• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tino, Jako lijepo je to ! Ali .... Isto toliko i štetno za podvozje. Imal sam Golfa II sa takvim gumama. Promijenil sam tri letve volana, a krajnika i ramena pitaj Boga koliko !!? Nemamo mi ceste za takav šminkeraj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega je odjavil osobno i kupil teretno (Combo), sve skupa ga ga je došlo nekih 300 kn više nego za staro osobno, tablice su ostale iste.
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Tino, Jako lijepo je to ! Ali .... Isto toliko i štetno za podvozje. Imal sam Golfa II sa takvim gumama. Promijenil sam tri letve volana, a krajnika i ramena pitaj Boga koliko !!? Nemamo mi ceste za takav šminkeraj.

Nema to veze sa felgama, ako me oko ne vara to je 17", gore ce staviti vrlo vjerojatno 225/45R17 ili cak i uzu gumu. Naravno da će se rasturiti seleni, spone, letve ako ce se voziti po polju ali to je neovisno o felgi.

Vozim aute sa 18" i 19" felgama na 35 profil gumama i prolazi se bez problema po 100000km bez da se ovjes dira. Na VW Up-u imam 185/50R16, svaki dan radim s tim autom 62km minimalno i ovjes je ok, nist ne lupa niti ne trese, auto ima 70000km.
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A s čim ima veze ? Pa nema valjda sa krovom na autu !? Koliko ja znam auto se kotrlja na kotačima. Šalu na stranu ! KOd vas u Kc su vjerojatno bolje ceste, ili barem one po kojima se voze tvoji auti. U metropoli je koma. Od udarnih rupa i šahtova te zaboli mali mozak kad zvekneš u jednu od njih. Ja samo govorim iz svojeg iskustva.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako je tvornički propisana ta veća dimenzija felge i visina gumr onda je ok cak i za podvozje,ali ako nije razbit će sve po našim prekrasnim ležećim policajcima i rupama.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Tino, napokon si prave felge stavio.. sad je auto kompletan :)

35 gume??? Koliko puta godišnje moraš balansirati gume?

Kod mene ima svakakvi cesta, ali kaj kaže kolega grad i ceste sa šahtovima su smrt.. kod mene u lici nakon 2 zime bude razlika u visini ceste i šahte po 5cm.. Imam osjecaj da svake godine sve lošije rade... :/
Ja sam puno para popušio na felgama, moglo bi se reci ko cura na štikle tako ja na felge... Po meni sve ispod 45 je loše, cak mi zero gume ružno i izgledaju, no sto se tice funkcionalnosti 45-55 je taman od estetike, pa do udobnosti i pogotovo buke.
Kako god, ko voli nek izvoli :)

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
A s čim ima veze ? Pa nema valjda sa krovom na autu !? Koliko ja znam auto se kotrlja na kotačima. Šalu na stranu ! KOd vas u Kc su vjerojatno bolje ceste, ili barem one po kojima se voze tvoji auti. U metropoli je koma. Od udarnih rupa i šahtova te zaboli mali mozak kad zvekneš u jednu od njih. Ja samo govorim iz svojeg iskustva.

Ma krivo si me shvatio, normalno da ima veze s kotačima ali ne u toj mjeri da bi se zbog većih kotača ovjes trgao duplo brže. Kao što veli kolega Oficir, ako je takva kombinacija guma/felgi propisana za taj auto onda nemaš brige.

A daleko od toga da se auto u velikim gradovima brže "troši" nego u manjim gradovima i na selu gdje ima punooo manje gužve i di možeš bar 5 km odraditi bez da moraš 20 puta brzinu promijeniti. :D

@MARIETO88

Slažem se da je 40-50 najbolji omjer estetike i udobnosti, ali na 19" sa spuštenim autom je sve iznad 45 previsoko i guma voli ljubiti blatobran a meni se ta njihova ljubav ne sviđa. Sad sam na 255/40R18 otraga i 225/45R18 naprijed na jednom autu, a na terencu (nije za polje) je trenutno 255/50R19 na sve četiri. A kaj se tiče balansiranja, pa ako ništ ne trese onda svakih 3-4 godine dok ide novi set guma gore.


Uglavnom poanta svega je to da se neće ovjes razmrdat samo zbog većih felgi, ovisno je o cesti, kvaliteti ovjesa, načinu vožnje i još nekoliko faktora
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajmo znalci...

Žena bi mjenjala auto, sad vozi Opel Corsu 1.4 benzinac iz 1998. g.

Gledamo Fiat Punto, od 2005. godišta pa na mlađe, ima ih par urednih i očuvanih, 5 vrata, oprema klasika za taj auto.
Jedino kaj sad mene zanima koji motor uzeti, dali 1.2 benzinac, 44 kw ili 1.3 multijet dizel sa 51 kw??

Auti su u prosjeku od 100-150 tkm, kaj bolje odabrati od motora?

I da napomenem, ona je patronažna medicinska sestra, znači auto se vozi svaki dan u prosjeku 50 km, po selima, raznim asvaltiranim i neasfaltiranim putevima.
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
mislim da su oba podjedanko dobra, da ovaj 1.3 ne valja, ne bi ih toliko ugrađivali u druga vozila osim fijat grupacije.

makar kod starijih autiju, uvjek rađe benzinac, jeftiniji ju popravci, pogotovo na tom 1.2 koji je provjereno dobar motor (šogor je na svom natukel 390000 km i da mu nije 3 puta zakuhal i ostal bez vode, možda bi i danas vozil, iskreno, iznenadil sam se kak je to žilav motor, on niti ne pazi auto, ulje mu nadoljeva, a ne mjenja, uglavnom od servisa do servisa je jednom napravil prek 75000 km)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja mislim da su puntići definitivno najpodcjenjenjiji auti na tržištu, a za tu lovu kolko koštaju vračaju 5× više. Evo šogor ima 97g 6 dana u tjednu radi prek 100km sa njim i samo pegla, osnovni, veliki servis i gas, ženin je 94g isto se samo kotrlja a održavanje je na minimunu totalnome, a kilometri ima tko bi to znal, sat ne radi....
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
I tako opel postaje francuz :D

PSA grupa kupila opel.

Kak to komentirate?

Mene veseli što će konačno opel dobiti adekvatne dizelaše :)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
I tako opel postaje francuz :D

PSA grupa kupila opel.

Kak to komentirate?

Mene veseli što će konačno opel dobiti adekvatne dizelaše :)

Boli me briga :(nerd):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Ja ti imam punta 60 ks iz 2004 godine,motorić mali potrošač i dosta živahan.Gledaj da nije crven oko zadnjeg mosta,to im je valjda mana.
Tvingo je bolji, dok prebaciš zadnja sjedala dole komotno imaš parti za ekipu! [emoji6] [emoji6]

A kad puntu preklopiš zadnji zic,u gepek staviš twinga

Kawasaki,imam i corsu 2005 godište,lim je ko bebica,tako da ti to baš ne drži vodu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Garant je pocinčana karoserija na korsi? Ujak je imal zafiru, doslovce je hrđa tekla van oko znakova i vanjskih bravica, i jos k tome bjele boje auto, doslovce ružno bilo za vidjeti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Noviji Opeli koliko ja znam nemaju problema s limom. Ujak ima dva opela 2003. i 2005. godišta i lim je za sad bez ijedne hrđave točkice, dok na starom opelu iz 90.-ih godina je lima katastrofa bil.

I tako opel postaje francuz :D

PSA grupa kupila opel.

Kak to komentirate?

Mene veseli što će konačno opel dobiti adekvatne dizelaše :)
Dok se pogleda malo šire, Isuzu i Fiat najbolji dizelaši na Opelu :)
Njihov dizel motor katastrofa.

Jel je istina da su Renolovi DCI motori toliko dobri da ih uzima Nissan i Volvo i još neki??
 

Najnoviji postovi

Na vrh