• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Batate

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
Ne smije ti ga mraz uhvatiti.Vadi,zadnji je čas.

ne mlati johabica, nebu se smrzal u zemlji...:(giggle):
nego, ona stoka sitnih zuba koja obitava ispod površine zemlje, a inače služi kao hrana mačkama, e ta stoka je opasnija od bilo kakvog mraza...:(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mlatnula bum tebe.Naravno da se ne bude smrznul ispod zemlje.Ali meni su rekli ovak-ako se smrzne ozbiljno početak peteljke(pupčane ),onda ima šanse da i gomolj počne otuda trunuti.A drugo,batat se dugoročno u skladištu čuva na osamnaest stupnjeva ,niže ga temperature oštečuju pa je tom logikom nepoželjno ostaviti gomolje u zemlji kada joj temperatura padne ispod toga.Jel.Pa bi onda tom istom logikom bilo poželjno povaditi batat,jer evo,temperatura tla bude počela drastično padati.No,i?Budemo se još mlatili?:icon_pai::icon_pidu:
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Jučer izvađeno oko 1700 kg. Prinos bio odličan, nažalost nema slika.

Evo par slika od prošle godine

554012_213672405431648_382033880_n.jpg


541083_213672685431620_1512535804_n.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma bio ti je krasan.Ja inače uvijek kada mogu kupujem naranđasti.Ili kakav već je.Crveni samo kada ovaj ne mogu nabaviti.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ma bio ti je krasan.Ja inače uvijek kada mogu kupujem naranđasti.Ili kakav već je.Crveni samo kada ovaj ne mogu nabaviti.

I meni je najbolji naranđasti, a i najbolje se prodaje. Ovaj ljubičasti je nešto okruglastiji i bijel je iznutra. Prinos je podjednak. Imao sam i nešto bijeloga ali ne sviđa mi se okus (najsličniji krumpiru) i teže se skladišti i manji je prinos u odnosu na ova dva.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
Ma bio ti je krasan.Ja inače uvijek kada mogu kupujem naranđasti.Ili kakav već je.Crveni samo kada ovaj ne mogu nabaviti.

inače, kad nemreš nabavit ni jednog ni drugog, možeš delat običan slak kao špagete...:(giggle)::p:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sjeti se ptice trkačice,kojote.:icon_weed::icon_weed::icon_weed::icon_pidu:
 

matija_a

Novi član
Tu od
19 Kol 2013
Poruka
27
Stvarno ti je bio lijep, debeo. Prva liga. Ja imam malo, prva godina sadnje, za svoje potrebe. Ako imaš vremena da mi daš neke informacije.
Od kuda nabavljaš presadnice ? Kad sadiš ? Koliko gnojiš ? Navodnjavaš ? Kako ide prodaja, sve prodaš ?
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Stvarno ti je bio lijep, debeo. Prva liga. Ja imam malo, prva godina sadnje, za svoje potrebe. Ako imaš vremena da mi daš neke informacije.
Od kuda nabavljaš presadnice ? Kad sadiš ? Koliko gnojiš ? Navodnjavaš ? Kako ide prodaja, sve prodaš ?

Imaš pp .. .
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
da malo živnemo temu,vrijeme je,prošla godina dana. jel netko sadio batate,kako prodaja? ja posadio ove godine malo više toga i sad će izgleda biti problem prodaja,jer kako sam skužio nisu lljudi baš sretni kad im kažeš da je to nekakva zamjena za krumpir a košta šest puta više. ima li tko kakva iskusta što se prodaje tiče,vani je to traženo dosta,i cijena mu je dobra ali kod nas izgleda slabo? možda dolje na moru više prakticiraju to.
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
dane, kako ti prošlo sa batatom ove sezone ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ne možeš ga reklamirat kao zamjenu za krumpir jer to kod nas ljudi ne prihvaćaju i ako im kažeš koliko je bolji... naučeni su na krumpir i gotovo, trebat će vremena.
Inače se kod nas prodaje po 10kn/kg.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Evo da opet malo oživimo temu. Prošla godina i nije bila loša što se batata tiče, osim malo previše vlage, pa su ove godine malo veći apetiti :icon_smile:
Imat ću presadnica i za prodaju ako nekome zatreba. Ja ove godine planiram posaditi oko 5000 sadnica. Evo nekoliko slika kako to trenutno izgleda.
28vz4l.jpg


15h0m1l.jpg

x52rts.jpg
 
Posljednje uređivanje:

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
koliko sam cuo to je dobra zarada,a nema puno ulaganja. jedino kupca dobrog naci. po koliko prodajes rasadu?

jel to na foliju sadis?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Po dvije kune je rasada. Na foliju ide sve,ali bez navodnjavanja,nema potrebe. A kupca trebas za sve,a pogotovo za ovakve nove stvari,ljudi su jos ne navikli na batat.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Folija postavljena,rupe izbušene neki dan da kiša natopi malo pa polako krećeno u sadnju.Uzgojio sam oko 5000 komada flanaca,imat ću četiri sorte. Radi li još netko od vas batat?
Ys6eQoD.jpg
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja imam oko stotinu svojih sadnica. Kupio sam korijen u plodinama i stavio na klijanje.
 

mario88

Novi član
Tu od
23 Svi 2015
Poruka
1
Imam ja, posadio sam 9.5. Ovo je prva godina da uzgajam batate pa nemam nikakvog iskustva. Zasadio nekih 550 sadnica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh