• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
pozdrav svima

ja bih trebao potrošene gume sa komušača ( ako ih netko mijenja da ih ne baci ) u obliku cvijeta su promjer osovine mog komušača je 25mm ( ne znam koja je firma ) s tim ga bi te gume morale biti ravne ( originalne a ne pravljene od auto guma različite debljine i uvite )

molim bez smijeha ako netko ima nek mi se javi na pp
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,689
Jeli netko gledao možda, ili ima berač "majevica", na oko isti tornado 40, sam je pitanje kakva je mehanika, i sve drugo, ali teško da je kvalitetniji od sipa..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega kobac sumljam da češ to sam tak lako nači ,je ipak mislim da ih svi tjeraju dok god ide,tj.dok ne ostaje previše komušine...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
I kad se skidaju sjeku se jer ih je skoro nemoguce izvaditi cjele. 2 puta sam ih mjenjao i svaki put sjekao ali mozda ti se posreci.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kad se stare gume skidaju sa osovina nema potrebe ih sjeci.Hidraulika odradi sve.Ja ih imam bar za pet ses beraca.Ko ih sjece stvarno mora imati masku ako su stvarno gumene.Veci problem je naci osovine od kvalitetnog materijala.Uglavnom je to standardni svjetlo-vuceni materijal fi 25..Jedna< sezona rada i nemora da ode lezaj vec se zajede osovina .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
A zašta će ti maska kada se najlakše sijeku malo jačim skalpelom
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
jedno u vezi freze...kolko freza mora imati minimalno obrtaja da bi ispravno sječkala,i da se nebi namotaval kukuruz oko nje,a kolko bi bilo maksimalno,da se ne vrti prebrzo pa da se što razleti?
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
ne moraju se sječi samo se svuku i budu u dobrom stanju samo su zvijezde potrošene a to mi baš treba i trebale bi biti original i ravne okomice moj majstor ih ima ali za 30 promjer i ne može ih odmah sakupiti a meni gori

ako ima netko... slučajno... to je za nauku.....
 
L

Liktin-Preseka

Guest
Ako ko treba mjenjat gume na valjcima ili treba zvijezde slobodno se javi meni! :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,707
Gospon Leščić, jer delate valjke iz komada (oko 250mm) ili "šajbice" od 20-tak mm?
 
L

Liktin-Preseka

Guest
Gospon Leščić, jer delate valjke iz komada (oko 250mm) ili "šajbice" od 20-tak mm?

Samo vulkanizirane nazovi prstene 20 mm.
 

Draza89

Novi član
Tu od
14 Ruj 2013
Poruka
21
ljudi danas sam na poceo sa mijenjanjem guma na perusacu.. inace berac je Zmaj 224..
posao se zavrsio cim je poceo.. nema sanse da skinem osovinu gdje se nalaze gume.. iskrivio sam radafciger i jedno kuciste mi je napuklo.. natopio sam sa WD40, pa cu ostaviti da prenoci pa sutra ponovo na posao.. ima li neko neki patent ili dobru ideju za taj problem.. inace na tom mjestu mi je nekako najvise vlage i brzo pohrdja.. mijenjao sam prosle godine na 223 i lakse je islo.. pozdrav
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
ljudi danas sam na poceo sa mijenjanjem guma na perusacu.. inace berac je Zmaj 224..
posao se zavrsio cim je poceo.. nema sanse da skinem osovinu gdje se nalaze gume.. iskrivio sam radafciger i jedno kuciste mi je napuklo.. natopio sam sa WD40, pa cu ostaviti da prenoci pa sutra ponovo na posao.. ima li neko neki patent ili dobru ideju za taj problem.. inace na tom mjestu mi je nekako najvise vlage i brzo pohrdja.. mijenjao sam prosle godine na 223 i lakse je islo.. pozdrav
Jedino grijanje tog djela..ništa drugo nepomaže.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Vatra je cudo za skidanje zapecenih dijelova.WD je za razrađivanje ili podmazivanje.
 

Draza89

Novi član
Tu od
14 Ruj 2013
Poruka
21
evo danas skompletirao sve, uspio sam bez grijanja.. bilo je dobrih udaraca cekicem :D
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
posto ima 78 strana jel bi neko znao da mi preporuci berac za imt539 neki mali berac?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mislim da bi za njega bil taman sip EKO 3500 tu kombinaciju ima moj kum i ne čini mi se da mu je preteško sa njim..
t40 mu je dosta,ponekad i uvrh glave ali nekak ide..
 

Najnoviji postovi

Na vrh