• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Gdje u Mađarskoj ima dobra ponuda dijelova za Rus? Okolica Letenya pa do Nagykanize?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
ja znam za barč,sigetvar i pečuh.ali samo u barču sam bio u trgovini. na ovim ostalim mjestima je navodno jeftinije
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
Gdje u Mađarskoj ima dobra ponuda dijelova za Rus? Okolica Letenya pa do Nagykanize?

ja znam jedno u letenyu kak uđes u letenye prvo raskrižje desno se jedan čovjek prodaje djelove za ruse i jos neke . Evo ti broj 003630/957-74-58
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
ja znam jedno u letenyu kak uđes u letenye prvo raskrižje desno se jedan čovjek prodaje djelove za ruse i jos neke . Evo ti broj 003630/957-74-58

Hvala, nazvat ću. Priča li Hrvatski?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
imam jedno pitanje u vezi kompresora.
znam da mtz ima kompresor na motoru kod bosch pumpe, ali vidio sam jednu verziju koja ima kompresor na getribi s lijeve strane ispred bubnja od kočnica.
zanima me od kud dobiva pogon?
da li s osovine koja tjera kardan-pto ili s osovine ( zupčanika ) koja tjera kardan prednje vuče ( otprilike je u istoj ravnini , pa bi bilo moguće )?

picture.php
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
To ti je kompresor na 52ki , tjera ga spojnička od PTOa a ista ta pogoni i hidrauličnu pumpu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pojma nemam , ustvari pogrešno sam se izrazio
Ispravka , kompresor se pogoni preko vučne spojničke , znači on staje kada se pritisne kvačilo , moja greška
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
ljudi šta je ovo ?

je li to mtz napravio mjenjač s reverzerom il nešto drugo ?
(izgleda kao revers mjenač ,nešto kao zetorov iz proxime plus i 7745 plus)

http://mtz1.ru/
ovdje sam to vidio.

picture.php
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
Pozdrav

Idem najvjerojatnije u kupovinu Belarusa 82
http://www.njuskalo.hr/traktori/mtz-82-belarus-oglas-1820364

Znam da bih za par tisuća kn više mogao kupiti i 820, ali u lošijem stanju. Tip veli da ima 1800 i nešto radnih sati, on je kupio novog, ne radi zadnjih 5 godina skoro ništa, nije registriran, gume prednje su nove, stražnje polovne. Danas će mi valjda poslati nove slike jer su ove stare skoro 2 god

Zanima me
1. što sve gledati i gdje gledati iako ako su radni sati stvarni nebi smjelo biti problema
2. pošto traktor dugo nije paljen, vjerojatno mu je akumulator gecrknul - koliko ah ima to čudo, valjda ima 12V struju
3. grijač ima normalan ili ..., traktor je kod mene na otvorenom pa mi je to jako bitno
4. dal ima kakav odušak ili nešto kroz što ne smije dimiti
5. ostalo preporuke
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Prvo , jesi li siguran da je ovo 82ka? može da bude i 552 , sa ovako nečitke slike ja ne vidim koji je
Najlakše ćeš vidjeti na pumpi i bloku motora , na PVP gledaj koliko je obrtaja i koji je model motora na pločici motora

1. pa gledati sve kao i na svim traktorima , posebice obrati pažnju na diferencijal recimo i neke skuplje segmente , pritisak ulja , duvanje na iber lauf odnosno mjerač ulja pošto neki mangupi znau da ubace spužvu ili nešto slično u iber lauf i urade još par caka pa motor ne djeluje kao loš
2. Akumulatori su standardni 12 , idu 2 komada (neznam tačno po koliko AH) čini mi se 70-90 , nisam siguran
3, grijač je nenormalan :lol: dobija dva napajanja , jedno napajanje je grijač a drugo elektro ventil u njemu koji se aktivira verglanjem i tek tada propusti naftu da napravi baklju , mnogi neznanjem korištenja grijača brzo ostanu bez njega
Ja sam tu ubacio klasični grijač od IMTa i radi ali nije to to
4. rekoh već pod 1 , standardno kao i za sve motore , skineš čep od sipanja ulja i ako vidiš zupčanike od PVP a on tu ne duva i ne dimi dobar je vizeuelno
5. obrati pažnju koji je model , 82 ili 552
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kada ga pogledam ovako, sa slika, meni nije sjeo "na prvu"........i nebi ga išao uopće ni gledati......samo moje viđenje, neka te to nebuni, a dosta je dugo u oglasniku.......
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Pa kak ga je uspel tak uništiti u kabini z 1800 rh??izvana i neizgleda tak loše ali ipak s tim radnim satima bi moral biti u boljem stanju..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dali to ovi traktori imaju Detz-ovu mašinu
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Vpdhey4gIoo[/YT]
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ima.rekao je i voditelj a i u kabini na onom malo zasloni gdje su obrtaji motora i ostalo tam piše DEUTZ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh