• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ovo tu na slici je Pioneer 9911 i on je odličan, na drugoj parceli je bio BC Alibi i on se je runio strašno. Zrna u prikolici i ispod trake po dvije tri kante.
Njega sam trebao brat krajem 8 mjeseca jer je već tada bio zrel al se to mojima nije dalo objasnit. Stabljika je bila skroz zelena klip zreo.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Ne znam od kud ovi sa ventilatorima uzmu pogon za ventilator, nigdje se ne vidi na videu.
Ne volim kad ima smeca u prikolicama, to mi je uzas onda za istrpavati.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ma ja razmišljam da nekako uglavinjam od auta ventilator i provučem žicu do njega pa da na struju radi.
Kad treba upalim ga a kad ne treba jednostavno ugasim.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
Ne znam od kud ovi sa ventilatorima uzmu pogon za ventilator, nigdje se ne vidi na videu.
Ne volim kad ima smeca u prikolicama, to mi je uzas onda za istrpavati.
na sip eko 3500 bi se pogon ventilatora mogao mozda uzeti sa pogona lopatica iznad komusackih valjaka, tamo ima jedan lancanik slobodan

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Nemojte se uopće trudit oko ventilatora..samo dodatni trošak..Brati kad je stabljika zelenkasta a zrno vlage između 25 i 30, kad se stabljika prosuši brati po rosi. A čistoča branja zavisi i od sorte kukuruza. Ovo na videu je kukuruz posijan de de pa ga nema. Brati onaj koji je na razmaku od 19 cm, ovi ventilatori bi se zagušili--
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
I kod mene je jako teško za brati , negdje se desi da je skoro katastrofa jer se jako teško ljušti.

Evo sada berem na jednom kraju gdje sasvim solidno ide , osim što sam nagrabusio sa nekim AS hibridom koji je užas za branje.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,241
Ma je*eš ventilator,,, treba hvatati ugodbu za branje,,, ja juče u poslijepodnevnim satima po suncu,, brao jednu prikolicu sebi,,, ama katastrofa,, smeća u prikolici kolko i kukuruza,, a plus zajebancije u branju,,,
danas oblačno samo što nije počelo rositi,, dosta više vlage u zraku,,
isti berač,, ista parcela,, razlika ko nebo i zemlja,,,
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Bhorv, kad se ne stigne sve pobrati dok je idealno za branje, a i ove godine se to sve nekako iznenada osusilo.
Pobral sam do sad 9 jutara, jos imam 7, a sve je vec trebalo biti pobrano prije dva tjedna.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Moji danas pobrani sad istovar najgore.
Prema prošloj godini sve isto samo korpa više kuruze .
Bralo se po suncu pa ima nesto smeca
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
T-40... imam malu brzinu okretanja lopatica..izlaz iz getribe je zupcanik sa 18 zuba..
sad neznam da bi povecao brzinu jel treba zupcanik s 16 ili 20 zuba, tj manji ili veci?
Po meni 16..
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Neznam točno kako si mislio jer nemam berač,ali ako misliš povećat brzinu na bilo čemu uvijek trebaš ili pogonski dio povećavat promjer ili gonjeni smanjivati promjer :icon_thumright:
Znači ako ti je taj dio koji si spomenuo pogonski onda ga treba povećat
Evo ti link da bolje skužiš,a možeš si i izračunat
https://www.blocklayer.com/pulley-belt.aspx :icon_thumright:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485





Danas stigao zmaj k2 s košem....... Sada ostaje pitanje, hoce li ga 560 vući u vlažnijoj berbi.....?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Kod nas je čovjek vukel Z222 s 56(7) godinama. Samo, on ima veće i širje kotače.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Sanana vuce k2 s 565 i znam da su u vlaznom muke, a i po suhon ga ima kaj vuci i vrtjeti na kardanu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Nekad je Zetor 7011 vukao Zmaja dvorednog i prikolicu iza po vlažnom.
Jedino baš ako je neka pjeskovita zemlja, ali pijesak se brzo posuši, tako da....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Imam osjecaj da se lakse vrti k2 nego 221,oba sam priključio na ferguson, na prazno.....
 

slavonac123

Član
Tu od
2 Svi 2015
Poruka
33
20856
Ima li tko iskustva s majevica beračima, kako su se pokazali?
P.S. nisam čitao cijelu temu ispricavam se ako je prije vec bilo..
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Na izgled je sličan sip tornadu, ja imam tornado samo dva reda.. Ako bi kupovao berač moj savjet ti je Tornado 40 ali gledaj da nije na tisuće hektara obrao
 
Na vrh