• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Po meni ako procjenjujes stetu na 2000€ je neisplativo raditi auto koje kod nas kosta najvise 4000€. Ali opet se raspitaj koliko bi te izasao popravak.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Većinu djelova može nači polovnih iz orginala, a samo kvalitetno lakiranje kod mene dođe po 100 eura po segmentu, e sad ako ima više tog, ide i cjena dolje.. kak veli kolega, sam ak nije izbijen iz centra van, onda drek.
Jeli podvozje stradalo, kotači, gume?
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Kužiš stvar ti je u tome da za tu nadoplatu od par hiljada kn ili recimo 2000 eura, to teško da od odvjetnika bude itko i uzeo jel se njima ne isplati, a tko i bude pokrenuo, bude te oderao od sastavljanja tužbe, svojih izlazaka i ko zna čega, pitanje i opet šta i sud donese, nek svatko samo snosi sam svoje troškove suda, tu si već popušio duplo, jbg kak god okreneš nevalja na stranu nas malih.
A da ne spomenem da se to bude odužilo koju godinu još.

Kolega, a koji auto je u pitanju?

Zakaj lupetaš napamet a očito ne znaš?

Čim policija napravi zapisnik buju ga sami zvali bar jedno odvjetničko društvo.
Ima hrpa odvjetnika lavova koji ganjaju isključivo naknade štete.
I pazi, ne deru unaprijed nego se radi isključivo na proviziju koju odvjetnik dobije po isplati štete.
Dakle itekako im je u interesu izvući što više para i siguran budi da će to i postići.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Dopeljala ga je vucna sluzba doma, ali mogli smo ga mozda i dosljepati, jedino je izbilo servo ulje van iz njegove posudice, valjda kad sam ga na ugaseno motal..

Ajd dojdi bas zutra da vidis kak to izgleda dok pes z mlekare..

Zetorboy, kotac je na mjestu, koliko mi se cini, jedino je sve masno od servo ulja..

Dongfeng, ali ovakvog primjerka mk 4 vise necu naci, a bolji auto mi za sad ne treba..
Bio je bas u ocuvanom stanju, pred 5 tis km potrosio 600 eur za servis, bivsi vlasnik stavio nove kocnice, nove gume, ma sve, bio je sjedi i vozi, jos su se mehanicari cudili kako je masina suha ko barut, a auto 190000 km imao, i svaka plastika imala vw znak na sebi..
 
Posljednje uređivanje:

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Muha, da to mi je prvi vlastiti auto, do kojeg sam s mukom dosel..

Zetorboy, golf 4 tdi 2003. god..

Ovako, motor je ostao netaknut, stradao je intercooler, prvi branik, far, panti haube se savinuli, na lijevom faru popucali nosaci, otpala donja plastika motora, prvi blatobran skroz zguzvan, zadnji blatobran udaren, prednja i zadnja vrata izguljena, udaren prag kod zadnjih vrata, i kaj se meni cini najveci problem, mjesto gdje je rezervni kotac udubljeno prema unutrasnjosti bunkera (temelj znaka napravio sranje), i udaren zadnji lonac auspuha..
Ovo sve kao ne izgleda ozbiljno a u biti štete pun ku...
Zračni nisu izletili?

Ljudi moji o kakvih vi 2000€ pričate?

Pa to za 2000€ se može nazvati eventualno lošim krpanjem. A ne popravkom. I nemojte mi sad krenut sa pričama o Jozi iz garaže od starog Mate koji je vunderkid i prekrajal je do sada i krovirane aute da nitko jebi skužio.

Po svemu ovome, ovo je totalka 1/1. I garantiram da ponuda ovlaštenog nemre bit manja od 30000 kn.
Pa pričamo o zamjeni limarije pola auta, oba fara. Milion šerafa, kopči, senzora i žica. I kasnije o lakiranju svega. Znači o otpunktiravanju elemenata karoserije i stavljanju novih dijelova.
Obzirom da je dečko naglasio 100 puta da bi danje auto kao nov.
Nema tu bata i 20 kila kita.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Nema veze kaj si ga na ugašeno motal. I to je jedan od skrivenih lomova, možda je i letva volana dobila.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Nema veze kaj si ga na ugašeno motal. I to je jedan od skrivenih lomova, možda je i letva volana dobila.
Naravno da je, kao i još more drugih pizdarija koje će samo izlaziti.



Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Zakaj lupetaš napamet a očito ne znaš?

Čim policija napravi zapisnik buju ga sami zvali bar jedno odvjetničko društvo.
Ima hrpa odvjetnika lavova koji ganjaju isključivo naknade štete.
I pazi, ne deru unaprijed nego se radi isključivo na proviziju koju odvjetnik dobije po isplati štete.
Dakle itekako im je u interesu izvući što više para i siguran budi da će to i postići.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Neznaš ti očito... čuj.. ja sam nastradao u ini 2009 ne svojom krivicom i lani tek sam spor završio sa njihovim osiguranjem.... pa znam štošta i koliko košta i koliko sam odvjetničkih ureda obišao.


Radi na proviziju veliš?? Šta uzme ti 20% od 10 000 kn? (znači o razlici koju je priznalo osiguarnje sa konačnim računom) haha
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Neznaš ti očito... čuj.. ja sam nastradao u ini 2009 ne svojom krivicom i lani tek sam spor završio sa njihovim osiguranjem.... pa znam štošta i koliko košta i koliko sam odvjetničkih ureda obišao.


Radi na proviziju veliš?? Šta uzme ti 20% od 10 000 kn? (znači o razlici koju je priznalo osiguarnje sa konačnim računom) haha
Nemaš pojma i lupetaš. :)

I nisi zaslužio dobiti kvalitetne odgovore.

A ako Ivan bude trebao pomoć neka se javi na PP.


P.S. Tvoj pametni susjed je morao doplatiti 2000 € za popravak? I meni kažeš haha? Bravo. ;)
Da ne ulazim dublje u polemike.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ovlasteni pucaju samo tako. Prije nekih 6-7 godina starog lupio covjek. Osiguranje popisalo sva ostecenja. Odem u ovlasteni po njihovom papiru, a ovi ni manje ni vise saberu lijepih 10800 KM. I po tom njihovom osiguranje mi je i platilo, mada je bilo tu i nekih veza.
Ja na kraju napravio auto za 6200 KM. Radilo se o nissan terranu. A defekt je bio slican kao kod Ivana.
Najbolje ti je dovesti nekog ko se razumije ( autolimara) da to pregleda pa onda dalje.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ima inaće hrpa njih koji rade na postotak, dok je buraz imal totalku, za dva dana su doletjela dvojica u isti moment da preuzmu slučaj za nas i niti kune nisu tražili unaprijed.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Ajmo baš uči sad kad si započeo.
Probaj ispočetka pročitati (predlažem vrlo sporo) što sam napisao u zadnjih par postova u ovoj temi.

Ako ne uspije, probaj i treći put itd...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Pa ajde onda prosvjetli me, kad sam ja glup...
Kad je imao udes sa dotičnim autm, osiguranje je procjenilo štetu na 62000 kn.. auto je odvežen u ovlašetni, javili su se još neplanirani troškovi od 15000 kn. (77000) Po završetku popravka(koji je trajao mj dana), morao je zamjenski auto vratiti nazad..
Ajde, kad si popio pamet cjelog svijeta, šta je on trebao napraviti sad??
Pokrenuti parnicu za tu razliku u novcima i iči pješice ko zna kolko dugo dok se spor ne završi, a auto nemože preuzeti..
I???
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod osiguranja svaki slučaj štete je drugačiji a naročito sad kad su cijene polica snižene . Kak manja osiguranja nemaju zalihu novaca dok ne uberu od uplata kod njih počelo isplačivanje u ratama . Kako kod osiguranja vrijednost vozila određuje godina pušiona kad strada stari auto u jako dobrom stanju jer je njegova vrijednost mala pa lako proglase totalku - spašeni dijelovi .
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Pa ajde onda prosvjetli me, kad sam ja glup...
Kad je imao udes sa dotičnim autm, osiguranje je procjenilo štetu na 62000 kn.. auto je odvežen u ovlašetni, javili su se još neplanirani troškovi od 15000 kn. (77000) Po završetku popravka(koji je trajao mj dana), morao je zamjenski auto vratiti nazad..
Ajde, kad si popio pamet cjelog svijeta, šta je on trebao napraviti sad??
Pokrenuti parnicu za tu razliku u novcima i iči pješice ko zna kolko dugo dok se spor ne završi, a auto nemože preuzeti..
I???
Opet barataš poluinformacijama.
Ajde ti odi kod susjeda danas pa se prisjetite što je točno i kako bilo.
Jer priča ti nema smisla.
Ako je susjed rekao da ide popraviti auto u ovlašteni, trebao je samo ponudu od ovlaštenog donijeti u osiguranje tj. nije morao ni to, poslao ju je servis.
Dakle nema nikakve procjene osiguranja tj. ima, ali eventualno prije dok je susjed možda još htio nagodbu.
Uglavnom, u toj tvojoj priči puno previše informacija fali za neku konstruktivnu komunikaciju ili kvalitetan savjet Ivanu u ovoj temi.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo moj kolega je bio na popravku u škodi , jerbo ga je moj labud kljunuo na parkingu

račun je bio 9000 kn , a njega su kod preuzimanja tražili još 400 kn ..kako nije toliko imal kod sebe nekako su se nagodili(ko na placu) na 200 kn .....čuo sam još jednu sličnu priču s večim iznosom s istim servisom ....očito love u mutnom .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Zaključak se sam nameče. Po vozilo ideš autobusom ili pjehe ali bez novčanika i samo skočiš doma po peneze .... pa nek se oni (da oprostite) jebu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Opet barataš poluinformacijama.
Ajde ti odi kod susjeda danas pa se prisjetite što je točno i kako bilo.
Jer priča ti nema smisla.
Ako je susjed rekao da ide popraviti auto u ovlašteni, trebao je samo ponudu od ovlaštenog donijeti u osiguranje tj. nije morao ni to, poslao ju je servis.
Dakle nema nikakve procjene osiguranja tj. ima, ali eventualno prije dok je susjed možda još htio nagodbu.
Uglavnom, u toj tvojoj priči puno previše informacija fali za neku konstruktivnu komunikaciju ili kvalitetan savjet Ivanu u ovoj temi.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Vidio sam papire nakon preuzimanja auta, de šta i kako.. prema tome nemoj mi gurat tačke u guzicu nepotrebno.. meni ni iz đepa ni u đep,a da lažem tu nekom, nevidim poantu
Ti veliš, 30 000 kn odštete za auto star 14 godina kojem je i tržišna vrijedonost tu negdje.. pa super, onda ču se i ja danas zaletit mercedesom u nekog, izvuč 100 000 kn kolko vredi sad, prodat olupinu i za te novce kupit 5 godina mlađeg :D:
Ovo je skrenulo s teme u vezi kolege Ivana.. ima jedna stara poslovica.. s bedastim se nevalja prepirati, prvo te spusti na svoj nivo a onda te dotuče iskustvom..
Aj zdravo :eek::
 

Najnoviji postovi

Na vrh