• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Rolo balirka za IMT 542

Krone ide lagano ali gdje naći sa dobrim lancima i cijelim vodilicama ? Popravak je dosta skup po meni bolje Welger ili Df sa valjcima ili neka slična .
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
71
Re: Rolo balirka za IMT 542

Ako nije bitno da bala bude 120x120 onda od tih na remene jedino gledat nesto tipa fiat hesston 5630 isto varijabilna. Ja sam teral za zetorom 3511S presu renault 5478.(licenca riviere casalis) 120x120 i islo je bez problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Da, samo kaj taj Zetor daje više snage na kardanu nego kaj 542 ima na radilici.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Vukao je jedan onu noviju s 542 120x120.
Sad kakav je to posao neznam bale su ljepo izgledale.
Ali je i balirka koštala 10 tak tisuća eura.
Ja cu sebi prvo traktor kupit onda balirku
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
Ja imam fort 120x120 lanci na komori a dolje dva valjka zbog kojih i je lagana za tjerati ponekad ako imam zelene trave ili sijeno za dvoje tačke zakopčam imt539 ide ! Ali napraviti pravu balu sijeno ili otava stisnuti je na 120-130bara kada počne vezati treba snaga i težina traktora imt 542 ispale bi mu zadnje gume pre lagan je , za bale ispod 100 cm bi moglo ići ako ima priključak za hidrauliku
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ovisi to i o balirki moj vrti bez po muke .
Welgera smo probali na 539 teže ide.
Sve zavisi o izvedbi deutz fahr hd 300 ide lako isto.
Tako je i s rolo .
Ali rolo kad ide zeleno već je druga priča a kocke su jedno u suhom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma najteže je prvih 1000 rolo bala nakon toga tko broji pred dedetak godina sam skinal brojčanik i još ga nisem vratil !!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sijeno je slabo trebalo bi bar 4 rada spojiti u jedan a balu kad izbaci vidi se da nije sabijena a opet radi kak može .
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Za onako uski pick up dovoljno veliki zbojevi,ne čuje se da okine ključ komore a opet nelogiično je da 533 s svojim hidraulikom bez ključanja nabije i ovoliko koliko su nabijene.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,551
Ovakovu imam ja samo što piše MASKART EVOLUTION i za nju su ove grede malo premale ali što je tu je.Što se tiče hidraulike njoj su dosta dva izvoda odnosno tri pošto treba povrat.Jedan za dizanje i spuštanje komore,i jedan za pikap.
Što se tiče snage traktora za rad ne znam koliki je minimum ali oko50-60ks mislim da bi bilo čisto dosta,a za tvrdoču bale koliko traktor može zbiti pošto komora ima zakačke na sebi da se komora nemože otvoriti .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tako i susjed radi bale al nije to to.
U sredini gurneš ruku mekana je vidiš kako radi dok ju vozi nije tvrda.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Pogotovo u sredini.:icon_eyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
imam pitanje ko se razumje u balirke trenutno sam u potrazi za rolo balirkom pa me zanima razlika između balirke sa valjcima i na remenje koja je bolja prednosti, mane, nedostatci ......
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,759
Kad ti niko neče odg. budem ja sa svojim skromnim znanjem od jedne sezone a onda me neko več bude ispravil. Na remene se navodno lakše tjera. Recimo ja za svoju imam i viška od 68 ks. Na remene su varijabilne, promjenjive, veličine. Na valjke je fiksna. Po riječima kolege koji ima na valjke oče se zaglaviti bala ako ju goni do kraja. Po meni trajnost ti je kako se namjeriš i koliko imaš sreće. Sretno u potrazi i kupovini. :drink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da li češ balirati zeleno i suho za zeleno bolji valjci za suho su remani brži sa remenima ide teže . Sa valjcima hoče kad je vruče preklizati u baliranju slame .Sa remenima hoče preklizati u zelenome ako ima manje od 4 metalna valjka . Sa remenima možeš izbalirati veču balu dok sa valjcima možeš samo zelenu povečati . Naravno održavanje remenašice je puno skuplje i kompliciraniji hidro priključci . Evo skromno od mene iz 20 god prakse i više vrsti balirki
 

Najnoviji postovi

Na vrh