• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Procjenu možeš napraviti odmah, zapisnik doneseš kasnije kad ga dobiješ.
Tak sam ja napravio u 12 mj. prošle godine.
Zapisnik je bio gotov za 7 dana.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
A kak ide to sa osiguranjem, ako mi procijeni totalku koliko mogu dobiti?
Porezna mi je pred god dana procijenila auto na 35000 kn, na koliko ga oni procijene?

A ako se odlucim na popravak jel ga mogu odvesti u servis po zelji i oni da mi poprave sve sa original dijelovima i na kraju ispostave racun osiguranju, tako da ja nemam nikakve veze sa placanjem?

Izvinite na puno pitanja, ali nikad nisam imal takve situacije niti sam se s njima susretal, a treba mi auto skoro svaki dan pa bi htel cim prije nekaj rijesiti..
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Ak je totalka mislim da isplacuju 70% vrijednosti auta ali nemogu sa sigurnošću tvrditi.

Auto ostaviš kod limara i on naplati od osiguranja nakon završenog posla.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Ako mi procijeni totalku, jel ja svejedno mogu odbiti isplatu i zatraziti da mi se auto popravi kod majstora i da on njima onda ispostavi racun?
Mislim da popravak nece kostati manje od 2000 eur, a htio bi ga popraviti jer je auto bio skroz ocuvan, unutrasnjost je kao nova, tako da mi ga je steta sad jako..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Totalnu štetu procjenjuju ako cijena dijelova prelazi njihovu procjenjenu vrijednost auta i to češ dobiti a ti ga onda popravljaj sa tim novcima ako bude dosta. Nevjerujem da če ti platiti cijelu cijenu popravka auta u ovlaštenom servisu. Jučer sam pričao sa čovjekom kome je cijela jedna strana auta oguljena. Otpeljal ga je u ovlašteni servis ali sad mora sam doplatiti jer osiguranje neda novce za cijelokupni popravak.
A to što je sestra udarila u traktor koji je skretao još budeš čuo tko je kriv.
Prošle godine je bila o tome rasprava i slike od identičnog nesretnog slučaja pa potraži ako želiš i pročitaj razna razmišljanja.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Evo pred 1 sat otisao procjenitelj iz dvora, sve je poslikao, veli da je auto dosta rasturen i da bi mogla biti totalka, ali ide trzisna cijena minus vrijednost olupine i to bi dobio..
Ali veli posto je auto bio bas u dobrom stanju i unutrasnjost je kao nova preporucio mi je da ga popravljam pa koliko god kostalo..
Veli, odvezi ga u ovlasteni servis, najblizi je u Virovitici (nekad je to bio zubak, e sad ne znam ko je to preuzeo, mozda netko od vas zna?), i oni dok naprave ti dobijes kljuc u ruke, a osiguranju ispostave racun..

A ovo da se mora nadoplatiti razlika osiguranju ako bude kostao puno popravak, to nebi islo, odmah bi tuzio osiguranje..

Pa sestra je krenula obilaziti traktor na ravnoj cesti, isprekidana crta, i dok se vec skoro izravnala s njim on se sjetio skretati u lijevo, odbacio ju u prometni znak i u kanal..
I jos covjek napuhao 0,52, a ona 0,0..
Pa po svakoj logici bi on morao biti 100% kriv..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Čim je alkohol u igri nekoliko koraka prednosti ima seka, ali..
Napravi procjenu, ona je za krivicu nebitna, samo pričekaj s popravkom dok nebuš imal papir ko je kriv.

Kaj se totalke tiče. Ako i bude totalka s osiguranjem se buš moral natezati jer ono kaj ti budu ponudili u prvom naletu bude mizerija.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Idi kod dobrog auto limara, proći ćeš jeftinije nego u servisu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to mu nije bitno ako osiguranje plača ,?.svak hoče najbolje za svoj auto, to mu ne možemo zamjeriti .


bitno da ide kod limara koji surađuje s nadležnim osiguranjem... da ne bi auto istrunul kod limara na dvorištu .xd

a naravno ,ako ispade totalna šteta s isplatom u kešu idi kod lokanog limara i pokušaj koju kunu metnuti sastrane ..lim je to i železo , ništa nezamjenjivo .
bitno da je sestra OK ...sa jednim vrijednim iskustvom više .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Ja kad sam imal saobraćajku(nisam bil kriv) otišal sam u osiguranje na procjenu,pitali me da li hoću isplatu na račun al sam odbio i oni su mi dali neki formular koji sam odnjeo autolimaru i tu više nemaš kaj,samo čekaš da majstor završi. Eventualna dodatna oštećenja koja se otkriju majstor sam rješava s osiguranjem.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Ja bi najrade da nije totalka i da se auto vrati u prvobitno stanje, jer nam auto treba svaki dan..
A ovo da mi i isplate totalku, dok bi nasao majstora, sigurno bi isao traziti i polovne dijelove, a sad nemam ni auto za to, a nemam ni zivaca ni vremena..
Ne trebaju mi nikakvi novci, samo da mi se auto popravi..

Da, najbitnije je da je sestra ok, vozi od 18-te i vec je dosta prosla jer puno ide u Zg i nikad nista onda ju takav smrad zajebe..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Totalnu štetu procjenjuju ako cijena dijelova prelazi njihovu procjenjenu vrijednost auta i to češ dobiti a ti ga onda popravljaj sa tim novcima ako bude dosta. Nevjerujem da če ti platiti cijelu cijenu popravka auta u ovlaštenom servisu. Jučer sam pričao sa čovjekom kome je cijela jedna strana auta oguljena. Otpeljal ga je u ovlašteni servis ali sad mora sam doplatiti jer osiguranje neda novce za cijelokupni popravak.
A to što je sestra udarila u traktor koji je skretao još budeš čuo tko je kriv.
Prošle godine je bila o tome rasprava i slike od identičnog nesretnog slučaja pa potraži ako želiš i pročitaj razna razmišljanja.

To je bio isti slučaj i sa mojim susjedom na novom 307, odvezli ga u ovlašteni pa je još cucnuo oko 2000 eura na to kaj je osiguranje priznalo
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Ovoga servis traži 1800 kn za popravak uz ono što je osiguranje isplatilo.
Ako ti neki tzv. lokalni majstor bude popravljal on ti bude i brže, jeftinije i bolje nabavil djelove nego ti.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
To je bio isti slučaj i sa mojim susjedom na novom 307, odvezli ga u ovlašteni pa je još cucnuo oko 2000 eura na to kaj je osiguranje priznalo
Zato osiguranja i postoje i ubiru milione. Jer računaju da se većina "malih" ljudi ne zna snaći. Nažalost to je istina a opet na sreću taj postotak je sve manji.

Dakle u toj situaciji je kriv jedino oštećeni. Jer nije angažirao odvjetnika i tražio svoja prava.

Ja opet znam masu primjera gdje je recimo osiguranje nudilo 12000 kn. Naravno da se to odbilo. Onda je ponuđeno 19. Onda se javlja odvjetnik "treće strane" i nudi se primjerice 28.

A na kraju se osiguranje stera u *****, otpelja se auto u ovlašteni. Umjesto običnog branika se stavi M paket, AMG line, S line, itd. branik i na kraju ovlašteni fakturira osiguranju primjerice 45000 kn.

Znači naveo sam namjerno ciljano istiniti primjer gdje je treća osoba itekako profitirala, a kamoli popušila i nadoplaćivala 2000 €.

Tko u današnje vrijeme svih zakona na internetu, informacija na dlanu, razno raznih udruga za zaštitu potrošača, društvenih mreža, kao i generalno klime koja stvarno štiti danas kuoca neke usluge, prođe tako loše, to je isključivo njihova pojedinačna krivica.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ja bi najrade da nije totalka i da se auto vrati u prvobitno stanje, jer nam auto treba svaki dan..
A ovo da mi i isplate totalku, dok bi nasao majstora, sigurno bi isao traziti i polovne dijelove, a sad nemam ni auto za to, a nemam ni zivaca ni vremena..
Ne trebaju mi nikakvi novci, samo da mi se auto popravi..

Da, najbitnije je da je sestra ok, vozi od 18-te i vec je dosta prosla jer puno ide u Zg i nikad nista onda ju takav smrad zajebe..
Taj auto je (sudim po vrijednosti koju si navel) star desetak godina. Gdje god da ga slažu taj auto više nikad ne bude taj isti auto i puno prije bude propal nego da je ostal cijeli. Bez obzira na stanje unutrašnosti izvana več sad ima sakrivenih bolesti kolko hočeš, a nako ovog sudara ih bude kroz kratko vrijeme puno više.
Ja tebe u potpunosti razumijem ali tek toliko da znaš da ga u prvobitno stanje niko nikad više ne bude vratil. Možda na oko da ali u stvarnosti ne.

Ja da sam na tvojem mjestu bi (dok čekam procjenu i zapisnik o krivnji) se raspital kod par limara kolko bi to koštalo, kaj bi se dalo spasiti a koje dijelove bi trebalo kupiti (naravno rabljene) i kad bi imal sve karte na stolu odlučil kaj je naj isplativije.
Koji god od tih ozbiljnijih i boljih limara da ga uzme u posel nebu ga preko noći složil jer svaki ima posla mjesec dana u naprijed. Ovi kaj rade s osiguranjima i duže jer su krcati poslom.

Ova priča da ga daš nekome pa nek se on s osiguranjem nateže mi se ne sviđa iz razloga kaj si ti moreš prišparati barem djelomičnu naknadu za to kaj si bez auta, kaj ti registracija propada .... to sve moraš navesti kad se buš žalil na procjenu koju ti budu ponudili.
Nek ti oni daju svoj auto u zamjenu dok ovog ne popraviš....
Pa da vidiš kak budu onda disali.


Taj auto ako ga buš na kraju slagal svejedno gledaj prodati jer rane od sudar ne zacijele nikad, one se samo prikriju popravkom.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Stvarno nisam pametan kaj napraviti, samo bi htel da sve prejde s cim manje moje brige, jer i ovak nisam bas na "ti" sa zivcima..

Danas sam ga poslikal dok je dosel procjenitelj, ali mi se nece uopce sliku tu objavljivati, mislim da bez 2000 eur tu popravka nema..

Da stvar bude gora, za 3 mjeseca najboljem prijatelju budem vjencani kum i s njim sam trebao voziti mladence..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
To je onaj tvoj stradal kaj si ga dulje vrijeme odabiral i sječam se ponosan bil kad je stigel i to ti je bil prvi tvoj auto?
Ako je tak onda znam kak ti je
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Kužiš stvar ti je u tome da za tu nadoplatu od par hiljada kn ili recimo 2000 eura, to teško da od odvjetnika bude itko i uzeo jel se njima ne isplati, a tko i bude pokrenuo, bude te oderao od sastavljanja tužbe, svojih izlazaka i ko zna čega, pitanje i opet šta i sud donese, nek svatko samo snosi sam svoje troškove suda, tu si već popušio duplo, jbg kak god okreneš nevalja na stranu nas malih.
A da ne spomenem da se to bude odužilo koju godinu još.

Kolega, a koji auto je u pitanju?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Muha, da to mi je prvi vlastiti auto, do kojeg sam s mukom dosel..

Zetorboy, golf 4 tdi 2003. god..

Ovako, motor je ostao netaknut, stradao je intercooler, prvi branik, far, panti haube se savinuli, na lijevom faru popucali nosaci, otpala donja plastika motora, prvi blatobran skroz zguzvan, zadnji blatobran udaren, prednja i zadnja vrata izguljena, udaren prag kod zadnjih vrata, i kaj se meni cini najveci problem, mjesto gdje je rezervni kotac udubljeno prema unutrasnjosti bunkera (temelj znaka napravio sranje), i udaren zadnji lonac auspuha..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel auto u ikakvom voznom stanju ili ga je vučna služba dovezla doma?

Ovo kaj si gore nabrojal nije apsolutno nikaj strašno ako nije stradala sama šasija i podvozje auta, ovo se sve izravna i posloži, a kaj se tiće mjesta za rezervni kotač, to se samo izbije nazad prema dole, nikaj strašnoga.

Zutra ako se sretnemo rano bum se zaletel do tebe baš da vidim, ali velim, ne izgleda mi to nikaj strašno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh