• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bijelo vino!

dln4

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Jasno, prešanjem se dobije dodatna količina, sve se procijedi , ulije se u inox bačvu , stavi se vazelinsko ulje i oba pklopca, odnosno dovoljno bi bio samo vanjski.
kako ću znati kad će počet taj "sok" kuhati ?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Zabrtvi gornji poklopac i stavi vrenjaču. vazelinsko ulje je nepotrebno dok "kuha" mošt.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Istarska malvazija : 70,4°Oe, 6g/l, brati ili pustiti još? I ptice rade svoje...
 

dln4

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Meni je bilo oko 75. To ti je dovoljno, malo više šećera i gotovo.
 

dln4

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
E da jutros mi je zakuhalo u maštelu :smile: Znači može bijelo kao i crno :icon_kidra::icon_kidra:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Inace je malvazija kasnija sorta ili? Barem vi imate sunca.
Ovih dana sve sto berem je preko 90 Oe. Jedino grasevina ceka, ona je ispod.
 

dln4

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Malvaziju možeš brati tijekom cijelog rujna. Ja sam se odlučio na nešto ranije, jer su na RI području počele kiše, a kasnije mi ne paše zbog posla. inače imam male količine vina oko 300 lit. godišnje (za sebe) :icon_jook:
 

dln4

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Evo nakon gotovo 3 dana "kuhanja" u maštelu vino pretočeno u inox bačvu, nastavilo kuhati ko ludo...:icon_e_geek:
 

dln4

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Ovogodišnji rezime: 370 kg grožđa , 320 lit mošta , 250 litara vina. Nije bilo prešanja.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Pomješani pojmovi. Pretpostavljam da je mislio na 370 kg grožđa,320litara samljevenog tropa i od toga 250 litara mošta.:icon_e_biggrin:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Da se malo i ja ubacim s vama u temicu hehehe

Evo kod mene situacja ovakva zasada napravljeno 4 tisuce litara vina, odnosno mosta pripremljeno uz sve "kemije", zelatine, kvasce i sumporenje, lagano vrenje na cca. 17°C i sad cekanje.

Ostalo je jos jedno 2 - 3 tone za obrati sto je cca. 1,5 presa i za ovu godinu dosta.

Sto se tice sladora

Chardonnay i Rajnski rizling su bili oko 22 po Babou iliti oko 110 po Oe.

Grasevina je na 19, cak i malo preko sto je nekih 95 po Oe.

Ostavljamo nesto Grasevine i Chardonnaya za kasnu berbu, pa cemo vidjeti kako ce to biti.

Za na godinu ja planiram kemijati s pjenuscem i tako, pomalo se radi :D
 

dln4

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Pod moštom mi je bilo 3 dana, otočio i prelio u inox bačvu. nakon 10 dana otočio u kante , oprao inox (bilo je dosta blata) i vratio vino u inox, stavio ulje i oba poklopca.
Evo sad mi je bolji okus, čak je malo bistrije. pustiću ga do početka studenog, pa ću ga opet pretočiti i oprati inox. Mislim da će biti pitko za mjesec dana.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ovo "pod moštom" pretpostavljam da bi trebalo značiti pod tropom (masuljem).
Inače mi je to malo čudna tehnologija.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
To je starinska tehnologija, nekada su svi tako radili.
Vino dolazi tamno i ima specifični okus.
 

Najnoviji postovi

Na vrh