• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

E, pušta na tom izlazu male polugice koja ide od kugle prema spoju sa komandom. Siguran sam jer sam isprobao i gledao gdje će kapnut. DA, puno je to ulja i baš zato bih htio riješiti problem... Odakle se taj razvodnik može skinuti? Mislio sam da skinem one poklopce ispod volana; iza ručice za promjenu brzina, jel se može otuda? ne bih baš išao dizati kabinu zbog toga...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

zjockoo kaže:
Evo slika mojih problema sa hidraulikom na Mtz-u 820. E, sad, pošto moram svake godine dotočiti ulje za par stotina kuna, zanima me da li bi se ovi razvodnici, dakle, samo ovaj donji trostruki blok na koji su spojene ručice mogao zamijeniti sa boljim i to onakvim koji ima rotirajući kraj, dakle da klin na kojeg je spojena poluga do ručice ne ide gore-dolje nego da se tu na rubu rotira, tako da nema curenja ulja i da nema "plivajućeg položaja" nego da reagira na fino podešavanje, znači, ako malo potegnem ručicu, cilindar se malo pomakne i ide sporije, a ne da reagira jako kao što je to standardno na rusu.
Da li netko ima sliku tog razvodnika kad je skinut i u čemu je ustvari njegov problem? Kolika bi otprilike bila cijena nečeg na gore opisanom principu, da li zna netko od vas koji ih servisirate?.


ako sam te dobro razumio ti hoces da ti se rucica vraca u prvobitni polozaj posle povlacenja komande a da ta komanda nije odradila do kraja :scratch to je mogude da se uradi ja sam to uradio na izvodu koji koristom za ralicu napred jer kada radim sa njom potrebno mi je da dizem kasiko po malo pa kada je bilo origigi morao si da potegnes rucku i kad ti je dosta da je vratis nazad jako zamorno, ja sam samo povadio one tri kuglice iz sipke razvodnika i rijesen problem,sada ide bez ostajanja u polozaju (ako nisam pogodio sta ti treba molim malo da mi pojasnis)

a ako hoces ovo isto da uradis a da moze da ostane u polozaju pilivanja onda mora da se jedna caurica otokari i to ako te interesuje mogu da ti slikam jednu sam vec pripremio

a to sto ti curi razvodnik nije problem nikakav samo kupis 3 komada O ringa i rijesena stvar samo nemoj da kupujes ruske zalosnog su kvaliteta nadji negdje u prodavnici hidraulike ili gdje vec

imam iskustva sa ovim samo pitaj imam i kod kuce rasklopljen razvodnik pa ako te interesuje nesto ........

imao sam slicnih problema kao ti nije to nikakav problem ti oO ringovi se zamijene za 10 minuta nema potrebe da sad nesto komplikujes da prepravljas
 
B

branko

Guest
Re: BELARUS MTZ

ROKI kaže:
Curenje ulja na rusu ima i svoje prednosti. Neć traktor zarđat, nemoraš ga podmazivat na nekim mjestima jer ga ulje stalno vlaži... :lol:

pa to je i najvjerojatnije u pitanju, posto je sad zima a ceste se dosta sole rus je aktivirao automatsku zastitu od prohrdjavanja :lol: :lol: NHF probaj napraviti ono kaj ti savoris savjetuje kupi nove bakrene plocice i zamijeni i 99% da bude sve ok, jedino nisam siguran za one kaj lencek ima da bas nekaj kvalitetne jer ja kupil jedne pri njemu i izgledale su kaj da ih sam doma stancal, ako ides kaj u Kc probaj u karmatu pitati mislim da ih on ima kvalitetnije malo su skuplje nego kod lenceka ali meni su se pokazale boljima.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

@ savoris; daj ako možeš poslika taj rastavljeni razvodnik, čisto da dobijem predodžbu kakav je iznutra i što sve treba rastaviti da bi se stvar popravila. Hvala. Otkud mogu mijenjat gumice? da li se može iz kabine, ako se skine onaj poklopac ispod volana?
Što se tiče onog gore, ja samo želim finu regulaciju, a ne da reagira brzo i da svaki put kad guram ručicu prema naprijed moram ju jače gurnuti, kao preko nekog zuba, a kad ulovi onda spusti alat brzo i neprecizno. Kako izgleda takva čahurica, jel možeš i to poslikati i što treba da se napravi. Znam neke mahere koji to sigurno mogu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

zjockoo kaže:
@ savoris; daj ako možeš poslika taj rastavljeni razvodnik, čisto da dobijem predodžbu kakav je iznutra i što sve treba rastaviti da bi se stvar popravila. Hvala. Otkud mogu mijenjat gumice? da li se može iz kabine, ako se skine onaj poklopac ispod volana?
Što se tiče onog gore, ja samo želim finu regulaciju, a ne da reagira brzo i da svaki put kad guram ručicu prema naprijed moram ju jače gurnuti, kao preko nekog zuba, a kad ulovi onda spusti alat brzo i neprecizno. Kako izgleda takva čahurica, jel možeš i to poslikati i što treba da se napravi. Znam neke mahere koji to sigurno mogu.

ma nema frke dobijes sve slike i objasnjenja samo ja pisem sa malim zakasnjenjima posto nemam net kuci nego koristim iz kluba :cry:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

evo ti slika rasklopljenog razvodnika to sto fali nekoliko sitnica zanemari
Obrisan neispravan link.

evo ove gumice zamijenis da ti ne curi vani kroz one kugle lako se skida samo odsarafis onaj poklopac sto drzi manzetne
Obrisan neispravan link.

a sto se tice ovoga da ti propusta ulje polako evo ti rjesenje
Obrisan neispravan link.
kadaskines ovaj brijeg onda ti razvodnik na toj komandi koja hoces da ide postepeno nema to ostajanje u polozaju samo moze da ostane u polozaju plivajuce hidraulike (ovako preporucujem)
a ako neces ni tu da ostaje onda skini i onaj mali brijeg ili povadi ove tri kuglice iz sipke razvodnika
Obrisan neispravan link.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Znači, ako sam dobro shvatio, trebalo bi ovaj najširi prsten na klipiću komande (slika 3), kojeg drži opruga skinuti i iznutra drepangom skinuti širinu od točke do točke označene strelicom i tada će raditi i "fina" regulacija te komande, bez onog zastajkivanja (zuba) u sredini komande, dakle, radit će "fino" u oba smjera od neutralnog položaja, jel tako? Ovo sa gumicama je jednostavno. Nedavno sam radio generalku na Cyklopu T214 pa sam i tamo rastavio sve te komande, no bile su malo drugačije, nije bilo nikakvog zastajkivanja; tamo ako malo gurneš ručicu kran malo i sporo pomakne, a ako dalje gurneš, ide brže i uvijek je u punoj snazi. To mi je bitno i kod Rusa; nadam se da će stvar funkcionirati.
Zanima me još samo odakle ste skinuli cijeli razvodnik? Iz kabine ili od ispod? Mislim da je od ispod manje više nemoguće jer je nedostupan...jesam li u pravu?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

dobro si razumeo od strelice do strelice vidi se i otisak gdje je bio to skines na drebang samo da znas meterijal je jako tvrd
i tako ti ostaje kretanje ono sto ti hoces sporo i polako sa mogucnisti ostajanja u polozaju 'plivanje'
a ako neces da ti ostaje u 'plivanju' dovoljno je samo da povadis kuglice nista ne treba tokariti ali tada nemas osjecaja kada prelazis u polozaj plivanja, prva kombinacija ti je bolja nikada nije kasno da povadis kuglice
znaci ovo vazi samo za onu komandu na kojoj to uradis
ja sam tako uradio na mojoj ralici za snijeg jer mi treba da pomalo dizem a onako zaboli ruka i jos mozes da stavis neku meksu oprugu recimo od ventila od auta da ide lakse ako mnogo koristis tu komandu

a vadjenje razvodnika nije potrebno bar kod mene na starom MTZ neznam kako je na novom samo ga rasklopis izvadis onu kuglu gdje je gumica i izvuces cijeli element koji vidis na slici 1 i 4
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: BELARUS MTZ

za ljubitelje MTZ-a
Obrisan neispravan link.
ova dva pokušavaju stiči onoga prvoga ali nešto im ne ide :lol:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: BELARUS MTZ

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Cek malo... jel mu ono iznad kabine usis zraka?

Zasto je to tamo, a ne na nekom normalnijem mijestu?
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Usis zraka za ventilaciju i grijanje kabine. A usis za motor je pred šajbom na haubi (umotan u najlon).
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Aha. da... sad kad si napisao, sjetim se da ruski traktori imaju usis ispred kabine...

Ovo za ventilaciju kabine nikada nisam vidio, jer prvi pohod u sumu, i taj usis ode u vjecna lovista ;)
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ono crno što se vidi na krovu kabine iznutra na desnoj strani i iznad zadnje šajbe su usmjerivači zraka od grijanja i ventilacije. "Kutija" sa hladnjakom za grijanje i hlađenje se nalazi na desnoj strani sjedala i malo se vidi koroz ono malo staklo na desnoj strani kabine i malčice kroz vrata.
 

Najnoviji postovi

Na vrh