• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
A najbolje je da auto ni nema nešto puno kila pa da se motor pati. Bratić ima u svom plin al ga nešto zeza auto se ne grije kako spada i poslije ne može upalit.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Velim, kum od šogora radi u Austriji več prek 20g u dučanu koji uvozi djelove samo za taljane, a i on je teški ljubitelj taljana, zmešetaril ih je devedesetih na šlepere u Hr, i on mi je sam rekel da isti taljan, isto sve, samo razlika u elektroniki i potrošnja razlika po 2-3 litre.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Po mojoj nekoj gruboj računici kad se upali lampica od rezerve natočim 100 kn i tako prođem nekad 105 nekad 110 km, ali više od toga ne. Po meni je to velika potrošnja makar i ovako grubo mjerena.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Po mojoj nekoj gruboj računici kad se upali lampica od rezerve natočim 100 kn i tako prođem nekad 105 nekad 110 km, ali više od toga ne. Po meni je to velika potrošnja makar i ovako grubo mjerena.
Ovo je puno i za fiat. To ti je nekih 11 litri. Zeza tebe sonda, garant šalje krive podatke, odi kod električara nek ju provjeri, pusti ti tehnički. Usput provjeri dali nemaš rupu na ispušnoj grani pa dobiva previše kisika, znalo je to bit problem na fiatima.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na mojih 7 žabara nije bilo problema sa potrošnjom zadnji GP 1,4 8 v troši 5 litara ima oko 83 000 km kak nisem vjeroval u potrošnju prvih 10 000 sam uzimal račune i računal potrošnju poklapala se sa deklariranom od auta . Na Bravi 1,4 12v potrošnja bila oko 7 litri isto sem pisal gorivo tak da kod kolege nekaj garant nije dobro . Ili vozi kak Šumaher :icon_lol:.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ni moj GP 1.4 8v ne troši više od 7.2l ali ima 80% vremena Zagreba.
Sada ima 110000km i nikakvih kvarova posle garancije.

Twingo mi je raskupusan danas i nije tak trul kak sam mislil,ali ide detaljna kontrola i zamjena dijelova koji su načeti.
Unutarnji,vanjski pragovi,dijelovi poda napred i popravak dijelova šasije koji su počeli trunut.
Ide kompletna zaštita iznutra,dijelova koji se nevide i odozdola.
Koristit če se body vosak i još jedno sretstvo koje neznam ni kak se zove.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni je tri puta krivo očitaval vanjsku temperaturu rečeno mi da kad perem auto dobro operem lijevi retrovizor (navodno je u njemu senzor) poslije više nemam tih problema. Malo mi bilo glupo temperatura 30 a on pokaže -20 i još napiše oprez led i još kad to napiše pišti .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to je na nekim modelima rikaval taj senzor u retrovizoru,neki su imali problem sa letvom volana koje su uklonili nakon 2007god.
I isto tako imaju problema sa kvakama zadnjih vrata i škripanjem stražnji amortizera kod muldi negdje.
Moj je 2009 i nemam s tim stvarima problema.
Meni je potisni ležaj počel cviliti nakon 25000km i zamijenili su mi komplet set sa modificiranim ležajem pod garancijom,valeo je tvornički set lamela ptisna ploča,ina ležaj...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
Za ovaj 1.4 12v sam cuo i ja da voli popiti ali ovo je ipak previse kod mene

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk

A bilo je slučajeva da je poderal i bregastu,to su bili dosta loši motori,a naslijedil ga je 1.2 16v
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Poderana bregasta i štopanje mreže nije kriv žabar več vlasnik koji nije čital kaj piše ispod haube . onli Selenija i antifriz Paraflu .Kod jednog kolege pocrnila bregasta zbog nepodmazivanja ulje je bilo Castrol nakon čiščenja kanala i mreže i stavljanje Selenije problem nestal . Mojih je 5 motora bilo 1,4 12v sa nijednim nije bilo problema osim jednog kaj je stradal u sudaru .
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Da čuo sam i za taj problem sa bregastom. Zato ga ne vozim ispod 2000 obrtaja :(wasntme):
Naravno sad slijedi zamjena ulja i ide Selenia, tako sam i u Lancia Kappa samo seleniu stavljal.
A sad zašto je takva potrošnja ne znam. Prvo nije imao ispravan termostat jer je uvijek bio hladan motor u vožnji pa rekoh valjda zbog toga pa kupim drugi u Tokiću naravno, i taj nakon mjesec dana zablokira i auto mi zakuha hvala bogu na parkingu u leru pa sam vratio taj stari dok ne nabavim bolji termostat. Ali je tada isto tako trošio tako da nije problem bio u tome. I da gume su na njemu 195/55-15 ili 50 nisam siguran, ali sumnjam da je to razlog tako velikoj potrošnji.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Imao sam bravu sa tim motorom ,potrošnja od prvog dana nenormalna skoro 13 litara na sto km, vozio je u ovlašteni fiat servis u Zadar i nakon svih dijagnostika i preštelavanja ventila potrošnja ista a njihov je zaklučak bio da je to takav motor. Prodana nakon 4 mjeseca kasnije kupio bravu 1.9 td i preporodio se uz potrošnju od 6 litara,sada imam stila 1.9 JTD i moram reći da je motor pravi zvrk uz malu potrošnju. Šta se mene tiče fiat benzinca nikad više ne bih kupio osim ovih sa manjim motorima poput punta,pande i slično.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Moje sikustvo s Fiatom je samo kao klinac s Tipo-m 1.9TD GranTurismo. Auto je bio zmaj :)

Kum mi ima Firmu, ima 4 doblota koje svake god uzima nove i vozi 1 god kolko su pod garancijom. Znam da svaki servis idu komplet seleni i dijelovi ovjesa prednjeg kraja....

Uzima ih iz razloga jer su jeftini, napravi 2 servisa pod garancijom u godini dana i to je to, sljedeće god uzima nove.... Veli bolje da nema brige s održavanjem i skupih popravaka, malo mu pojede lizing al jbga
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Generacije i generacije su začete na zadnjem sjedištu! Jbga, a kaj buš delal, na feštu se dopelaš, a doma neće vužgat? Pričekaš jutro sa boljom polovicom jer znaš da bu jedan prije ili poslije kresnul! [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji1] [emoji1]

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
A nikad se nisi mogao ni izgubit s njim, jel nije mogao daleko da stigne :D:
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Ovaj moj fiat mi zadaje glavobolje. Sad sam natočio 150 kn to je negdje 16 i nešto sitno litri i nakon 200 km je upalio lampicu od rezerve pa bi to bila potrošnja oko 8 - 8.5 litara. Nije mi jasno ili ja nešto krivo računam. Isti način vožnje kao i kad sam mjerio da mi troši 10 litara, do Petrinje, malo po Petrinji, pa do sela i natrag u Zgb, pa na posao dva dana. Ne znam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh