• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

Duffi

Član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
44
Sredjeni kardani. Samo se popustili nutovi na 3 od 4 flanse. Skinuo kardane, osigurace, dotegao krunaste matice, bolje ih osigurao i spakovao sve natrag. Krstovi imaju samo mali lateralni luft, a rotaciono je bez luftova.

Nego, videh da si pominjao na pocetku teme da si stavljao glavu od 82. Da li je sve sraf na sraf ili ima nekih prepravki? Meni majstor davno rece da je to nemoguce, jer se blokovi komplet razlikuju.
Doduse, kod mene je D50 motor.
Takodje da li ima kakve razlike izmedju D50 i D144? I zna li se koja je snaga mog agregata? Internet kaze 55, sto mi deluje bas malo spram onoga sto pokazuje u voznji
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Razliku između D50 i D60 neznam jer nisam imao priliku da ih uporedim.
Pretpostavljam da je najveća razlika u glavi i ''protoku'' glave , slično kao i na T40 što sam opisao u temi vladimirec.

Ja sam mijenjao klipove , komplet glavu sa diznama , ventil deklu i poklopac , usisna grana.
Čini mi se da je to sve , pumpa je malo prilagođena novom setapu i to je to.
 

ivan20

Novi član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
12
Pozdrav prijatelji, imam jedan problem, a čitajući prethodne postove vidio sam da ovdje ima dosta Vas koji se razumijete u to sve pa mi možda možete pomoći.
Ovako imamo belarusa 892 (1995. god, 5 tis radnih sati, uglavnom traktor nije puno radio, ali je jako loše održavan kod prethodnog gazde.) MI obrađujemo 22 ha zemlje i otkako znam za sebe uvijek s njim neki problemi. Imamo mehanizaciju s kojom bi se on trebao igrati, ali nakon 1 sat rada u polju (tanjuranje,drljanje, oranje) traktor jednostavno ne može više podići stroj. Promjenili smo već par pumpi hidraulika, 100 majstora je radilo na njemu i jednostavno nitko ne zna u čemu je problem. Znači hidraulik normalno radi dok se ne ugrije ulje, kada se ulje ugrije jednostavno više neće podignuti stroj, ne pomaže ni dodavanje gasa. Ispričavam se na dugom pusto i nadam se da ćete mi pomoći jer gubim svaku volju za poljoprivredom baš zbog tog traktora, a love za bolji se nema. Lijep poz svima
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,432
Prvo spojite manometar i izmjerite pritisak ulja kada je traktor hladan i kasnije kada se ugrije. Ako ima dovolja pritisak, a ne diže imate par mogucnosti. Prva je da ulje ima los viskozitet-zamijeniti novim. Tu se podrazumijeva zamjena filtera. Druga je ona najvjerojatnija, a to je hidraulicni cilindar. Provjeriti sve brtve pogotovo na unutarnjoj glavi cilindra. Treca je da razvodnik propusta ulje natrag na povrat u rezervar...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
A ona kocka ispod sjedišta , možda je ona u ''nesporazumu'' sa glavnim razvonikom.

Za 1 sat kako kažeš nebi smio da se zagrije previše ako nema neko prigušenje negdje.
Jeli se pregrijava ulje?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ivane jel hidraulika Ruska ili Orsta ? Kolega je na takvom modelu (892) imal Orstu sa el-ventilima i tkz ravni prednji most.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,432
Savoris, kocka bi trebao biti prioritetni ventil za razdvajanje protoka na volan i na poluge... mozda je i tu problem. Ako je tako onda se efekt slabe hidraulike mora vidjeti i na slabijem upravljanju volanom...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
zjocko Savo valjda misli na kocku ispod sica kojom se regulira visina dizanja (ručica kod desnog blatobrana zubi slični ručnoj) to je kod mene dok je radilo određivalo visinu hidraulika (držalo zadanu visinu) . Od osovine na kojoj su ramena hidraulike ide šipka u tu kocku i tak određuje visinu .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Jep željac , upravo na to mislim.
Ali neznam kako funkcioniše ta kocka i kako ''sarađuje'' sa ostalim komponentama.
 

Nikola59

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Postovani
Mozee li mi netko objasniti zasto mi rucica za ukljucivanje kardana u mtz 52 slobodno se pomjera napred i nazad a kardan mi je stalno ukljucen i ne mogu ga iskljuciti, cemu sluzi rucka kraj desnog blatobrana koja ima tri zareza
Pozdrav i hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Vjerovatno pukla viljuška ili ispala iz ležišta , to možeš da zaviriš odozgo kroz rupu od papuče blokade , tu je najlakše vidjeti šta je a ako je potrebna neka intervencija unutra moraš skinuti poklopac mjenjača.

Ručica pored blatobrana.
Skroz gore prema sebi - ukočen (blokiran) , znači izlazna osovina je zakočena.
Na sredini , isključen ali izlazna osovina ostaje u slobodnom hodu.
Sasvim dole , uključen kardan.

A na ovoj ručici koja ti ne radi biraš režim kada kardana , direktno na motor ili preko mjenjača .
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Jučer sam promijenio termostat na 820 jer mi se učinilo da motor radi malo previše hladan.Odnosno što god da je radio u zadnje vrijeme nije temperatura išla preko 65 stupnjeva.I to u ljetnoj žegi.I promjenim ga jučer i odem poslije kiše iskopati i dovesti malo zemlje za silos,i opet ista stvar!U dva sata posla nije mogao dignuti temperaturu na više od 50 stupnjeva.A prije toga je u par minuta rada na leru dizao na 80 i tu je stala i nije mrdala više ni dolje ni gore bez obzira što radio.Jel moguće da da termostat ne dosjeda dobro u ležište ili što drugo?Ja sam očistio ležište prije montaže tako da stvarno neznam što drugo može biti.Ima tko kakvu ideju?
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ispravan je skroz,a i vidim na dodir da je motor hladan.Evo danas malo oranja,plug 3x14 skroz do kraja pušten da se naprave duboki jarci uz međe oko parcele da se ljudi ne voze poprek parcele pošto je sad iskombajnirana a njima se ne ide okolo po putu.I na kraju stanem i stavim ruku na motor i on je vruć tek toliko da nije ugodno držati ruku na bloku i senzor pokazuje 60.Nije mi ništa jasno.Termostat nov,sva crijeva u redu.Jedino ako si je antifriz našao neki put uz termostat ili na nekom drugom mjestu.Ovih dana ću opet rastaviti sve i vidjeti da mi nije promaklo kakvo smeće u kućištu.Što sve može biti u pitanju?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa vjerovatno je termostat negdje ''odškrinut'' malo.
A poznavajući današnji kvalitet dijelova nije isključena mogućnost ni da nov ne valja.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Opet ću rastaviti pa ću još malo očistiti ako ima čega.Ionako moram skidati sve jer sam zeznuo brtvu dok sam ga mjenjao pa moram staviti novu.A termostat sam uzeo originalni,ne ove češke i ukrajinske zamjenske
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa da ti nije upalo nešto , možda ta brtva , ili je loš dosjed.
 
Na vrh