• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle, znam da renault ima u svom koncernu još daciju i nissana možda i još koju marku pa tak da me to ne čudi.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Ovdje kao da nitko nije čuo za globalizaciju i dijeljenje komponenti unutar koncerna. :)

1. Da, Nissan je prije puno godina kupljen od Renaulta, otkako je Carlos Gosn digao Renault iz pepela. Zadnja inkvizicija mu je bila kupovina Nissana, prije 10-15 godina. Od tada su u Nissanu dci motori.

2. Volvo nema Renaultove motore nego PSA grupacije te neke iz PSA & Ford join venture kombinacije. I to i dizele i benzince.

3. Da, hvale taj Renaultov "novi" dizel, 1.5. Kao i 1.6. I od prosle godine ih ima u ponudi Mercedes kao bazne dizele u A, B, C i CLA klasi. U A, B i CLA je 1.5 a u C klasi je 1.6
Da ne velim da je onaj mali Mercedes dostavnjak 1/1 dostavni Kangoo a sto je jos gore maltene je i 1/1 ista ta Dacia. Dooker ili kako se zove.
Po meni dosta nakaradan joint venture za Mercedes. I samo dokaz koliko je proizvođaču bitan samo ekstra profit, a najmanje bitne su mu neke vrijednosti na kojima firma počiva. Zbog ovakvog primjera još jedino BMW cijenim od njemačke trojke iako je i on pomalo u kurcu.

4. Opel... Obzirom na dosadašnje dizele, ne znam bas kako moze profitirati PSA dizelima. Redom je imao dobre Isuzu motore. U blizoj proslosti i legendarni Fiatov JTD, pionir common raila koji su usporedivali pa robusnosti i trajnosti sa Mercedesovim iz proslog stoljeca. Do kraja kada ima takoder jako zahvalne dizele VM motori. Po meni svi redom bolji od PSA. Al dobro, bumo vidjeli.

5. Opel/hrđa. Okej, u devedesetima pod normalno i bilo ih je ruzno vidjeti. Ali bogami ima jos dosta firmi koji se ne mogu na tom polju ponositi. Medutim tamo od 2000. i neke ne znam bas da vrijedi ona da hrda jos u salonu. Ne vrijedi nikako.
Tu opet moram spomenuti Mercedes W210 i predredizajn W211 koji je ogavno za vidjeti koliko su truli, ali bogami ima ih. O Sprinterima i Vitima neću. Gospodarska vozila su činjenično slabije zasticena.



Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Što se tiče opelovih dizela i onih do sad ugrađivanih u njih priznam jedino onaj 2.2DTI. Ovi Isuzu su ok al brate mili ak mi dizel pije ko benzinac onda radije biram benzinca. ( natukao s 1.7cdti ohoho km)

A što se tiče BMW-a, u niti jedan se auto nisam do sad razočarao ko u bmw. Inače i oni su sklepani iz raznih trampa ( novji benzinci su u grupaciji s psa, dizele im odavno radi styer, mjenjači ZF i Getrag)....
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Da, OK. Spomenuo si da priznas 2.2 Isuzu. Realno nemoguce da ne priznas i taj 1.7, OK imas prigovor potrosnji. Iako je neupitno da taj motor ima ogromne konstrukcijske kvalitete. Jednostavno je baza prastara i provjerena. Robusna.
Da ne velim da i 3.0 od Isuzua opce mije toliko los motor, koliko je osjetljiviji. (Al dobro. Ja tvrdim da je i BMW-ov 3.0 M57/N57 najbolji dizel današnjice, koji trpi što bi malo motora izdržalo. A opet ima dosta djecjih bolesti da bi se vozio tako bezbrizno.)

Onda dalje Fiatov 1.9 o kojem se ja mislim fakat ne mora puno toga rec. Pa dalje takoder i taj 2.0.

Uglavnom, mislim da je Opel danas fakat korektan izbor. Dobri motori, kvaliteta, dizajn (Insignia karavan mi je bomba, pogotovo u nekoj Sport/OPC line varijanti).


Sto se tice BMW-a. Okej, vlasnik je Minija koji se zaigrao sa PSA takoder, jbg.
Otuda takoder jedan motor u 114 i 214 varijantama. Na to i opadanje kvalitete materijala sam i mislio, kada sam rekao da je i on u kurcu, jos od tamo par godina nakon 2000. - te.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bmw-ov 3.0 da ali brate mili sa 2.0 su se posrali.

Jtd 1.9 nepoderiv isto kao isuzu 1.7 i 2.2.
A mercedesa nitko nije spomenuo jer nevalja ili kaj???
Znam da su im stari dizelski motori neuništivi ali kaj je sa novijima zadnjih 12-13god?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
2.2 dti u opelu nije nikakav ISUZU ak vec googlate onda citajte pazljivo.
@zwer istog smo misljenja kaj se tice opela, jedino kad se cipira 1.7 onda padne potrosnja i ide nesto bolje al jos uvijek mi nije osjecaj ko kad 2.2 potegne
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
2.2 nisam siguran da je isuzu već mislim da je to isključivo opel motor kao i 2.0 di/dti.... ( edit, mika je bio brži)

Isuzu je ok i nikad na tim motorima ništa mehaničko nije kvar ali imaju muha s elektronikom, senzorima itd... i rastrošan je za jednog dizela...

Opel je dobar izbor, imam doma astru h koja je kupljena 2015 pod classic model 1.6 16v 115ks benzinac max oprema 75 000kn nova. Auto vozi žena i taj auto nije vidil otvorene ceste. potrošnja 8.5l za čisti grad je super s time da je auto šprih...

bmw ( novi modeli F serije)
114 116 118 120 = psa 1.6 turbo
316 i 320ED imaju isti taj 1.6 turbo
320 323 325 328 i 330E(hybrid) imaju iz iste grupacije 2.0 turbo...

mercedes, hm, uzet mercedesa pa vozit isti motor ko u daciji :D no thx...
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Pa s obzirom da je primjerice Astra J dosta teža od konkurencije ništa čudno da popije litru više.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
što se tiče isuszua još jedna stvar, tamo krajem 90-tih kada je 100+ks auto bio teški luksuz vozikao sam astru TDS - turbo intercooler s 82ks. Auto je leeetiooo, kad je turbo uhvatio razvrtavao se ko kakav 2t motor 125ccm...
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
2.2 dti u opelu nije nikakav ISUZU ak vec googlate onda citajte pazljivo.
@zwer istog smo misljenja kaj se tice opela, jedino kad se cipira 1.7 onda padne potrosnja i ide nesto bolje al jos uvijek mi nije osjecaj ko kad 2.2 potegne
Mikica, ne znam na kog misliš pod googlaša ali da ti odgovorim.

Manijak sam za mehaniku koji je prvi puta sa 10 godina radio generalku sa starim na Kadettu jaje. 1.6 D (Opel).
Tada sam znao svaki detalj unutrašnjosti motora i princip rada MSUI. Kasnije me život odveo totalno u drugom smjeru ali mehanika je nekako moja glavna ljubav oduvijek. To koliko sam auta imao i vozio je drugi dio. Preduboko pratim autoindustriju od onih godina. Od mehaničkog dijela do samog businessa.
Dapače, radio pro bono da pomognem i na nekim portalima i molili me da krenemo u zajedničke projekte. Iskustva definitivno imam. I teoretskog i mehaničkog i vozačkog i generalno širinu na tom području. Ovo nije kurčenje nego opravdanje od google sveznadara.
Ja sam ti zadnji koji ce pisati na bilo koju temu, a kamoli temu auta nakon googlanja u moru krivih podataka.

Ali vidiš, da naučiš nešto od nepažljivog google majstora. Taj 2.0 i 2.2 "Opelov" motor itekako vuče korijenje iz Isuzua.
Dapače, sam blok je identičan Isuzuovom 4FC1 motoru (priznajem, ovo sam morao izgooglati). I od tuda se Opel ipak malo više namučio nego kod ostalih posuđenih motora te ga nazvao svojim. Međutim korijenje vuče iz Isuzua. Ali OK, ajmo reći da nije Isuzu motor u toj mjeri kao i 1.5 stari D ili 1.7 ili 3.0. 2.2 ista priča, razvijen iz tog 2.0.

Okej, ajmo ih zvati Opelovim motorima. Ali samo da se zna odakle im baza.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Po ovome kaj ste tu naveli, ni jedan motor/marka/model nije dobar, a vidi opet se baš te marke/modeli/motori najviše voze. To je ujedno i razlog zakaj se baš ti modeli najviše "kvare", sasvim logično kad ih najviše ima. Na većem uzorku je i veća mogućnost greške. Naravno da nitko ne bude spomenul recimo SAAB da je los, da ne valja, da se trga. Zato jer ga nema previše, a također skup auto, skuplji od Mercedesa ili BMW-a, a kvalitetom na istom nivou, koristi Opelove 2.0 dizel motore.

Mišljenja sam da dok se auto redovno održava, dok je garažiran, dok se normalno vozi s autom (ne ganja ga se prije nego se zagrije, ako je turbo motor malo se pričeka nakon prave muške vožnje prije gašenja,...) svaki auto mora ići preko 300k km bez većih ulaganja.

Tu bi samo izuzel nove dizel motore s DPF filtrom koji imaju vijek trajanja od 150-200k km i novi košta od 1500-3000€ ovisno o autu.

Stari je imal puno auti, burazi također, a nisam ni ja baš malo njih vozil, svaki auto je prošel minimalno 150k km kod nas, sve redom od malih benzinca, preko standardnih dizela, do 3.0 V6 biturbo benzinca i nikad neka veća izdavanja osim servisa ako naravno nije došlo do neke nesreće.

Ma mogu nabrajati primjere do sutra, ali velim teško je uopće reći koje kvalitete je koji auto, danas je to sve jako blizu, jako slično i uvijek neko ima probleme, a neko ne.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Kad vec pricamo o motorima i pouzdanosti, kakavi su mercedesovi benzinci?

Posebno oni 250 oznake, znaci 2.0T sa 211ks, no ako ima iko ikakvi iskustva sa njihovim benzincima neka napise... novi auto mi dolazi sa njihovim motorom, znam da su im dizeli ekstra, ali benz da se nisam zajebao :/

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja samo znam da ako budem u prilici da si kupim jači auto, to bude Opel Vectra C, redizajn tamo iz 2008. godine, ali samo i jedino sa 1.9 CDTI motorom, to je taj Fiat JTD motor koji je za mene pogođen ko ni jedan sa tih svojih 110 kw/150 ks, taj auto za nas obične male smrtnike je odličan. Naravno OPC line mora biti :)
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Ja sam rekao, meni je Insignia karavan OPC line predivan auto.

A bas ta Vectra C karavan OPC line je pak totalno drugi stil dizajna a opet meni skroz solidna. I generalno jako dobar i solidan auto.
Bas sad gledam tako nesto za neko poluradno vozilo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo da se pohvalim,ako bog da sutra stize i 4. citroen u kucu:icon_anal:.C4 za mladjeg sina,ujutro picimo za Viroviticu.Prosil bi vas lepo ak neko ima iskustva z motorom PSA 1.6 i 16v,jer smatram da na citroen forumu nisu objektivni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Rastrošan i ne previše živahan.
Motor za gospodsku vožnju, a ne za jurnjavu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Ljetni setup, još ga zabit kojih 4-5 cm u pod i onda je odma ljepše vidit :)
Šlape 225/45/r17

17630138_611091195755328_327484475444965868_n.jpg


17693180_611061309091650_1215399213_o.jpg
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Auto ti za toliko u pod treba imat 19" felge, il barem 18. Ak ti vec vrag neda mira spusti ga neka 3 cm i to je to.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Ma najbolje onda 20 cola... ne vidim kakvu ulogu sad igra centimetar...
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Ma najbolje onda 20 cola... ne vidim kakvu ulogu sad igra centimetar...
Steta sto puno toga ne vidis.

17" felgica je za Polo i Clio. Passat u podu sa 17" felgama ce izgledat smjesno. Al OKe, uklapat ce se sa ostatkom.
Sorry na pokusaju konstruktivnog savjeta.
Sretno u daljnim radovima.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh