• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bobo

A

Alen

Guest
Moj traktor više uopče naftu netroši...... Što reč na to? 8)
 
B

Bobo

Guest
Ak je jos uvijek tvoj, onda stoji ;)
Ak ne trosi naftu, moze trositi lozu...

Ima tu jos varijacija na temu...
 
A

Alen

Guest
Ma pila ljuta ostala doma a rus ošo baj baj..... Trenutno stoji a kako je krenulo i stajat če... ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Bobo kaže:
A evo nesto za pamcenje i "mladjim narastajima"


Bobo imam jedno pitanje u vezi tvog IMT.
Zašto si okrenuo prednje kotače "naopako" da lakše ideš u rikverc u brdo lakše ili?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zbalija kaže:
Bobo imam jedno pitanje u vezi tvog IMT.
Zašto si okrenuo prednje kotače "naopako" da lakše ideš u rikverc u brdo lakše ili?
Uz dopuštenje bobe ja bi odgovorio ...
To ti je stara fora pravih traktorista , ustvari to ti je kao ples Michael Jacksona .On prebacuje noge naprijed i ide natag , slicno je i s gumama .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
puknuti kaže:
zbalija kaže:
Bobo imam jedno pitanje u vezi tvog IMT.
Zašto si okrenuo prednje kotače "naopako" da lakše ideš u rikverc u brdo lakše ili?
Uz dopuštenje bobe ja bi odgovorio ...
To ti je stara fora pravih traktorista , ustvari to ti je kao ples Michael Jacksona .On prebacuje noge naprijed i ide natag , slicno je i s gumama .


AAAAAAA?????????
 
B

Bobo

Guest
Vec sam o tome pisao...

Naime, gume koje sam dobio na traktoru su vrlo vrlo mekane i jako se brzo trose... Vidjevsi nizozemce kako mahom okrecu prednje gume naopako na fendtovima, i slicnim ozbiljnijim traktorima, pitao sam na FARMPHOTO forumu zasto to rade. Austrijanci su odgovorili da se kod njih to radi zbog boljih manevarskih sposobnosti s prednjim utovarivacem i po brdima, dok su ljudi koji imaju puno transporta objasnili da se gume tako dosta manje trose. Ljudi koji imaju i brda i prednje utovarivace obavezno okrecu gume, jer utovarivac dosta stisce prednje gume. Posto su se moje prednje gume u 350 radnih sati potrosile do pola, odlucio sam se isprobati njihovu teoriju, i vidi vraga, zbilja se manje trose...

Da sam ih ostavio onako, vec bi bile do platna, a traktor se dosta vozi po asflatu. Po blatu ne radim nista, a u normalnim uvjetima prednja vuca radi jednako kao sto bi i radila s normalno okrenutim gumama.

Mislio sam da je kriva geometrija prednjeg mosta, ali takav prednji most iam i torpedo 55 i rakovica 65 i niko nema problema s pojacanom potrosnjom prednjih guma, al problem kod IMT-a je taj sto IMT ima prednje felge jako masivno napravljene te u njima utege koji se ne mogu izvaditi, jer su sastavni dio felge. Torpedo i rakovica imaju utege naprijed, i po potrebi se skidaju, dok ja ne mogu svoje prednje utege skidati...

Isprva mi je to bilo ruzno vidjeti na nekom fendtu, a na mom traktoru pogotovo, sad sam uvidio da je to dobra stvar, iako mi se svi u mom kraju sprdaju, i svi govore da i zadnje zamjenim...


Ne znam zasto je to ljudima toliko cudno, i svi bi prije kupovali gume i drzali ih normalno, nego ih ovako imali... Meni niti najmanje ne smeta, jer se potrosnja na ocigled smanjila.

Iduce prednje gume 100% idu radijalne, i okrecem ih normalno, a zadnje kakve budu, bilo kakve su bolje od ovih sto sad imam...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Bobo kaže:
Vec sam o tome pisao...


Bobo možda jesi ti već pisao o tome, ali ja tvoju temu čitam nekih mjesec dana, ali ne od početka već od nekog postava, ali ne znam kojeg :oops: . I ako si ovo pisao ispočetka samo zbog mene ja se ispričavam. :oops:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
zbalija ima bobo da te bije sto je sve ovo morao zbog tebe napisat ponovo :lol: :mrgreen:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
savoris kaže:
zbalija ima bobo da te bije sto je sve ovo morao zbog tebe napisat ponovo :lol: :mrgreen:

savoris bolje da me bije, nego kolje. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
a uostalom lako je tući, samo treba netko držati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
bogami covjeka ima gromada gotova
taj te 'ladni i drzi i bije , nema da brines dal' ce moci sam :mrgreen:

kad vidis cojeka vidjeces da sam bio u pravu :lol:
 
B

Bobo

Guest
Samo da se zna da nikad ne udaram prvi, al kad krenem ne odgovaram za posljedice...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Bobo kaže:
Samo da se zna da nikad ne udaram prvi, al kad krenem ne odgovaram za posljedice...

Bobo u tom slučaju neće biti bore, jer sam i ja takav....
ali sad smo i otišli malo u off
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
27 500Kn, Kupljen je u Novoj Plošćici kod Bjelovara.

kolko vidim u temi ti i ZJ nešta gadno tržite u mom kraju, a gdje je aldomaš, pa mislim ono, dođete mi u susjedstvo i kupite svašta pa ni na kavu da dođete

CcC

vidiš da kod nas ima svega za kupit, sam treba tražit
 
B

Bobo

Guest
Majstore, da sam bio autom sam, doletio bi i do tebe, al starom se ne da hodati okolo vise nego sto mora... umorio se samo od sjedejna u auto dok smo isli gledati berac... njemu je nezamislivo ici traktorom 120km po faking berac...

Cuj, ak budem isao u Gudovac, valjda cemo se vidjeti za kakvim stolom ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bobo taj tvoj IMT je čudan (neću baš napisati sranje) ima mekane gume , mekano se šalta , mekane su mu karike ...jel mu je barem sjedalo mekano da ne nažuljaš guzicu dok radiš ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Bogec, kaj ja tržim u tvom kraju? :D
 
B

Bobo

Guest
E, da mu je jos i mekano sjedalo... IMT je pravi muski traktor i ak ne nazuljas dupe, ko da nisi ni radio, jel tako? ;)

Oni koji su me uzivo vidjeli znaju da sjedalo ima jako malo lufta kad sam ja na njemu, tako da vecinu udaraca ublazuju zracni jastuci koje imam u guzicu ugradjene ;)

S vremenom ce sve sjesti na svoje mjesto...
 
P

PeTaR4444

Guest
sretan rođendan i strojevi su odlični i dobro očuvani svaka čast.
 

Najnoviji postovi

Na vrh