• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bobo

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ovakav drač i mojega Claasa tere,mogu zamislit kako je bilo ZMAJU :twisted:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa onda sad fino naplatiš sve te kvarove,što bi izašlo na jutru nekih 800 kn,fino mu oči ispadnu kad kaže cijenu i više mu neće past na pamet da te zove...ipak nije poljoprivreda za svakog.tako mog brata svi zovu da ide kosit tako kojekake ojebine,jer sam ja u zg bio,a on kuka da ne može više,počeo naplaćivat 250 kn jutro košnje i nema mušterija. :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
:scratch :scratch :scratch ja na ovim slikama nigdje ne vidim ni "Z" od zobi
ispravite me ako grijesim
koliki je bio prinos po povrsini :?: :lol:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pa ovo je prestrašno,kaj je problem kupit litru nečeg za špricanje i pošpricat.
pa ti njiva liči na nešto a siguran sam da i bolje rodi,
mene bi bilo ovo sram zvat čovjeka da mi kombanjira.
 
B

Bobo

Guest
Stariji clanovi foruma se ovog vjerovatno sjecaju:



A evo nesto za pamcenje i "mladjim narastajima"



Slikano na istom mijestu, malo iz drugacijeg kuta.

Upoznao clana "..ja..", a potpuno zaboravio na clana "Valtra 8550" koji je iz istog kraja i nisam mu se javio...

Kako je krenulo, vjerovatno cu kroz koju godinu opet ici po neki prikljucak jos dalje ;) ;) ;). Po malcer 104km od kuce, po berac 120km a dalje mi se bas i ne ide, jer je 549 sukno 95% rezervoara u 9 sati voznje...

Berac je 1995.g. i kako mi se cini da nije bas puno radio. Po rijecima prijasnjeg vlasnika, ja sam mu 3. gazda i kako mi se cini da cu mu ja poguliti boju s valjaka, jer ce ici i usluzno brati. Lezajevi su mu svi jos original. Komusac je u dobrom stanju, gume od stajanja malo ispucale (Tigar) sve u svemu uredan strojcic.

nakon podmazivanja pala je i proba i to kad je perusina najsusa, da vidim kako bere u suhim uvjetima. Za mene su rezultati i vise nego dobri, a vi prosudite sami:

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Bobo, gdje si ga kupil i koliko si dal za njega? Si dobil kardan s njim?
Jel to 120km u oba smjera?

Ja sam išel po frezu u Grubišno Polje iz Križevaca. Točno 160km u oba smjera. Same je 90% vremena bil na 2300-2350rpm i potrošil 19 litri Eurodizela. Na put sam potrošil oko 4h u oba smjera.
 
B

Bobo

Guest
27 500Kn, Kupljen je u Novoj Plošćici kod Bjelovara. 120km tamo, 120 km nazad. Okretaji motora tamo oko 2100 cjelim putem, nazad su varirali ovisno o kvaliteti ceste, al nikad preko 1800... Tamo ravno 4 sata u minutu, nazad oko 5 sati. Kardan nisam dobio uz njega, a i nije neki bio ovaj sto je covjek imao od samoutovarke...

Takodjer uzmi u obzir da si ti nosio frezu od 300Kg, s traktorom 70ks, dok sam ja s 50ks vukao tonu...

Potrosio je oko 40l goriva, putem nisam tocio.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ne pises nista vec 2 dana, mislio sam ili da popravljas berac ili da ne izlazis iz traktora od posla :blackeye

znaci sve ok s beracem..
 
B

Bobo

Guest
S beracem sve u redu, radi kao lud. od stajanja dva lezaja bila zapekla i kod kuce ga upalim i vidim da se vrte u kucistima... skinuo ih, otvorio, ocistio, podmazao i vratio nazad... Berac suti kad radi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Jesi li dobil upute i katalog dijelova?
Nije 40lit. puno za 240km, a i većinom je ravnica.
Vozil sam i ja Tornada 80 (težak oko 2,6T) preko Zagorja i bregi nekih 160km, no neznam koliko je goriva potrošil.
BTW, freza je bila teška oko 600 kg ;)
 
B

Bobo

Guest
Nisam dobio upute, al danas otisao kod kolege koji ih ima i sad ih bas prelistavam, sutra cu si ih kopirati pa cu imati ;)

BTW, i ovaj je tezak 1.5T ;)

Mislis da to nije puno goriva? 240km presao, s 40 litara u 9 sati voznje, a kad sam isao po malcer isao sam 104km u jednom pravcu, al sam morao voziti na 1500 okretaja (mjenjane karike nesretne) i ostao sam 12 sati, i potrosio samo pola rezervoara... Sto, pak, na to reci?

Ne bih znao, meni se to cini nekako taman potrosnja, pogotovo jer su rezervoari na vecini traktora projektirani za MAX 10 sati rada...
 
Z

zekan7711

Guest
meni je to sumnjiva potrosnja ti sigurno vuces bar jednu bacvu za sobom ;) :mrgreen:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Koliko ja znam da IMT nije neki veliki potrošač pogotovo ovi sa 3 cilindra.
 
B

Bobo

Guest
549 ima 780 radnih sati... Potrosnja mu je takva i nemam vas sto lagati. Ak vam je sumnjivo, nek je, sto ja tu mogu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Potrošnja je mala jer bobo ima okrenute prednje gume a ima i još nekih caka koje vam mogu otkriti samo uz bobino dopuštenje
 
B

Bobo

Guest
puknuti kaže:
Potrošnja je mala jer bobo ima okrenute prednje gume a ima i još nekih caka koje vam mogu otkriti samo uz bobino dopuštenje


Samo se vi sprdajte s mojim prednjim gumama...
 

Najnoviji postovi

Na vrh