• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ovak imam gallignani rolo presu 120x120 na remenje i vezanje špagom al me zanima kako se taj sistem okine sam (znam da ima šipku sa strane i kad dosegne određenu visinu otpusti špagu) al mi nije jasno šta diže tu šipku koliko sam gledao u komori je sve fiksno i ništa ne šeta ili nisam dobro gledao?
I nekužim onaj šetač špage na koji se on princip kad dođe do jednog kraja odmah vraća nazada (mislim nekužim kako ide pošto je sve zatvoreno pa se ništa nevidi)?
Ubiti isti je potpuno sistem kao na welgerici rp 12.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
pa spaga ide preko plasticnog tocka i pokrece ga a on pogrece lanac koji kruzi i nosi spagu sa jednog kraja do drugog i kad se vraca prema sredini ispod ima nozic i hvatac spage koji presijece spagu samim ti ustavi tocak i tako je vezivanje gotovo


usput dali neko zna balirka KRONE KR 130 kolike bale pravi mislim dimenzije
 
Posljednje uređivanje:

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ovak imam gallignani rolo presu 120x120 na remenje i vezanje špagom al me zanima kako se taj sistem okine sam (znam da ima šipku sa strane i kad dosegne određenu visinu otpusti špagu) al mi nije jasno šta diže tu šipku koliko sam gledao u komori je sve fiksno i ništa ne šeta ili nisam dobro gledao?
I nekužim onaj šetač špage na koji se on princip kad dođe do jednog kraja odmah vraća nazada (mislim nekužim kako ide pošto je sve zatvoreno pa se ništa nevidi)?
Ubiti isti je potpuno sistem kao na welgerici rp 12.

eh da smo blize dosao bi ti ja sve pokazat!
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
pa spaga ide preko plasticnog tocka i pokrece ga a on pogrece lanac koji kruzi i nosi spagu sa jednog kraja do drugog i kad se vraca prema sredini ispod ima nozic i hvatac spage koji presijece spagu samim ti ustavi tocak i tako je vezivanje gotovo

Okidač spage podiže nekakva željezna šipka i špaga padne sa onog kotača, ali zanima me šta tu šipku podiže?
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Kužim to ali nekužim šta ovu šipku diže što sam označio na slici?
fotografija0012.jpg
 
Posljednje uređivanje:

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Kužim to ali nekužim šta ovu šipku diže što sam označio na slici?
fotografija0012.jpg

sipka ti je povezana sa vratima od balirke, odnosno imas dva kvacka sa svake strane jedan, iza kotaca koji drze komoru da se ne otvori, kako bala raste u komori odnosno kako se nabija, vrata se napinju i povlace ta dva kvacka koji onda povlace tu sipku i ona ti pokazuje koliko bale imas u komori, a ovisno na koliko je nastelena na tom onda okida nosac spage koji otpusti spagu u komoru, bala povlaci spagu i kako bala se omotava tako su onaj kotur vrti gdje je regulacija za gustocu vezanja, ako stavis na veci kotur gusce veze odnosno igla se sporije krece, a ako stavis na manji onda naravno brze, ja sve vezem na najmanjem osim sitne slame i otave onda postavim na jedan veci krug. Uglavnom to ti je cisti automatizam, nema elektronike i po meni najbolji sistem vezanja, to su talijani kopirali od welgera
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Potpisujem Diabola jako dobar i pouzdan sistem neme igala i ostalih poluga mana što ima jednu špagu pa je sporo ostalo sve ok !!!!
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Potpisujem Diabola jako dobar i pouzdan sistem neme igala i ostalih poluga mana što ima jednu špagu pa je sporo ostalo sve ok !!!!

ja kad vezem nabijem gasa koliko ima pa onda nije sporo :icon_weed:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Meni nije jasno kako vezu ove balirke,razumijem evo pusti spagu omotaje oko bale ali kako sveze ona tu spagu na kraju,jel ona samo nju omotaje ili jel ima mehanizam ,petljaci ili nesto kao kod ovih malih balirki .,
 

Najnoviji postovi

Na vrh