• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Postavi na pogonsku osovinu lancanik sa jednim zubom vise I rijesio si labavost lanca,tako je I na eko 3500 lose rijeseno,ili bude prekratak ili predug lanac,kad Sam ubacio veci lancanik rijesio sam problem,bit ce I slika pa da vidis.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ako netko hoće poslati ću mu na mob,, kak je kod mene španer (neznam potaviti slike ) mob 095 828 9881 .
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Evo kako je kod mene sada a inace sam i sam imao problem sa napetosti lanca jer ili je bio predug ili prekratak,..


IMAG1009.jpg
[/url][/IMG]
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Lanac je labav, ali ide, dok ulovim vremena budem nesto izmislil..

Sad me muci druga stvar, uvlacni lanci su mi se razvukli i vise nema mjesta za spananje, vec sam danas mislio da budu poceli preskakati, e sad jel ima poluspojnica za uvlacni lanac ili budu morali novi ici?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Ivek, mjenjaj lance, jer kad puknu ili spadnu, mjenjat češ i rakete.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Znaci, nema poluspojnice za uvlacni?
A da izbacim dvije karike, vise ih necu moci spojiti sa spojnicom..

Pred dva dana idem do njive i pukne mi desna guma na beracu, ajde kupi novu, poberem 4 jutra, razvuku se lanci, sad i to novo..
Jos imam cca 15 jutara za pobrati, a i nemam vremena si dozvoliti neke vece kvarove..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ne sjećam se točno, ali mislim da ima poluspojnica i za uvlačne lance.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Ima sigurno, ja sam ju stavljal na svom starom beraču samo kad mi je kasnije lanac puknul primile ga rakete i odoše dva zuba na pogonskom lančaniku, tak da sam onda menjal i lance i lančanik
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Jel pukao onda tu na poluspojnici ili negdje drugdje?
Ako ima ja ih budem stavil (poluspojnice), pa valjda bude duralo..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Imaju poluspojnice , nisam ih kupovao ali sam ih vidio u radnji gdje uzimam lance , baš sam za njih pitao da znam šta me čeka kada se lanci otegnu.
Mada , to je sve samo odlaganje neizbježnog i generisanje veće štete jer istegnut lanac zeza i lančanike.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Juce namontirana šipka koja BI TREBALA da smanji ulaz vrhova stabljike i malo lišća, pa danas popodne (ako stignemo) da isprobamo, pa ćemo videti, da li će dobiti farbu ili će u staro gvožđe..

a6adbf9e721576c476c71e8d49c3ca02.jpg

4f9513da6f0b0eaece0b7a32c5d215ac.jpg

3513a9ec286ea9542384987a6a9be259.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Juce namontirana šipka koja BI TREBALA da smanji ulaz vrhova stabljike i malo lišća, pa danas popodne (ako stignemo) da isprobamo, pa ćemo videti, da li će dobiti farbu ili će u staro gvožđe..

Nekako ja ne vidim svrhu ovoga dodatka , skoro da se usudim da kažem da bi to pravilo veći zastoj ali sve će se znati dok probaš , samo naprijed :icon_pray:

Moram da primijetim da variš po beraču koji na sebi ima dosta lišća od kukuruza , pripazi malo :fiery:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Kupil sam poluspojnice za uvlacene, ugradil i dobro je, lanci su lijepo naspanani, onaj lancanik spaner lijepo federira u radu i dobro je..
A da pitam, sta je najsigurnije stavljati na spojnice i poluspojnice, tj kakve osigurace, da li one original male rascjepke, ili cavlice, drot ili sto?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Najlakše je sa šplintama, no moreš i čavliće (kojima si odsjekel glave) zavinuti u S. To je dobro, samo je muka za osloboditi ih poslije.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Imam jedan problem na T-40... u radu vidim da cjeli elevator trza.. trzanje bi opisao kao kad lopatica strugne po dnu pa ga zatrese.. Na njemu je sve tvornički naštelano, i predpostavljam da je možda problem sa lancem što vuče lopatice... al nisam siguran..... ??
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Rastegnuo ti se lanac. Zategni ga dok ti ne napravi probleme kao meni lani.
probaj ga micati. Nesmije imati puno lufta.

AcaAleksic ta cijev jedino može spriječiti ulazak klipova u berač i da se limovi ne rašire ali budeš sam vidjel. Nadam se da griješim.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Jel ugradival tko ventilator na T 35 ili eko 3500? Da vidim kako to izgleda..
Imam dosta toga za brati i ne stignem sve rano i po rosi (po noci mi se bas nece, al vidim da budem moral), a u podne i poslije podne ima smeca u bunkeru strava, klipove lijepo oljusti, ali zato ima puno lisca od kukuruza..

Tako da, tu bi jedan ventilator dusu dal..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
tvornički ventilatori na SIP-ovim beračima su više za ukras nego kaj stvarno imaju efekta...
po mojem iskustvu ventilator bi trebal dojti ispred ili iza komušačkog stola.znači da klipovi padaju na stol ili transporter preko vjetra,a da bi se to postiglo trebalo bi komplet redizajnirati cijeli berač. tak da po meni neisplativo...:(doh):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
A ovak nekaj, nije na sip-u, na zmaju je, ali bi se moglo sloziti i na sip..
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=YJwq-sSwRv4&feature=youtu.be[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh