• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Najprije zakuhaš kašu, onda se koprcaš iz nje. Treba je kusati.😁

Btw, još samo petsto metara druge tube tunela! Onda pak da, smo najebali .🥴
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Nije @Deda Marek tražio nek mu @ZJ ili netko nađe gdje je i u kojem iznosu definirana kazna za nepoštivanje pune, ja dodajem središnje crte na kolniku. Jer je kasnije petljano i s punom crtom uz rub kolnika. I dok su na prikladan način pokazani detalji gdje i što piše, onda je krenula lavina uvjeravanja, kako smo nesposobni za izbječi kaznu iako bi vozili preko pune crte i bili u prekršaju, ili pod utjecajem alkohola. Čak je za volanom sjedio pijani pravnik, a na mjestu suvozača pijani sudac itd. Bilo je to čistokrvno prcanje forumaša u zdrav mozak. Tko to voli neka izvoli.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
U nastavku mog predhodnok komentara, Da sa osvrnem na komentar kolega " videćeš kako će te sudac odrati" sudac nije osoba koja dere već visključivo sudi po slovu zakon . Dužan je da ispita sve njemu predočene činjenice. Dali su svi podatci ispravni jedno slovo ili broj je problem, do se licu kojem se stavlj na tere prekršaj decidno ispisan, dali ga prati odgovarajuća kaznena odredba, ako je sve uredno onda donosu kaznu propisanu zakonom I članom. Alo nešto od toga nije uredno dužan je da odbaci predmet.. ako i u tom slučaju sudac preçuti pa donese kaznu koja nije jasno propisana zakonom. Lice kome je donesena osuda ima pravo žalbe i ulaganjem apelacijei apelaciom sudu jer se sudac vodio nepoštivanjem decidnih odredbi.

Ja ovdje nepišm o tome kako neko treba izbjeći i zaobići kaznu, da neko glumi baju ili treba bjezati od kazne, već pišem o tome kako se nesmije pisati i kažnjavati neko ko nije učinio nešto jasno propisano zakonm. Svako od vas se može naći u ovom problemu.
Gospođa ako želite da to uspije nemoje se naslađivati što je neko bespravno kažnje, jer zakon kaže nije ništa izgubljeno što je 100 izbjeglo kaznu ali se nesmije desiti jedan skučaj da je neko kažnjen ko nije kriv, a to se nažalost desava. Zbog tog želi da dam glas.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Evo da ja malo presjećem temu, konačno sam nakon mjesec dana uspio riješiti da mi brisaći na Passatu ne rade u nultoj poziciji, tri releja sam zamjenio nova da bi konačno sa trećim radilo. Iznenadilo me da stavim prvog još gore nego sa mojim, stavim drugog isto tako i sad konačno sa trećim radi dobro. I onda mi danas crkne novi kompresor klime kojeg smo stavili lani i taman mu prošla garancija, sve bolje jedno od drugog.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Da, ima releja iz trgovine koji ne rade, ja manijak raskopavao kompletnu struju prije koji mjesec jer sam stavio novi relej i nije radilo, na kraju išao eliminacijom i dođe do toga da relej klikne, ali ne odradi ništa, otišao po novi, i taj radi. Strašno kakvu škart robu dobijemo iako je Bosch ili Hella na kutiji.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Ma sve je to danas već polako upitno da li će raditi iako je novo, još je i problem da nema reklamacije i ne priznaju povrat tako da jednog sam uspio vratiti a imam i jednog kojeg nisam, sva sreća da su se vratili moji serviseri s godišnjeg i naručili onog koji radi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Meni je jednom serviser klima uređaja rekao da nema šanse da stavlja novi kompresor a da prethodno ne ispere kompletan sistem.
Od starog kompresora ostane špene u sistemu i ako se to dobro ne očisti kroz kratko vrijeme i novi ode u vječnost.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
Nije @Deda Marek tražio nek mu @ZJ ili netko nađe gdje je i u kojem iznosu definirana kazna za nepoštivanje pune, ja dodajem središnje crte na kolniku. Jer je kasnije petljano i s punom crtom uz rub kolnika. I dok su na prikladan način pokazani detalji gdje i što piše, onda je krenula lavina uvjeravanja, kako smo nesposobni za izbječi kaznu iako bi vozili preko pune crte i bili u prekršaju, ili pod utjecajem alkohola. Čak je za volanom sjedio pijani pravnik, a na mjestu suvozača pijani sudac itd. Bilo je to čistokrvno prcanje forumaša u zdrav mozak. Tko to voli neka izvoli.
Niko nije prcan u zdrav mozak, pa ni ti gospodine plus. Nekoliko mojih komentara je obrazlozilo situacije koje ste pokušali podvaliti i šta proizilazi o nedoslednom poštivanju toga.. Imaš pravo na svoja uverenja i mogućnost, možes da se obratiš licima zaduženim za ovaj forum, uputiš ih kako sam se poneo prema kršenju pravila i zakonitosti, kako i koga sam pokušavao omalovažiti itd.
Za tvoj odnos prema meni je uredan, bez obzira šta ti gospodine plus pišeš, kao recimo i u temi "home made traktorčić" kako ja postavljam neozbiljan temu o izradi nečeg, te kako dajem neozbiljno izjave oko izrade dijelova I sklopova, itd... sa vrlo jasnim namerama koje su iz tog vidljive svakom.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
@smilan dosta bi bilo tvoje tirade. Podvuci jednu crtu, stani, pronađi granicu zdravog razuma. Nekoliko forumaša ti je pokušalo objasniti drukčije, nego ti imaš osobno mišljenje, ti si i dalje pametniji od svih. Nisi.
Miješaš sad ovdje i tvoju kućnu izradu traktoreka, zašto? Želiš da ti se piše samo ono što ti misliš, na žalost, puno ljudi zajedno više zna, više vidi itd. Puno puta je vrag u detaljima, ja obožavam "okrugli kut", ti više voliš ravnu crtu, tko to može lako pomiriti, nitko. Daj malo pusti gas s egom... Ne želim više s tobom o tome raspravljati, ne želim ti smetati, budi sad zadovoljan. Uživaj u lijepom danu poslije kiše.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
No ajde da se malo vratimo na temu.

Renault scenic 1.4 16v

Sve je bilo normalno. Ide lijepo, troši 6-7 otvorene, 8-9 gradske.


Odjednom osjetim da kad dam puni gas kao da ga nešto koči. Znači ko da se izravna krivulja ubrzanja ako me razumijete. Pomislio sam na bobine i zamijenio ih, ali nije to.

Počeo je više i trošiti. Grad 9-10, otvorena 8-9...


Sad kad je par dana bilo hladnije, ugasio sam klimu i skužio da odjednom auto bolje ide. Odjednom i odaziv na gas, snaga i potrošnja normalni.

Znači nešto je do klime. Jer nije istina da 100 konja toliko osjeti klimu i da mu toliko digne potrošnju.

Probao sam remen rukom. Zategnut je. Ne čujem remenicu, ne čujem ništa čudno kompresor. Samo kad stisnem gas on krene ko da ima 100 konja i odjednom padne snaga. Najviše se osjeti uzbrdo.

I par puta mi se dogodilo kad ga upalim ( kod mene je sve uzbrdo/nizbrdo) i krenem ugasi mi se jer nisam stisnuo dovoljno gas kad upali kompresor klime.

Ne baca grešku nikakvu na dijagnostici...

Odakle da krenem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Meni se to dogodilo na dizelu još 2006. ... 3mj nakon isteka garancije.
Zaglavil se kompresor i trebalo ga je mijenjati.
Ceh je bil ~14t kn, ali ga je ipak pokrila garancija.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Ne znam kakvu remenicu imam, ali ja isto sumnjam je kompresor.

Al ako je 2k eura kvar onda ću izdržati još ovih mjesec dana potrebe za klimom 😂...

Jel može biti nešto drugo osim kompresora? Kako mogu provjeriti da je on?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Pa ima kompresora koji mu dojde kao invertor on stalno vrti a mjenja se geometrija nazovimo protoka a ima i kompresora koji su on/off..i oni imaju žicu ispod remenice.
Kako?-nemam blage ali ako stane do kraja budeš spalio remen.

Danas popravak nije ni priblizno tak skup ali francuz je to ,nikad se ne zna.

Kakp se ponaša kad na leru upališ klimu na max.?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Nebu spalil remen, već kuplung na kompresoru. Bar je tak na onom "mojem" bilo.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
@vlč.puknuti

Na leru kad upalim normalno. Prvo malo padnu obrtaji i onda se stabiliziraju na malo više nego kad nije upaljena


Nekad, ali samo nekad znaju obrtaji malo više zaroniti do točke da se skoro ugasi auto. Ali samo nekad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh