• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

M

MirkoMTZ52

Guest
Eto i mene nakon nekog vremena. Pozdrav svima!
Kad je u pitanju prednja vuča na 52ojki mene živcira što mi se neče uvjek uključit automatski. Npr. vučem prikolicu sa 5 metar drva po uzbrdici i blatu, pa da me ne zezne ja unaprjed stisnem papučicu i uključim prednju vuču, ali mi se često dogodi da u par metara prije nego dođem do zajebanog djela mi se prednja isključi. I to baš kad mi najviše treba. Pa se dogodi da mi zadnji kotači proklizavaju a da se prednji ne uključuju, pa malo napred nazad, malo blokada zadne malo stiščem uključivanje prednje, dok se sve to odjednom ne ukppča i traktor izleti ko da ga je vitlo povuklo.

Ne znam možda mi nešto ne radi kako treba. Opruga koja vrača papučicu u gornji položja (za uključivanje prednje vuče) je krpana mislim da je prejaka, pa možda isključi prednju viču prerano???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Pa to ti je da biraš manje zlo , ili da češće kupuješ lamelice koje i nisu baš jeftine ili da ih izbaciš i malo opreznije koristiš prednju vuču
To je stvar tvog izbora

kako izbaciti lamelice?
gdje što izvaditi, ubaciti, odrezati , privariti?
 

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
izbaciš lamelice kao kad češ ji zamjenit i stavi se zubčanik u obliku lamelica.na njemu se izgloaju kroneri sa vanjske i unutarnje strane.ništa se nevari niti prekraja.
 
M

MirkoMTZ52

Guest
Ajd slikaj malo taj mehanizam za uključivanje

Znači radi se o Mtz 52, 1972. god.
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 144
Posljednje uređivanje od moderatora:

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
nemam sliku jer nisam sliko kad smo kod kolege rastavljali.nemam običaj da slikam kad nešta rastavljam al morat ću to uvest u praksu
 
M

MirkoMTZ52

Guest
Znači radi se o Mtz 52, 1972. god.

Ovo je papučica, nalazi se do poluge od ručne kočnice

Evo malo šira slika za lakšu orjentaciju

Papučica uključivanja prednje vuče iz drugog kuta (slikano od naprijed prema nazad)

Mislim da možda umjesto te papučice stavim polugu koja se može fiksirati u dva polžaja (automatsko i uključeno). Kao što ima Mtz82. ????
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    60.7 KB · Pregleda: 142
  • image.jpg
    image.jpg
    60.7 KB · Pregleda: 141
  • image.jpg
    image.jpg
    71.8 KB · Pregleda: 138
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
mirko, mislim da s tom papučicom ne uzubiš dovoljno pa izbaci, a čini mi se da je i ona dugačka šipka, fi 6 il 8, malo odvinuta na kraju. ja sam umjesto te šipke, koja se savijala, stavio flah 5 mm debljine, pa kad potegnem ručku (nije nožna papučica) onda znam da je sigurno uključen prednji pogon. radi se o 82, al isti je princip.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
I meni se čini da ne uzubi dovoljno
Pokušaj jedan eksperiment , skini oprugu , i neka neko pritisne papučicu do kraja a ti probaj ručno pajserom ili nečim da ovu ručkicu koja ulazi u uključivač još odgurneš u smijeru kretanja pri uključivanju
Ako ručkica produži kretanje onda sigurno ne uključuje dovoljno , imaj na umu da može i šipka koja dolazi odozgo od od papučice da ti spriječi kretanje
 
J

joleee

Guest
belarus

Kod mene mtz80 znaći nema pr vuču nove gume akumulatori super motor sve radi nije registriran nude mi 7000 kn htio sam stavit prednju vuču pa sam odustao nekak mi se ne sviđa sa njim radit nespretan mi .

pozdrav dal ima netko iskustva sa belarusom 1221 hvala
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
Pozdrav forumašima.
Friški sam član na forumu ali več sam puno naućio prije nego sam se učlanio. Nadovezao bi se na pocetak teme gdje se na široko pljuje po ruskoj tehnici. Nekada davno (1975. g) moj djed je išao nočnim vlakom za Novi Sad da bi cijeli dan bio na školovanju za vladimirca T-25. Prespavao i putovao 3 dana i 2 noći do Križica (20 km od Bjelovara u smjeru Čazme).
Poanta ovoga je da se ne sluša što kaže proizvđać nego se trpa koliko se može držati npr:prikolica na kojoj piše da nosi 10 tona trpa se 15, čak i 20t samo zato jer to "može stat".
primjer iživljavanja na stroju

http://www.youtube.com/watch?v=w1WoJaxWeoU

"rus" od milja, je odličan traktor samo šta je malo kompliciran za koristit.
pozdrav
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
neznam, ali moguće je da su njihovi orginalni samo nabrijani.
to bi bilo moguće jer ti motori imaju 4,75 l , i s nekom većom turbinom i jačim ubrizgavanjem moguće je bez problema doći do cca 150 ks, i više., a i vidi se da nisu ništa duži od standardnih mtz-a, tako da nekih 6-aka vjerojatno nema u njima.
a postoje i serijske izvedbe tih motora sa preko 100 ks koji se ugrađuju u autubuse i slično,, neke izvedbe opremljene su i common rail-om.(ako nađem link stavit ću ga ovdje)
trajnost ovdje vjerojatno ne igra ulogu, jer u gotovo svim utrkama na svijetu motori su potrošni materijal, a utrkivanje je sport za bogatije.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja mislim da su orginalni al bome dobro nabrijani motori...ovo nijecsamo za bogatije,ovo je i za malo luđe...kak god da ja moral uništiti traktor,nebi se svejedno vupal voziti ga tak...
 
I

ivke

Guest
Trebam strucno misljenje,hvala u napred.Imam mtz 82 god80 duva kompresiju u hladnjaku i isto tako pusta vodu u karter kada motor ne radi,i naravno mesa se sa uljem,slutio sam na dihtung i glavu koju sam kasnije ispitao i ustanovilo se da pusta vodu pored caura dizne,sredio sam komplet glavu stavio NOV dihtung i ponovo ista prica,zatim skinuo glavu ponovo i nalio vodu samo u bloku naravno vrucu vodu i ostavio 3 dana da bih video dali nije neka hilzna upitanju nivo vode se nije gubio,sad vise mi nista ne pada na pamet :(wasntme):

pozz.i na kraju zasto je duvao u hladnjaku
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh