• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
Prestanak zabrane, ako neko izvrši nije kažnjivo, ako napravi udes sve jasno itd. U ovakvoj situaciji demokratska policija mora biti tolerantna.
Zato se ježim kad kaže kažnjen zbog preticanje na punoj linije, be obrazloženja kakvi su znaci jel zabrana ili ne. A ako se drži toga briga ga za linije.
Niko nije spominjao graničnu punu crtu,već središnju. No, kod vas očito vrijede neka druga pravila i prometni propisi. Čak se i do vozačke dolazi na drugačiji način. Ne ,ne sprdam se s nikim. Govorim iz iskustva u bližem rodu. Brat od supruge je otišel v Banja Luku u ponedeljak,a v srijedu se vratil sa B i C kategorijom. A propise i kazne ne moraš meni objašnjavati. Provel sam samo 37 godina za volanom kamiona
Presao si ulevo preko središnje da sidjes sa puta., to bilo zabranjeno. Iz prethodnog komentara.

Deda nije lepo od vas osjećam se povređeno, poniženo Kod mene vozačku a kod vas Sebija izetbegovič, doktorat . Propisi i kazne donijela evropska unija u kojoj iz tvoje države neko digao prst i glasao, strani sudac sudi po tom zakonu, visoki predstavnik to odobri i ja to sa vama dijelim. Ako nešto lažem i pogrešno pišem i tvoj prst je uticao na to. Moraš mi oprostiti jer si saučesnik interno.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Dečki, molim vas da komunicirate s više poštovanja jedni prema drugima.
Svi smo na istoj, j...j strani, i u HR i u BiH ;)

Gledano po opisanim zakonima, ispred vozila motornih vozila trebal bi hodati pješak sa zastavicom i "rastjerivati muhe", jer vozači motornih vozila nemaju nikakvih prava, osim prava na zatvor.
Vlak ima prednost, tramvaj ima prednost, pješak ima prednost , bicikl ima prednost...
Za vlak i tramvaj mi je jasno, ali za ove zadnje dvije kategorije nikak: em su sporiji, em mogu stati u metar jer ne koče masu od tone...
Pješak i biciklist su u odnosu prema autu ono kaj je auto prema vlaku...pa nek shvate "veličinu svoje prednosti".
"Vozač nije prilagodil brzinu uvjetima", a vozil se po ograničenju...tko je lud???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
@smilan, ne odnosi se na tebe osobno, već generalno.

Svi smo na istoj strani i nema smisla da se bez potrebe svadimo, već bi radije da se dopunjavamo i pomažemo si.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,631
Nemojte miješati prometne propise i doktorate. Zna se dobro da svaki ugledni član partije mora imati doktorat jer onda dobije puno više glasova nego da ga nema, a misli da onda i izgleda pametnije. Cijena doktorata prava sitnica, a čak se može odmah i predavati na fakultetu o poštenju i poduzetništvu.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,496
Nije nikome bila namjera nikoga vrijeđati. Možda se mi s nekim propisima i regulacijama prometa ne slažemo. I puno put nailazimo na nama nelogične situacije. Ali ,dok su propisi i zakoni takvi kakvi jesu,moramo ih poštivati. Bez obzira na sankcije.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,756
E pa vlak nema prednost! 😬
Mjesto kod Siska, Stupno, gdje preko pruge prelazi cesta!
Nekoliko godina su radili automatsko spuštanje/dizanje rampe. Onda su nešto zajebali sa kablom i ta automatika nije radila. Vlak je morao skoro stati i urlikati da bi ga vozači primjetili i stali. Kilometar dalje isto na prijelazu - isti postupak!:hahah:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
E pa pješak nema predost .
Mjesto zagreb par kilometri od siska kad prelazis preko zebre moraš dobro paziti ..najbolje dignuti ruku jer noga na zebri može biti noga u gipsu
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
Po tvome onda ako je zebra,a nema iz nekog razloga znaka(možda ga je neko skinul,ukral,itd),zebra ne vrijedi i ti pičiš po svome. Uostalom ,sve jasno piše u zakonu. Samo treba čitati. View attachment 63207
Ti ne čitaš član već pišeš onako," zebra"
Vozač kad naiđe na obiljezeni pešački "zebra" prelaz, dužan je da zaustavi vozilo I propusti pešaka. Ne spominje se vertikalni znak i tako je to regulisano kaznom. Jel grešim ili ti za ovo tumačenje.
Poanta je u tome da ako iz nekog razloga nema jednog znaka, ima drugi. Kod nas je barem to dvoje pokriveno, skoro uvijek kad je pretjecanje u pitanju, a i ostalo zna biti. Zašto? Pa može se dogoditi da netko odvali vertikalan znak, nema problema, ima horizontalan. Može se dogoditi da uređuju cestu ili netko nešto prospe/prolije pa se horizontalan ne vidi, nema problema, ima vertikalan. Prema tome, i vertikalan i horizontalan znak imaju jednaku vrijednost.
Kad raskrsnicu regulišu saobraajni znakovi, u toku noći nestane znak stop, na kolovozu samo zaustavna linija. Oznaka ma kolovozu nije ništa i nemože dopuniti taj znak.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,756
............
Kad raskrsnicu regulišu saobraajni znakovi, u toku noći nestane znak stop, na kolovozu samo zaustavna linija. Oznaka ma kolovozu nije ništa i nemože dopuniti taj znak.
Sad si me podsjetio jednog događaja!
Već sam spominjao prijelaz ceste preko pruge na želj. stanici Stupno. Zimsko jutro i idemo autima na posao.
100tinjak metara rampe, nestane struje, a rampa se počne spuštati. Fićo ispred mene kresne u cijev, razbije oba vrata, smota volan nosom....
Bilo je zanimljivo na tom prijelazu, ima još toga
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
A tek kad biste vidjeli kakva je kultura vožnje i kakve su sve prometnice na pravcu Goričan - Budimpešta - Nighrehaza - Čop - Poltava - Kijev - Harkiv - Tibilisi - Rostov na Donu - Soči - Spitak. To su neki gradovi kroz koje sam prošao (koliko sam ih zapamtio), ali to nije bilo jučer nego pred cca ???? godina. Mađarska - Ukrajina - Rusija - Gruzija. Ceste široke i prostrane sa pokojim rupom, usred grada rupa otvorena šaht cca 1 m i u njemu jedna grana i to vam je znak upozorenja. Svako toliko usred ničega tumaraju alkosi, pa si ti misli da li će ti zaštrambit pod kamiom. Pune crte vidio nisam a niti zebre, ali se možda nešto promijenilo u međuvremenu? Najupečatliviji mi je bio granični prijelaz u Gruziju. Bijela cesta nikakva i onda na mjestima razrovano pa se je zaobilazi po ledini ( dok se nađeš) nešto prostora za proći, nalik na šumske puteve. Sam granični prijelaz jedna baraka i obična drvena rampa sa nekoliko graničara. Divlji istok, ma koji propisi.... :LOL:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Razbistrio se zaključak, da su nam prometnice prepune umišljenih Šumahera, velikih neznalica po pitanju prometnih propisa i velikih ega. Sad se možemo mirno uključiti u kolonu takvih na HR auto cesti i nastojati se živi i zdravi probiti do željenog odredišta. Sretno nam svima, neka imamo što manje dodira, bliskih susreta i posljedičnih sudskih parnica.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
I to znači da ti ne moraš stati iako si na sporednoj cesti🤔?
Na putevima iste važnosti. Ako je razlika u kategoriji trba biti obaviješten da nisu iste vaznosti.
Razbistrio se zaključak, da su nam prometnice prepune umišljenih Šumahera, velikih neznalica po pitanju prometnih propisa i velikih ega. Sad se možemo mirno uključiti u kolonu takvih na HR auto cesti i nastojati se živi i zdravi probiti do željenog odredišta. Sretno nam svima, neka imamo što manje dodira, bliskih susreta i posljedičnih sudskih parnica.
Veoma dobro zma ko sam u saobraćaju. Kakva su pravila, šta su moje obaveze. Šta nije dozvoljeno a što jest.
Mogu ćesto iskoristiti svoje pravo da budem učesnik saobraćaja sa više od 2,00 % alkohola i da me nemogu kazniti.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Eto na takvu sam i umišljenost mislio, tek si pijan suveren i nadmoćan svima drugima. Ma sve u redu odavno vozim na način da prvenstveno mislim i pazim na druge sudionike u prometu, te ispravljam njihove sulude pogreške i bježim u stranu od njih kao vrag od tamjana. Odavno mi je i jasno da su večina vozača u prometu loši vozači, loši poznavatelji propisa, nekulturni po pitanju prometne kulture, neoprezni i sve u tom stilu. Prometnice su nam kao nabujali potok u kojem plivaju i skriveni balvani koji ruše sve pred sobom... Tako nekako.
@smilan na stranu tvoj ego, poštuj propise i signalizaciju dok voziš. Srdačan pozdrav svima, idem dalje, po nešto novo u nešto novo
 

Najnoviji postovi

Na vrh