• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bobo

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
petar kaže:
Ma nešto razmišljam...

Bobo da ti nisi popizdio koliko si nezadovoljan tim IMT-om i razbio mu prednju masku s riječima ''Pič.. ti materina, ajd se sad pregrijavaj!!''?
:lol: :lol: :mrgreen:
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
a meni se ruga šta sve imam potrgano na traktoru
da ti nisi gledo za kakvom dobrom ženskom pa sletio u jarak a stup je izgovor
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
petar kaže:
Šanana jel znaš koliko košta novi znak?

Mnogo za običan znak!!!


Bobo, pobogu, lupio u stup šupe? :roll: Ajd ak je pivo krivo, ali..

Znam koliko košta, mali dođe oko 90 kn, a veći oko 130 kn, niti ja neznam što su tako skupi :scratch
zato i pitam ak mu netreba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
J

jokapz

Guest
pa kolega što uradi od traktora... A men se smiješ što mi flaše od piva zveckaju po kabini... ;) ;) Ti si izgleda drmo po "brlji"...
 
B

Bobo

Guest
Evo mene... Da odgovorim svima redom...

Znak je ostao citav jer je tezak oko 1kg... Cika mato ga je drzao u ruci i zacudio se i on koliko je masivan... Tanjur ga je na jednom mjestu malo zahvatio, al nista strasno...

Gledao sam u rikverc i vozio naprijed, dobro pa je maska pukla nego da sam malo lijevo otisao pa rasjekao obadvije prednje gume na tanjurace... Tek bi to bio sou...

Maska u bosni (samo plastika) kosta 60KM, sto znaci oko 250Kn. To sam pitao jos davno prije, jer sam ju polomio kad sam brao kukuruze ali ju igrom slucaja nisam narucio i kupio... sad bi to bila nova maska polomljena i tek bi mi onda bilo zao. Sad sam i jedan far polomio, drugome su nosaci popucali, tako da i farove kupiti moram. Zvao sam u jednu lokalnu trgovinu maloprije i sutra ujutro ce mi znati reci cjenu, tako da znam da li da zovem u bosnu i narucujem ili cu kupiti ovdje...

Da, iza traktora je asfaltna cesta ;)

A gume su naopako okrenute jer se puno puno manje trose, u sumi se traktor bolje zaustavlja na nizbrdici, jer guma na ovaj nacin ne nakuplja zamlju u sebe, nego ju izguruje van, u sumi mi pomaze jako puno pri voznji u rikverc a koliko malom traktoru prednja vuca moze pomoci gume mogu biti okrenute kako god... Ovako mi se bolje pokazalo jer puno se po asfaltu vozim, a ove gume su jako jako mekane, pa ono, dok ne kupim neke bolje "s markom" ove ce biti naopako namontirane.

Ne pregrijava se on niti najmanje... Ima dobar hladnjak i jos bolji ventilator ;)

A sto se alkohola tice, pio sam svoj najveci porok "Sok od kole" i cini mi se da me onaj CO2 smutio ;)

Nadam se da sam svima odgovorio na pitanja...
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
da da dečki ne do bog nekog pogodit u glavu s ti znakom u glavu 3 dana bi se patio i tek onda umro
meni nisi odgovorio na pitanje jesi gledo za kakvom dobrom :scratch :?: :D
 
B

Bobo

Guest
U koju dobru da gledam u svom dvoristu? Nista od toga...

Masku ne mogu nabaviti ni iz Bosne ni iz Hrvatske, tako da svi koji imate novu liniju IMT traktora pripazite na prednje maske, jer je to ocito trazena roba... Covjek iz Bosne mi rekao da ih prodaje kao lude, al je narucio 10 komada jos prosli mjesec i niti jedna nije stigla, cjena 70 KM, a za farove mi ne znaju nista reci...

Ujaka sam nazvao u Beograd i on ce otici do IMT trgovine tamo i donijeti mi ju ako ju nadje, skupa s farovima, a ako ne nadje, onda cemo kemijati nesto...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Bobo kaže:
U koju dobru da gledam u svom dvoristu? Nista od toga...

Masku ne mogu nabaviti ni iz Bosne ni iz Hrvatske, tako da svi koji imate novu liniju IMT traktora pripazite na prednje maske, jer je to ocito trazena roba... Covjek iz Bosne mi rekao da ih prodaje kao lude, al je narucio 10 komada jos prosli mjesec i niti jedna nije stigla, cjena 70 KM, a za farove mi ne znaju nista reci...

Ujaka sam nazvao u Beograd i on ce otici do IMT trgovine tamo i donijeti mi ju ako ju nadje, skupa s farovima, a ako ne nadje, onda cemo kemijati nesto...
E hebi ga, Bobo. Ako nema dijelova za stoj koji se proizvodi 300km od kuće ti, kak će tek dijelova biti za Kineze???
 
B

Bobo

Guest
A, za kineza, konkretno YTO, su mi rekli da mogu uvesti npor. 5 traktora, i onda moraju uzeti kojekakvih rezervnih djelova u nekoj novcanoj vrijednosti, i tek onda im dopuste da uvoze jos traktora... Tako da se lager djelovima povecava i da se traktori koji su prodani negdje mogu i servisirati...

IMT tvornica propada vec godinama i nikako da propadne... nekako se klimavodrze, digli su od 1.1.2009. sve cjene 30-ak % ali propadaju polako, ali sigurno. Kad jednog dana propadne, onda vise necemo kupovati novi IMT, nego polovni ;)
 
L

las2

Guest
Vidio sam u nekim postovima da si spominjao zelenu gnojidbu, pa bih te molio da mi objasniš kako,što,kad.
 
B

Bobo

Guest
las2 kaže:
Vidio sam u nekim postovima da si spominjao zelenu gnojidbu, pa bih te molio da mi objasniš kako,što,kad.

Zelenu gnojidbu obavljam na slijedeci nacin:

Slamu poslije zetve razbacam po njivi da bi olaksao plitku obradu. Uzmem plug i "poorem" njivu nekiih 10-ak cm tako da se slama i zemlja pomjesaju i na taj nacin da se zadrzava vlaga u gornjem sloju. Na to rukom ili rasipacem (ovisi kako mi se da) posijem uljanu repicu i zadrljam ju... Na jesen repicu izmalciram, bacim 70kg UREE/kj i to sve duboko zaorem.
 
B

Bobo

Guest
Facelija, rauola, djeteline kojekakve...

Kukuruz su ljudi sijali rasipacem, al to smo razrahli zemlju, a od gnojiva ni G...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
...... jer sam ju polomio kad sam brao kukuruze ali ju igrom slucaja nisam narucio i kupio... sad bi to bila nova maska polomljena i tek bi mi onda bilo zao......

Ma najbolje da nista ne mijenjas jer ce ti biti zao kad opet nesto polomis ;) a umjesto svjetla mozes koristiti mobitel ;)
 
B

Bobo

Guest
Nasao sam jos jednu i kupio da imam za rezervu ;)

I kod nas i po Bosni farova i znakova koluiko hoces, al nema maski... ova mi isto stigla iz Srbije, al po puno manjoj cjeni nego prva...

Prva 75€, druga 25€

Prva "rjesavana" iz tvornice na svakakve nacine, druga kupljena u trgovini u Zemunu...
 
B

Bobo

Guest
Nisam znao dal da stavim u "smjesne slike", kad smjesno nije... temu "tuzne slike" nemamo pa ju nisam htio praviti zbog ovih par slika, Temu "zetva" kao opcenitu nemamo, a sad je kasno da ju pravim, pa cu postaviti u moj profil par slika...

Inace, do njive se dolazi ovakvim putem:






Pa odbijes dupli prst, otkines noz s kose, pomotas stepenice na kombajnu, kabina dobije po pizdi a putem jos prelazis preko kojekakvih panjeva, al doslovce.

I povrsis njivu od jednog jutra, pa se istim putem vracaj nazad, jos se malo muci i onda ti gazda pokaze ovakav jecam:



I taman kad mislis da je svemu dosao kraj, pozove te drugi covjek da mu ides vrsiti zob:








Sreca u nesreci, sto me ovaj zadnji nije htio odvesti da mu vrsim jos jednu njivu koja je "kao" zarasla u travu pa smo kosili samo ovu dobru zob...


Najveca njiva koju sam usluzno vrsio je bila velika hektar i to solidan jecam bio, a sve ostalo je u prosjeku manje od jutra. Pa nek mi se jos netko usudi napisati da kupim FAHR-a...
 

Najnoviji postovi

Na vrh