• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Re: BELARUS MTZ

kocnice su mu savrsene
mehanicke sa dva diksa (lamele) i jednim celjustima (makazama) izmedju njih , to kada nastelujes koci k'o nevrijeme
lako se skidaju lako se repariraju , u prevodu nema tu ama bas nikakve matematike , jednostavnost je savrsenstvo

prednja vuca , hmm
i kod 52ke ti je opcija samoukljucivanje koje nemozes da iskljucis i + mozes da je stalno ukljucis
ja sam je onesposobio da se sama ukljucuje tako sto sam povadio one valjcice i opruge koje je ukljucuju , znaci ostala mi je samo mogucnost rucnog (tj. noznog) ukljucivanja sto je meni sasvim dovoljno
prije mi je kada krenem na rikver sam palio prednju vucu i kada namotas volanom kada ide nazad 'oce traktor da pukne po pola

brzine su jednostavne , nemam semu ali pokusat cu da ti docaram

BH
|
| 4 7 . 9 . 1 2
| . | . | . |
|---------------------------- ler
| . | . | . |
| 5 8 .3 6 . R
|.
SH

AGRIPLUS65 kaže:
da se i ja malo ubacim u raspravu ,zakaj belarus poskakuje kad ide na nizbrdicu :?:
nije navikao , on je traktor koji samo vuce on nezna staje to da ga neko gura :lol:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: BELARUS MTZ

zaberavil sam napisat da je prazan isal
AGRIPLUS65 kaže:
da se i ja malo ubacim u raspravu ,zakaj belarus poskakuje kad ide na nizbrdicu :?:
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
Re: BELARUS MTZ

Evo ovako imam problem imam rusa 82 94 god u oranju mi je počeo bacati plamen noću i izgubio snagu tako da sam jedva došao kući mislio sam da je izgorio ventil pa sam obradio glavu nove ventile karike i već kad sam sve da skinem i boš pumpu.Kad ono pukla glavna osovina boš pumpe prilikom skidanja sam morao skinuti rešetku sa zupčanika a tu ima puno rupa i sad neznam na kojoj je rupi bio ,izgubio sam mu paljenje .
Pa vas molim ko zna da mi objasni ili ima neki link za podešavanje paljenja ,oznake vidim da ima na zupčaniku dve crtice al nema na rešetki .nabavio sam drugu pumpu to je rotaciona
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: BELARUS MTZ

bbrane kaže:
Evo ovako imam problem imam rusa 82 94 god u oranju mi je počeo bacati plamen noću i izgubio snagu tako da sam jedva došao kući mislio sam da je izgorio ventil pa sam obradio glavu nove ventile karike i već kad sam sve da skinem i boš pumpu.Kad ono pukla glavna osovina boš pumpe prilikom skidanja sam morao skinuti rešetku sa zupčanika a tu ima puno rupa i sad neznam na kojoj je rupi bio ,izgubio sam mu paljenje .
Pa vas molim ko zna da mi objasni ili ima neki link za podešavanje paljenja ,oznake vidim da ima na zupčaniku dve crtice al nema na rešetki .nabavio sam drugu pumpu to je rotaciona
to pravi meštar uzubi odoka i točno je u milimetar,a mislim da te to nebi puno došlo... sam da ti to postavi...budeš si puno muke i zajebancije prišparal ak to daš nekomu ko se kuži ;) :mrgreen: :mrgreen:
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Re: BELARUS MTZ

savoris kaže:
kocnice su mu savrsene
mehanicke sa dva diksa (lamele) i jednim celjustima (makazama) izmedju njih , to kada nastelujes koci k'o nevrijeme
lako se skidaju lako se repariraju , u prevodu nema tu ama bas nikakve matematike , jednostavnost je savrsenstvo

prednja vuca , hmm
i kod 52ke ti je opcija samoukljucivanje koje nemozes da iskljucis i + mozes da je stalno ukljucis
ja sam je onesposobio da se sama ukljucuje tako sto sam povadio one valjcice i opruge koje je ukljucuju , znaci ostala mi je samo mogucnost rucnog (tj. noznog) ukljucivanja sto je meni sasvim dovoljno
prije mi je kada krenem na rikver sam palio prednju vucu i kada namotas volanom kada ide nazad 'oce traktor da pukne po pola

brzine su jednostavne , nemam semu ali pokusat cu da ti docaram

BH
|
| 4 7 . 9 . 1 2
| . | . | . |
|---------------------------- ler
| . | . | . |
| 5 8 .3 6 . R
|.
SH

AGRIPLUS65 kaže:
da se i ja malo ubacim u raspravu ,zakaj belarus poskakuje kad ide na nizbrdicu :?:
nije navikao , on je traktor koji samo vuce on nezna staje to da ga neko gura :lol:

Hvalaaa komsija, ja tek sad vidio da si iz Ugljevika, ii ja sma tu blizu, iz Janjara. De molim te, ako nekad stignes, slikaj mobilinim mjenjac, ili jos bolje snimi kako se brzine mijenjaju pa stavi na youtube, da se jednom i taj mit oko ruskih mjenjaca rijesi. Nigdje na netu nisam mogao da nadjem ni sliku mjenjaca a ni kako radi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Re: BELARUS MTZ

bbrane kaže:
Pa vas molim ko zna da mi objasni ili ima neki link za podešavanje paljenja ,oznake vidim da ima na zupčaniku dve crtice al nema na rešetki .nabavio sam drugu pumpu to je rotaciona

stelovanje paljenja ti ide ovako :
sa desne strane motora na zamajcu ima jedan vijak , otprilike se nalazi bas suprotno od alnasera , na istom jestu ali sa druge strane , taj vijak odvrnes okrenes ga naopacke i vratis na mjesto gdje je i bio , rukom okreces radilicu dok ne nadjes naidje rupa u zamajcu u koju ce on da udje (ako vijak nije dvostruki onda umjesto njega stavi bilo kakav stift)
to ti je blokada radilice.
skini cijev koja napaja prvu diznu , skini je komletnu
daj rucni pun gas
skini poklopac koji te dovodi do resetke
odvrni oba vijka od resetke
okreci pumpu rucno (kljuc 27) i gledaj u izlaz iz bosh pumpe gdje je bila cijev od dizne , cim nivo nafte u pocne da se dize ali znaci cim okom osjetis da nivo raste tu stani i pogledaj koje ti rupe u resetki odgovaraju i fiksiraj je
vrati sve na svoje mjesto i uzivaj u voznji

OBAVEZNO IZVADI ONAJ STIFT POSTO SE LAKO ZABORAVI

zombie666 kaže:
Hvalaaa komsija, ja tek sad vidio da si iz Ugljevika, ii ja sma tu blizu, iz Janjara. De molim te, ako nekad stignes, slikaj mobilinim mjenjac, ili jos bolje snimi kako se brzine mijenjaju pa stavi na youtube, da se jednom i taj mit oko ruskih mjenjaca rijesi. Nigdje na netu nisam mogao da nadjem ni sliku mjenjaca a ni kako radi.

a sto da se ja patim i slikam snimam , lijepo ti svrati do mene na kafu i rakiju pa da ti to lijepo vidis uzivo i probas traktor ako 'oces
veoma smo blizu , javi se na PP ako ti odgovara , do mene ti treba litar benzina :partyman:
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
Re: BELARUS MTZ

savoris,aj molim te snimi video kako šaltaš brzine baš me zanima,ja ti nisam u blizini da navratim na rakiju :D ...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BELARUS MTZ

Sporohodne idu lagano, gornja - dolnja, gornja - dolnja.
Brzohodne gornja - dolnja -koverta, donja - gornja. Koverta je kao kad djeca crtaju pismo :) Jednostavnije se nemre složit algoritam :mrgreen:

Ne trebaju vas buniti ostale brzine je vjerovatno mjenjač u položaju sporohodnih može uči samo u te brzine. Koverta u brzohodnima je napravljena jer su dosta fizički odmaknuti zupčanici.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Re: BELARUS MTZ

Pozz raja, valjaj ovaj traktor čemu? Mnogo mi liči na MTZ 52, al kaze gazda da je to T-40. Oko MTZ 52 sam se raspitao, al za ovaj T-40 ništa ne znam. Cijena je vesela pravo, jbga...

Ev link na oglas:

http://www.pik.ba/artikal/322701/traktor-rus-t40/


Već zamišljam sebe kako prolazim putem kroz selo u ovom T-40 i srećem komšiju u njegovom Landini od 90KS koji je kupio prije neki dan za 20.000 evra...u jbte... :oops:
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Re: BELARUS MTZ

Našao sam još jedan u Srbiji u Bečeju, izgleda odlično. Prednji most mi je malo čudan, nije kao kod starijih sa gomilom nekih zglobova. Kako ja vidim sa slika, meni ovo izgleda kao rješenje na npr onom vojnom terenskom kamiončiću Pinz, kod Hummer H1 ili kod Unimog-a, gdje se "na točku" nalazi reduktor, a gore iznad je ravna osovina. Mozda i grijesim, ali meni se sa slika čini da je most takav. Ako neko ima neka iskustva o ovom traktoru, nek javi, cijena je dobra pravo, samo 3000 evra. Jes da ga treba uvoziti iz Srbije a ne znam kako to ide, carina, porezi, niti koliki bi troškovi tih zezancija bili...

Ev traktor:

http://www.mojauto.rs/polovni-auto/495935
 
C

cici82

Guest
Re: BELARUS MTZ


Jel netko zna zasto ovakav belarus nema pokazivac razine goriva
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Re: BELARUS MTZ

zombi ti si omasio temu ovi traktori koje ti pominjes nemaju veze s'vezom a kamoli sa BELARUS temom

ima i njihiva tema samo me mrzi da je trazim sada
za ove pare koje se vrte moze u srbiji da se nadje i dobra 82ka , znaci raspitaj se malo nemoj grlom u jagode


cici82 kaže:

Jel netko zna zasto ovakav belarus nema pokazivac razine goriva
zato sto je bolje da neznas koliko trose :mrgreen:
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Re: BELARUS MTZ

savoris kaže:
zombi ti si omasio temu ovi traktori koje ti pominjes nemaju veze s'vezom a kamoli sa BELARUS temom

ima i njihiva tema samo me mrzi da je trazim sada
za ove pare koje se vrte moze u srbiji da se nadje i dobra 82ka , znaci raspitaj se malo nemoj grlom u jagode

O čemu ti, pa traktori su Belarus? Gdje da stavim Belarus ako ne u temu za to?! Jel ti to mene zaje*avaš?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Re: BELARUS MTZ

ne zajebavam , nego ocito ne poznajes dovoljno istocni blok ;)
ako cemo tako i vladimirac je belarus pa opet ima svoju temu
taj T40 ti ide u temu LTZ
http://www.autosoft.ru/online/acat/ klikni na ovo sljezotehnika
jel sad jasnije ?
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Re: BELARUS MTZ

savoris kaže:
ne zajebavam , nego ocito ne poznajes dovoljno istocni blok ;)
ako cemo tako i vladimirac je belarus pa opet ima svoju temu
taj T40 ti ide u temu LTZ
http://www.autosoft.ru/online/acat/ klikni na ovo sljezotehnika
jel sad jasnije ?

Ok to, al što si rekao i za drugi? Citiram:

"zombi ti si omasio temu ovi traktori koje ti pominjes nemaju veze s'vezom a kamoli sa BELARUS temom "

Gledam sam na netu i na stranici od MTZ i tamo našao i T40 pa sam pomislio da je riječ o MTZ. Nisam ja kriv što su podaci na netu kontradiktorni.

Što se ovog drugo tiče, na njemu piše "Belarus" pa sam takodje pomislio da je "Belarus".
 
Na vrh