• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Izgleda česta pojava kod novijih automobila.

Pred cca. dva tjedna ista situacija na Škodi Superb 2018. Nekad kresne nekad ne, uzrok pronađen u kontakt bravi/tipki paljenja.

Popali lampice, kad treba anlasovati, samo pogasi sve i krene ispočetka kao da si ga otključao i da je prepoznao ključ, držiš tipku da odradi samo kontakt i sve ok, ali ne okreće.

Prebrikana tipka i auto svaki puta upali.

Isto utvrđeno u ovlaštenom i ugrađena nova original sa ugradnjom za đ.

Edit: Nedim je na dobrom putu. Neki trebaju kalibraciju pa možda i on.

Znam da Golf VII i Talisman istog godišta ne trebaju.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,902
Baš to, to je i meni čudno, kako je nakon zamjene upalio iz prve, a sad više neće! Ne znam u čemu je problem, moram istražiti, moguće je svašta, budem probao sad prvo sa dijagnostikom, pa ako ne prođe onda idem dalje u rješavanju i otkrivanju problema, uglavnom, hvala svima na pomoći i savjetima.
 
Posljednje uređivanje:

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
To je isto sad zeznuto. Kupit noviji auto pa se zezat sa puno, meni osobno, nepotrebne struje ili se zezat sa drljama...
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Previse je struje i tih gluposti , eno kod nas neki dan u firmi skoro pa nov kombi VW , 90 hiljada na satu pali check engine , trokut od esp i lampica grijaca blinka. Izgubio snagu skroz.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
Mislim, osobno volim neke stvari, na primjer automatska getriba 8 brzina u autu u kojem sam imao čast bit provozan je čudo. Ali ove neke nove mode se meni gade. Kad na testu automobila čitaš o volumenu "cup holdera" i veličini multimedije te operativnom sustavu i manjkavosti iste, a o ovjesu ni slova, zgadi ti se. Tako da bez elektronike nebih volio bit, ali volio bih kupit auto bez meni osobno nepotrebne elektronike. To nažalost nije moguće danas.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,809
Tako da bez elektronike nebih volio bit, ali volio bih kupit auto bez meni osobno nepotrebne elektronike. To nažalost nije moguće danas.
Za večinu automobila postoji i kofigurator. To podrazumijeva da ti naručuješ novi auto, a ne auto koji drži lokalni diler na svojoj zalihi. Isto tako ako kupuješ rabljeni auto onda opet kupuješ to što je u njemu zamotano.
Upotrijebiš konfigurator, složiš novi auto po svojim željama, platiš i čekaš rok isporuke. Sve to je danas moguće.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,757
Ali na većini konfiguratora, ak ne već i na svima, nemreš izbaciti multimediju, već samo bitn(ij)e stvari.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,809
Ovo s modernim automobilima mi počne sličiti na situaciju da je stari IMT 533 zato jer ništa nema, u svemu bolji od novog Zetora, đondira, ili bilo kojeg najnovijeg modela traktora.
Ah, neka svatko sam odlučuje, zaboravite na moj upad.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,975
Jedna gospođa uspješno vodi OPG. Odlučila kupiti jači traktor, ali nikakvi digmići, lampice i sl!
Ne želi traktor koji crkne na cesti, polju....zato što ne svijetli neka lampica! :unsure: 🤭
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,757
Čega nema, nemre se pokvariti ;)
Kolega @plus, nije baš ista usporedba, ali dobro.
Meni su, jedna od važnijih stvari, grijana ogledala, a ne 16 kamera oko auta. Onog prvog nema na konfiguratoru, a ovo drugo nemreš izbaciti. Govorim o tome, a ne o ABS-u npr ;)
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,902
Da podijelim sa vama informaciju iz prve ruke, nije mi dalo mira, rekao uzet ću ja štangu i da probamo malo udariti po anlaseru, rekao tati neka se sjedne u automobil i neka proba okrenuti ključ, upalio iz prve. Ugasim, opet probamo, upali. Drugim riječima "zaštekao" anlaser. E sad opet novi izazovi.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,594
Da ne treba mozda dijagnostikom odraditi akumulator da ga prepozna? npr . kao Mercedes i BMW
Ne treba,ja sam nedavno mjenjao,isto Corsa,sve radi bez greške
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
Poderao sam vozačevo sjedalo u alfi. Ne štedi se, bilo je i nakon posla u radnom odjelu van/unutra i propala je malo spužva te se poderala navlaka. U šali sam pitao kolegu, na novogodišnjoj fešti, koji se bavi sa šerafanjem svojih koliko bi me koštala kožna sjedala, crna. On kaže taman imam za svoju, odlična su i moja i ta "nova". Jedini razlog zašto mjenjam je jer ona imaju zeleno osvjetljenje dugmića, a ja hoću ova koja imaju crveno. Rekoh kolika je cijena, kaže za tebe 300 bivših kuna. Tako i bi. Uglavnom, na struju su i vozačevo ima lumbalnu potporu u 3 točke. Jako, jako dobra stvar, pogotovo za nekog poput mene koji nažalost ima probleme sa kičmom. Izletio disk prije nekoliko godina, posao i nepravilno izvođenje pokreta i eto ti skoro invalida. Kad seljak ne zna koliko su neke stvari dobre i korisne. Mislim da bih u ovim sjedalima mogao satima vozit, a da me ne pokoči. Inače nakon sat i pol maksimalno, ja moram stat i izać na 15 minuta van iz auta jer me koči. Trnci u lijevoj nozi, bol u donjim leđima. Zato autocestom samo do Zagreba, sve ostalo stara cesta tak da si mogu pristat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Ovisi kak duboko misliš ulaziti u problem. Za prikazati i poništiti greške bude ok.
A na Golfu 3 baš i nemaš kaj drugo ni očitati, poštelati količinu goriva i kut paljenja ako je TDI
 

Najnoviji postovi

Na vrh