• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Inženjeri su imali sličnu ideju :icon_lol:

Hm, ovaj čini mi se nema komušački sto kako vidim :icon_scratch:

Sličnu ? Vjeruj mi između ovoga i onoga čuda nema ništa slično :icon_fU:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Sličnu ? :icon_fU:
:icon_jook::drink::icon_pidu: kad se rodila ideja i dok su razvijali projekt :icon_fU:

Valjda se slažemo u tome? :icon_scratch:


Samo se nadam da samohodno-montažno čudo nije išlo u serijsku proizvodnju :icon_lol:
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Jel ima netko da prodaje dvoredni berač sip tornado 70 ili 80,može i zmaj 224 da je u dobrom stanju?
 

Denis01

Novi član
Tu od
24 Lip 2009
Poruka
14
dal neko bere s universalom ili štoreom di kopcate berac, ima neko donja kuka ko na imt-u ili sam postojeca kuka u skroz donjem polozaju
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mnogi na spomenutim traktroima dorade kuku na način da je izbace malo unazad .
Dobije se malo na manevru .
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Koja je to marka

Berač se zove Bearn i nosi fiatov motor, inace zvjerka od stroja..
kod nas u selu su dva komada, jedan meni svake godine bere kukuruze..

[/QUOTE]

nije loš još samo da bere u zrnu i bil bi savršen
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da to je tornado 40 eol. Nisam brao sa DF-om niti cu ikad i brat sa njime,em nije okretan ko universal odma vise i goriva potrosi,ai universal se igra sa beracem,nema potrebe ga tjerat sa traktorom 85ks
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Da to je tornado 40 eol. Nisam brao sa DF-om niti cu ikad i brat sa njime,em nije okretan ko universal odma vise i goriva potrosi,ai universal se igra sa beracem,nema potrebe ga tjerat sa traktorom 85ks

Nije dugo bilo mokre jeseni ali ova bi mogla biti ...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Sječam se da je kod nas 2010 god bila jako mokra jesen,tatu je cjelo vrijeme šlepao lik sa 558 jer smo mu uslužno brali kukuruz,a onda je morao doč i zetor 6340 koji je vadio prvo 558 a onda jedva tatu sa universalom.
Za df-a se neče nikad kočat berač,neznam ako bi pasao za branje ak bi paso za između redova tj ako nebi bio preširok,ako nebi morali zakretat rudu za kopčanje a onda bi odma bio problem za kipanje.
Ai nije mi sila trgat stroj,ak če trebat lako se pošlepam,a ako nejde brat onda nejde.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Sječam se da je kod nas 2010 god bila jako mokra jesen,tatu je cjelo vrijeme šlepao lik sa 558 jer smo mu uslužno brali kukuruz,a onda je morao doč i zetor 6340 koji je vadio prvo 558 a onda jedva tatu sa universalom.
Za df-a se neče nikad kočat berač,neznam ako bi pasao za branje ak bi paso za između redova tj ako nebi bio preširok,ako nebi morali zakretat rudu za kopčanje a onda bi odma bio problem za kipanje.
Ai nije mi sila trgat stroj,ak če trebat lako se pošlepam,a ako nejde brat onda nejde.
Pametno....
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Sječam se da je kod nas 2010 god bila jako mokra jesen,tatu je cjelo vrijeme šlepao lik sa 558 jer smo mu uslužno brali kukuruz,a onda je morao doč i zetor 6340 koji je vadio prvo 558 a onda jedva tatu sa universalom.
Za df-a se neče nikad kočat berač,neznam ako bi pasao za branje ak bi paso za između redova tj ako nebi bio preširok,ako nebi morali zakretat rudu za kopčanje a onda bi odma bio problem za kipanje.
Ai nije mi sila trgat stroj,ak če trebat lako se pošlepam,a ako nejde brat onda nejde.

Ne pa samo pitam. Ne bih ni ja nikad kapčio za proximu jer em je preširok i ima dosta manji ajnšlag od Zetora 6245. Sve što je u ravnu berem sa 3511 jer je okretan i jako malo troši. Da te 2010. godine se sjećam.... brao sam sa Zetorom 6245 i mogao sam brati malo manje od pola koša i onda ići istresati jer se traktor ukopavao ma katastrofa . Jesi ga kupio novog?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da berač je kupljen novi ali nisam siguran koje godine,tamo oko 2001-2002
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
i ovako nekako prepraviti koš.........





na youtube ima filmić, gdje je još bolje napravljeno......
 

Najnoviji postovi

Na vrh