlašteni serviser - ni kriv ni dužan, a složio je auto odmah na ime police.

Opet je moj tekst ispao cijeli esej - bolje da se ja više i ne javljam.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bog heroji, neznam dal sam fuljal temu al ja pitam,jeli neko ima iskustva u vezi ljetno/zimskih guma.
Michelin je hitil vun te gume na trziste CrossClimate to su ljetne al imaju oznaku 3 pahuljice i navodno dozvoljene i za zimu.:icon_scratch:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
@plus.... Ima svakakvih slučajeva. Znam.... Ali, vjeruj, imam iskustva. Čim te netko bubne otraga - kriv je. No dobro .... idemo dalje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Da ! Jesu dozvoljene za ljeto -zimu, ali onda nemaš gume za ljetne uvijete, a ni za zimske uvjete.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Nas su u školi učili da kompromis između dvije različite stvari nije moguć, to se odnosilo na zimsko ljetne gume..Vjerojatno je tehnologija danas napredovala, al ja ipak više vjerujem u 2 seta guma za auto.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
I ja sam malo skeptican,no svijet se vrti pa tak i gume al kvalitetnije i nove mjesavine materijala.
Evo citam,odlicno prijanjanje u svim uvjetima,klasa A na mokrom,excelent na suvom,visoka trakcija na snijegu,dugovjecnost,kasa CiB za ekonomicnost a test proveli njemacki TÜV SÜD i Dekra Test Center 12/14 i 1/15g.
Namjeravam ih uzet pa vozim citave godine,ne mislim ludovat na cesti,jel ima ko prakticna iskustva stom gumom.:(hi):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Pitanje kako bi policija okvalificirala takve gume kod kontrole prometa. Mislim da nema u zakonu guma ljeto/zima osim ljetnih sa dubinom šare min 4 mm i lancima u gepeku ili samo zimskih guma. Probaj pa nam javi kako si prešel.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Kod mene se stalno voze M+S gume i nikad nikakvih problema sa policijom,ni zimi ni ljeti..glavno da ima dobre šare guma
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
@plus.... Ima svakakvih slučajeva. Znam.... Ali, vjeruj, imam iskustva. Čim te netko bubne otraga - kriv je. No dobro .... idemo dalje.
Pravilo je da na žalost nema pravila - bitne su koje kakve TRENUTNE okolnosti, naročito ako je iza suvozač policajac prometne policije i nedaleki susjed, pa ti sad važi - najbolje je da idemo dalje, jer ja i jesam svojevoljno otišao dalje, nisam prihvatio njihovu ponudu da to sve "obradimo".

Ranijih sam godina i ja znao voziti M+S gume non-stop, sada par godina imam dva kompleta ljeto-zima za svaki auto.
Imao sam iskustva, ali bez nezgoda, da sam s nadvožnjaka par puta uklizao u rotor, potpuno bistre glave, bez alkohola, bez ikakve mogućnosti kontrole auta, na sreću bez posljedica, gume nisu držale cestu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Kakva su Vam iskustva sa Izvor osiguranjem,nazvala me ženska i ponudila mi policu za Corsu od 75 ks za 830 kuna,a dosada u Eurohercu plaćao 1150.:icon_scratch:
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Ako je osnovno osiguranje uzmeš ga slobodno kod najjeftinijeg ponuđača, iz njega se i onako ti ne naplačuješ vec drugi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Da, takvim razmišljanjem i sebi piliš granu na kojoj sjediš.
Jer jednom se i tebi dogodi da naletiš na takvo (Euroherc, Jadransko) osiguranje s druge strane, pa psuješ sve po spisku onima koji su ga dozvolili.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Kojom logikom podkrepljuješ to razmišljanje jer nekad zbilja te ne kužim.

Imao sam nezgode dosad u kojima je iplačivalo mi lovu croatia, allianz, hok, jadransko, euroherc i sad kroz par dana ce uniqa tak da ne vidim gdje je problem.

Iskreno ne razumijem ljude koji plačaju skupo osnovno osiguranje, ok za kasko ali za osnovno zbilja ne kužim.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Vucko ti imaš sreće onda...

Ja nikad neću uzet eurokerc, jadransko izvor i sl upitna osigurnja. Uvijek ali uvijek s njima problemi oko isplate i jednostavno ću ih uvijek bojkotirat....

Uvijek radije odem u osiguranja koja mi nisu radila probleme, tipa croatiu, ili generalli koji je uveo dar mar na tržište i radi kojeg svi sada plaćamo puno manje cifre.... Kako da dam pare jednom eurohercu koji me je maksimalno pljačkao dok je mogao i sa svakom isplatom štete je maksimalno zavlačio ???
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Zato ma i daš manje love. Mislim svoje novce možete slobodno poklanjat nekom drugom bezveze. Ja sam osobno u allianzu jer su mi dobri uvjeti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh