• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Batate

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ja ove godine povećavam proizvodnju, malo mi zafalilo pa reko ajmo malo podebljati. Nadam se da će ove godine biti kao i prošle,za mene dobre godine. Jedino što ne mogu naći je još koja sorta batata osim ove četiri vrste što imam.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Nego pitanje jel ga sadite kad i krumpir ili ?

Mislim krumpir ce ubrzo a još postoji mogučnost od mraza.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Saditi što kasnije, nema potrebe žuriti jer mu je vegetacija otprilike 3mjeseca tako da sve stigneš. Samo dobro zemlju pripremiti i vlagu sačuvati,postaviti foliju pa sadnja kad stige.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Posadjen prije 6,7 dana, naškriljan kao krumpir, nije još nika.
Nije ni krumpir, druga tura, posadjen prije 15tak, izvirilo, možda 5%, po koji milimetar.
Niknit će za tjedan, dva, sad ce kiša, a prva tura krumpira, sadjena u prvom misecu ima skoro skroz formiran nadzemni dio, i krumpiriće velićine oraha.:)
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
To je kad jedan gomolj nasjeckaš, na više djelova i zakopaš ih jednako kao krumpir.
Prošle godine mi je tako nikla svaka kriška.
Ali je bila posadjena na po petog miseca...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Jel se mora to bas saditi na foliju? Dali je moguce s malcem?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Na foliju treba,pa nije to problem,kakav sad malč izmišljati,folija i i miran si.
I batat samo iz presadnica,nikakvo našriljavanje,mislim ide to ali to se tako ne radi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ne mora biti folija, ali imaš malo više posla za pljeviti

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
LJudi batat se uopće ne mora saditi na foliju ,Imao sam na 3ha batata ,niti je bio tretiran niti okopavan,BioVega uzela par uzoraka pa vršila ispitivanje ,sve 5 prošlo
 

Prilozi

  • DSC00232.jpg
    DSC00232.jpg
    44.3 KB · Pregleda: 220
  • DSC00235.jpg
    DSC00235.jpg
    70.6 KB · Pregleda: 236
  • agro batat 001.jpg
    agro batat 001.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 220

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Tko od vas ima sadnica za prodat i koje cijene.

Uzeo bi nešto malo za probu.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Teško da će biti, svi sad zovu zadnji čas, bilo bi lakše da je svatko naručio koliko treba, ali eto nije tako. Javite se na pp pa ćemo vidjeti.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ove godine povećana proizvodnja,posađeno oko 7000 sadnica,četiri sorte.
uxLBlAV.jpg

3aR6Htg.jpg
 
Posljednje uređivanje:

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Ljudi, kakav vam je batat ove godine?

Meni je u odnosu na prošlu godinu dosta lošiji. Cima (zeleni nadzemni dio) nije onako bujan kao prošle godine, poneki list je požutio. Malko sam zabrinuta!

Nadam se da će unutra biti OK kad je već izvana lošije.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Nema odgovora.
Onda da preformuliram pitanje, možda bude više sreće.

Ako je nadzemni dio batata lošiji nego prijašnjih godina, znači li to da će i prinos biti lošiji?
Hajde batatoljupci javite se!
 

Najnoviji postovi

Na vrh