• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
... Al po meni totalno nepotreban sustav jer kakav si sofer ak ne skuzis da je guma spustila 😂
...
Rekel bi beskoristan.
Neki dan dobijem auto od rent a cara, i guma prazna. Nigdje to nije pisalo, valjda netko nije resetiral sustav. Ali je zato bliještilo ko Betlehem kad sam zamijenil gumu i sve 4 napumpal.

Spominjal sam već prije Toyotu Hilux. "Čudo od auta", koje košta valjda 300t kn, ekrana ko u kinu...
...I tak, vozim se ja kroz Karin, i onda mi neka vozačica dovikuje da mi je zadnja guma prazna.
Sreća kaj se pri ruci našel član @Viduka OPG i otpeljal gumu na krpanje...Fala mu još jednom.

Toliko o sustavu nadzora tlaka.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Meni na C Maxu nakon 10-tak km. izbaci grešku da nema očitanja tlaka,samo je poništim i vozi dalje. Prvo lampica blinka,kad poništim onda samo svijetli.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svjetli ih nekoliko i dosta je jako svjetlo pa mu smeta kod vožnje, pogotovo noćne. Znači nisi uspel do kraja poništiti da ne svijetli lampica.

ZJ,
ne bih rekel da je to baš potpuno beskorisno jer dobiješ informaciju prije nek je osjetiš na volanu. No daleko od toga da je nužno za vožnju. Nije mi jasno zakaj se ESP može isključiti, a to ne, barem ne jednostavno kao ESP.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Doslo je vrijeme da si prvi put kupim auto, i sve vise sto gledam, trazim- sam gluplji.
Za oko mi je zapao Touareg, RAV4 (starija)..kolega ima rav4 koja je vise kod majstora nego sto je on vozi.(ali bukvalno).

Prvenstveno bih neki SUV uzeo, mada gledam i bmw keca, 3jka, 5ica serija.

I jednostavno vise ne znam, zagrizem za touarega, sve automatik, pod "falinkom" tako da se hladim polako.

Vas preporuka za auta do 6,000eura.

p.s jos sam momak, pa bih i da malo finije izgleda auto.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Uf za te novce za Suva budeš više u servisima nego se budeš vozio.
Mislim da možeš dobar polu proizvod kupiti za te novce, tj nekoga Francuza. Ali SUV nikako koji je u normalnom stanju.
 
  • Like
Reactions: Nai

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Poznanica uzela qashqai za 6500e, ok, samo mi je to auto vise za zensko....
Pogledam francuza sta ima na njuskalu i koje modele. Hvala na odgovoru. Svaki komentar je dobrodosao.


______________________________________

Da ne lupam dva komentara:

Touareg je san snova, pun pogodak, samo hebe, 99 posto su automatik- sto opet ne odgovara ocu (za ne daj Boze ako se sta desi, covek nece znati voziti).

Bmw 1,3,5 je neki kompromis.

Iskreno vise sam u traktoru nego u autu, nemam posao ,tako da ga necu svaki dan paliti i vozati se. Necu ga habati toliko, mada sve to u jednu ruku dodje na isto.... propada on vozio se ili od "stajanja".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
... Mislim da možeš dobar polu proizvod kupiti za te novce, tj nekoga Francuza...
Meni su nekak više Nijemci poluproizvod ...
Bar po dizajnu i udobnosti;)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Automatik je zakon ako je ispravan.
Tuareg ovisi koji?2.5tdi je dosta mušićava serija.
Zračni ovjes zna raditi probleme..a za tu lovu nemoj očekivati tuarega u bajnom stanju.
Imaj toliko još sastrane;) dobronamjeran savjet.
Imam u širem krugu obitelji ljude sa tuaregom,nemogu ga se riješiti,a rupa bez dna..
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Nađi najbolju e klasu w211 za pare koje imaš i to kupi. Odi pogledaj nekoliko komada i postati će ti jasno koja je u najboljem stanju i taj ti auto zadovoljava skoro sve kriterije. Udoban, kvalitetan, prostran i lijep picolovac...
 
  • Like
Reactions: Nai

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Honda CRV, dobri i kvalitetni auti.
Ako budem u prilici uzeo bi si one modele oko 2002-2004 god.
Imao je kolega jednu 98-god 2.0 sa plinom, prodao ju je sa preko 500000 km na satu.
Drugi frend ima takvu isto sa plinom ali 2001 god, nešto jači motor i trenutno je na satu više od 300000 km a lovac je i ide sa njome stvarno svuda.
 
  • Like
Reactions: Nai
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja da dobim na lotu ovo bi si kupil, auto SUV koji je mini maserati levante, stim da je ovo avion, nijedan al nijedan auto ne šalta tak ljepo ko alfa ova.

Alfa-Romeo-Stelvio-7.jpg
 
  • Like
Reactions: Nai

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Drustvo neko ima opel antaru ili pozna nekoga? Sto sam mogao da nadjem forumu,recenzije, komentari- zale se ljudi na potosnju goriva....

Honda crv je u tom rangu, ali ogromna razlika u predjenim km...

npr opel antara uglavnom do 1800,000km se prodaju, dok honda crv - 300,000+. (prosecna kilometraza, izvor sa njuskala).

Zadnja 2 sto sam gledao, opel antara... jedan sa 128,000km drugi sa 184,000Km ... oba oko 6,500 eura, godiste 2007/2008.

I tu mi smrdi, ta kilometraza, ta cijena..... a auto mi je na izgled top. Pa sve kontam da ima neku "falinku".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Chevrolet Captiva...zanimljiv auto ali kvarljiv. Vozil sam ju dosta iz rent a cara, no često su ju popravljali.
Velika je potrošnja jer je auto težak i ima veliku površinu.
 
  • Like
Reactions: Nai
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma današnji auti su bez pravila, evo ja prošli tjedan prekinul garanciju na svojem, a imam ju još 4 godine, al više nejdem u ovlaštene servise. Nebuju zmene vlekli peneze😂
 
  • Like
Reactions: Nai

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Da opel antara je u sustini captiva, samo sto je ispravljena masa stvari. (tako kazu, i da je antara "nasminkana" i lepsa od captive, unutrasnjost itd).

To da nema pravila- rece mi majstor sto mi odrzava auto.... golf 7 ispod 100,000km, zaribao motor, a neke rke se voze nisu ni cule za majstora....sreca tu ima ogroman faktor... al ja opet uzimam cinjenice, buduci da nemam srece. e jbg

Pogledacu po fbu, nacu nekog sto ima antaru pa da cujem iz prve ruke,masa, 4x4..sve je ok...al preko 11l mi je bas previse...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jel sam montiraš i balansiraš? Jel kaj prišparaš ovakvom kupnjom? Kod mojeg meštra su trenutno 360 kn. Sava Eskimo S3+ u dimenziji 195/65-15. Uključena demontaža, montaža i balansiranje.
 
Na vrh