• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
ne znam je li neko imao slicna iskustva... imam ford fijestu 91 godiste, i odjednom je pocelo nesto da skripi pri manjoj brzini nedje oko desnog tocka cini mi se... kad dignem auto i zavrtim tocak ne cuje se nista..nikako ne mogu da ustanovim sta je u pitanju...

Ovako na prvu,najvjerojatnije desni stabilizator,nije neke stavka.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
probaj razaznati da li je škripa kad okreneš volan ili kad radi ovjes (kad ides npr preko ležečeg policajca ) ili manjih neravnina ?

ako prestane škripa kad prođeš preko mlake vode ne moraš više brinuti
brate moze li biti da skirpi solja amortizera?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
a da probaš odgovoriti na bar jeno pitanje koje sam ti postavio '



može ležaj amorstizera , ako je propala guma više ne leži na ležaju nego na gumi i tu može prizvoditi takve zvukove
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Da bi uvjeti bili isti ko na cesti auto treba podići na dizalicu ali pod kuglu i onda probati.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Muha kad ga digne pod kuglu ne moze vidjeti je li otisao aksijalni lezaj,ali opet on ne skripi nego tuce na neravninama. A i covjek je dao puno informacija da moramo glumiti Milana Tarota.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ajd ljudi ako netko zna. Laguna 1.9 dci na hladno dimi crno prvih 2 kilometra onda dalje nema dima jedino ako ga dobrano stisnem baci malo crnog dima. Zakaj baca crni dim hladan?
Kad je mjenjano ulje u motoru i koje je gradacije, kad je bio egr na suncu?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Ulje mjenjano prije 5000 km mislim da je stavljeno elf 10w40. A za EGR nemam pojma stvarno auto je kod mene par mjeseci tek.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Pregledaj i cijevi od turbine i intercolera da nisu negdje napukla. U slučaju da negdje vuče falš zrak također zna dimit.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Stavi ulje 5w 40 i problem je riješen. Nije baš da se nije za opterećivati i da li se tada čuje fućkanje turbine?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Za Kiu Shumu bi trebal ovo crijevo. Pa ako tko ima .... Bio bi zahvalan !
DSC_0912.jpg
[/url]adult photo sharing[/IMG]
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To je jedna vrsta bužira koji se zagrijavanjem sužava. Zovu je i stezna cijev.
9cda3d6a0686d5fc71f479893241a433.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ja ga znam pod Termobužir. puknuti, nije to zbog nosača motora prešlo nego zbog dvije ključne stvari.
1. To je Korejanac ( ili što već !? ) :(emo):
2. Ne stručno rukovanje kod izmjene zračnog filtera.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ma kakav Pasarić .... To ja napravim !
Komad PVC cijevi i dvije šelne riješavaju stvar. Mada bi radije da je originalna cijev, ali ....
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Rajhem??? ...

Rychem je zapravo firma koja proizvodi termobužir(termobuzir je najjednostavnje za reci) a ovo na slici je attum(atum) , A kak ti kazes rajhem -to je slicno ovom samo sto ima prek osebe šinu(s kojom se veže u šav)
Ali to je jako kvalitetna i skupa(ovisno o fi-ju) stvar,koristi se najvise u telefoniji i energetici za izoliranje podzemnih kablova.

Ni pod koju cijenu nemoj stavljati atum on to stisne i ''napljuva'' vrlo brzo bi to popucalo...

Do kojeg auto otpada il mehanicara nađe se ...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Zvali smo već par autootpada i nema. A na NJušci bi svi samo cijeli auto prodali, ili motor u najmanju ruku. Na kraju bu to tak kak sam i napisal - PVC + šelne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh