• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Većinom ste ljudovi u nekim godinama, pa ako niste do sada savladali osnove vožnje sa osnovnim pravilima i poznavanju prometnih znakova i naravno prometne kultura. Onda to ni nećete , ako niste da sada.:cautious:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
Putnik je i suvozač. Odbijanje alkotesta ima svoje posljedice i sankcije View attachment 63229
Pogrešan član, trazi kaznu za "suvozač" kad odbije alkotest. Isto kao kad vozač odbije alkotest, decidno piše da je dužan da se podvrgne kontroli za vozača. Šta piše za suvozača??.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,496
Piše da te vozač nesmije voziti na prednjem sjedalu. Kazna za vozača. A ako samo i zucneš oderali te budu za narušavanje javnog reda i mira u najblažem slučaju. Ak si baja možeš zaraditi i omalovažavnje i vrijeđanje službene osobe. E moj Smilane,ti si se primil slova zakona ko pijan plota. Bitna je osnovna prometna kultura,a ona počinje kućnim odgojem od malih nogu. Budimo smireni i pristojni u prometu i ne trebamo čitati zakone.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
Nemoj da izvćeš jrm i druge stavke, jedna reč odbijam to nikog ne vređa i to je dozvoljeno vozaču da kaže, i da obije alkotest i ima odgovarajuću sankciju.
Koliko je dozvoljno suvozač alkohala u automobu. Za vozača je određena količina, jel suvozač pijan sa 0,01 i koja je to količina nedozvoljena suvozaču.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,496
Pogrešan član, trazi kaznu za "suvozač" kad odbije alkotest. Isto kao kad vozač odbije alkotest, decidno piše da je dužan da se podvrgne kontroli za vozača. Šta piše za suvozača??.
Jedan od češčih scenarija
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
Piše da te vozač nesmije voziti na prednjem sjedalu. Kazna za vozača. A ako samo i zucneš oderali te budu za narušavanje javnog reda i mira u najblažem slučaju. Ak si baja možeš zaraditi i omalovažavnje i vrijeđanje službene osobe. E moj Smilane,ti si se primil slova zakona ko pijan plota. Bitna je osnovna prometna kultura,a ona počinje kućnim odgojem od malih nogu. Budimo smireni i pristojni u prometu i ne trebamo čitati zakone.
Znam šta piše. Kažeš da jako dobro poznaješ zakon,. Recimo ovako ja sam vozač igrom slučaja pravnik, na mjestu suvozača je gospodin po zanimanju sudac, prilikom postrojenja se izjasnio da je konzumirao alkohol i neželi da se podvrgne kontroli,. Je neželim platiti kaznu jer tražim da mi se obrazloži jdali je utvrđeno da je suvozač pijan, odnosno koja je to , granica suvozač dozvoljena., i kojim članom je to regulisano.
Da ti ponovim ako ja kao vazač odbijem alkotest zakon je propisao jasnu kaznu, odredio jasne granice alkoholisanosti.
Suvozač gospodin fin ljubazan, samo reče "nezelim da se podvrgne alkotestu"
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
Nepostoji kazna za suvozača ako je pijan ili ako je odbio alkotest. Zakonodavstvo nije predvidelo takvu stavku i nije ju uvrstilo kako kaznenu odredbu, niti je utvrdilo granice alkoholiziranosti za suvozača
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
Moj rezime je kad vidim vaše reakcije na neki komentar koji postavim za koji nemate zakonom potkovan odgovor kako vas ponese nešto pa se ispolji prezir i nepoštivanje sagovornika, kakve li su reakcije i koko se ponašate u saobraćaju kad neko slučajno pogreši.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Vozač osobnog automobila ne smije na prednjem sjedalu prevoziti osobu koja je pod utjecajem alkohola ili droga, dijete mlađe od 12 godina niti na stražnjem sjedalu dijete mlađe od pet godina, osim u slučaju kada na stražnjem sjedalu ima pričvršćenu dječju sjedalicu, u kojoj dijete mora biti vezano.

(3) Novčanom kaznom od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač i druga osoba koja postupi suprotno odredbama ovoga članka.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
To su @brgud-ovi 🤭🤣
Ako niste znali Labinjani su sami po sebi specifični i spadaju u jednu grupaciju u Istri posebnosti, a koje su te posebnosti znamo mi koji smo sa njima u blizini. Istra je specifična po svojoj različitosti što se tiče grupacija žitelja. Tako da imamo Bumbare, vlahe, ćiće, bezjake i doćoše.
Tako da Labin i Raša ima jako puno stanovnika koji su došli raditi u rudnik iz Bosne, tako da ti biseri sa navedenim promilima su iz te grupacije. Naravno da to ne znači da Istrani ne piju! :ppozdrav:

Doćjoši se nazivaju oni koji su došli u Istru prije probijanja tunela Učka. I tako da na osnovu toga postoji izreka "Vrajža ferata te je dopeljala!":LOL:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
Sve što ja vidim u ovoj temi u posljednja dva dana, to je: "Ja sam u pravu, ti si u krivu, mada nema veze koliko sam i ja sam u krivu, ja sam više u pravu od tebe".
Iznose se tvrdnje koje nisu utemeljene nikakvim propisom.
Zakon o prekršaji je jasno propisao šta su prekršaji, kako se primjenjuju, kako se koriste termini, kako se koriste članovi i doslednost poštovanja toga. Kada je neko i u kom uslovima okrivljen a kad je prekršajno odgovoran. Nikad i nikome se nesmije upisati ono što nije počinio i što to nije dosledno napisano članom ili kaznenom odredbom.

. Zakon o policiji je propisao takođe kako se koriste termini i izraži, kako se mora voditi računo idosledno koristiti. Mi možemo brkati termine i članove, njima je propisana teža povreda dužnosti nepoštivanjem tih pravila.
Nesmije da poistovijeti termin suvozača i putnika, zbog kršenja tih prava donesen je Zakon i odgovornima propisana sa sankcija.
Na osnovu ovog i vama je dostupno pa izčitajte, dali ima neko pravo da podvali termin pune crte u termin oznake kolovoza. Ili da primeni neku sankciju a da ju nije utvrdio kao i ovu dali je suvozač pijan i u kojoj količini. Dali ima neko pravo da miksa članove pa da u preticanje na punoj crtu obrazloži članom oznaka. Ovo su teže povrede radne dužnosti ovlašćenih lica gdje a ukoliko zbog takvog pogrešnog pisanja nastupi posledica mogu dobiti i prestanak radnog odnosa.
Opasna je igra podvaljivanje članova i termina. Vi i ja možemo blebetati, neko prima ozbiljnu platu zbog toga i nema prava da to čini pogrešno.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,496
Ja se javno ispričavam svim forumašima što sam se upustio u nepotrebnu raspravu. Molim moderatore da obrišu moje postove iz teme. Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh