• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bobo

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
filipkc kaže:
bobo
sretan ti rođendan i sve najbolje
Covjek mu samo zeli dobro,barem sam se nasmijao :lol: :lol:
 
B

Bobo

Guest
Svaka cast, nema sta!

Inace, kad je tema vec "probudjena" samo da se zna da od ovih dana necu bas biti "pri forumu" jerbo mi pocinje zetva, a ja cu dosta dana spavati na selu, pa ono. Ako netko nesto bude trebao, molim da se obratite moderatorima ili Mariu, a ja koliko stignem sa sela cu pomagati ;)

Usput, zahvaljujem se na lijepim zeljema povodom rodjendana ;)
 
B

Bobo

Guest
Posto je moja tema neaktivna vec predugo, red je da malo i ja postavim koju sliku na ovaj forum...

Zadnjih dana se vozi stajnjak i veceras je i ta akcija zavrsena. Evo mali izvjestaj kako je to sve islo:

Glavni i odgovorni za utovar. islo je iznenadjujuce fino, iako bi bilo bolje s nekim grajferom, da mogu pokupiti sve, cak i ono do bagera, al i ovako je islo puno bolje od ocekivanog:


Tri musketira:


Par slika samog "cina":








Ovo je nas, silom-prilika, neaktivni forumas "Cika Mato", inace moj jako dobar prijatelj od kojeg svake godine kupujem stajnjak. Uslikano na njegovu inicijativu, i nazvao je sliku "Rio de djubre":
 
B

Bobo

Guest
Broj 16 je redni broj s natjecanja oraca koji sam izvukao...

osvojio sam 6. mjesto, nemam slika sve su kod brata bile ne mobitelu koji se pokvario i sa servisa je dosao sav pobrisan :( trebao sam biti 4., ali bilo je "prljave igre" iako sam se zalio, suci to nisu uvazili, pa eto. za prvi puta i 6. mjesto je OK... Vise srece drugi puta...


bagerista, da radi se kod mene i previse. u 7 dana 60 tura odvezao, s time da je jedan dan padala kisa a ni jedan dan nisam mogao raditi od jutra do mraka, jer uvijek ima nesto drugo za kod kuce za napraviti, a jedan dan mi krenulo super, i da se nije raspala guma na prikolici, sve bi bilo super. Sad to treba ici sve zaorati, a brdo je takvo da 549 s ukljucenim prednjim pogonom jedva vuce malu SIP djubretaru uz brdo pun gas i spera... Bit ce mi veselo, sve mi se cini da ce jednobraznjak imati posla...
 
B

BAGERISTA

Guest
Broj 16 je redni broj s natjecanja oraca koji sam izvukao...

osvojio sam 6. mjesto, nemam slika sve su kod brata bile ne mobitelu koji se pokvario i sa servisa je dosao sav pobrisan :( trebao sam biti 4., ali bilo je "prljave igre" iako sam se zalio, suci to nisu uvazili, pa eto. za prvi puta i 6. mjesto je OK... Vise srece drugi puta...


bagerista, da radi se kod mene i previse. u 7 dana 60 tura odvezao, s time da je jedan dan padala kisa a ni jedan dan nisam mogao raditi od jutra do mraka, jer uvijek ima nesto drugo za kod kuce za napraviti, a jedan dan mi krenulo super, i da se nije raspala guma na prikolici, sve bi bilo super. Sad to treba ici sve zaorati, a brdo je takvo da 549 s ukljucenim prednjim pogonom jedva vuce malu SIP djubretaru uz brdo pun gas i spera... Bit ce mi veselo, sve mi se cini da ce jednobraznjak imati posla...


To ti vijerujem jer kad ja vozim s takvom u brajde ili na njivu,,,ako je prikopčan560,,imam problema kad mi dođe težina na zadnji kraj i ako je vlažno(a ove godine leži voda svugdje),,super prikolica samo je treba znat nakrcat,,tako da kad dođe skoro sve nazad da neda traktoru da proklizi s time da okretanje zaboravi,,malo mislit treba.........:D:D
Opet ako je ne napuniš a dosta si daleko,onda je problem u dosta više tura,,,,,,sva sreča je šta su meni njive sve oko kuče.........
A i mene čeka ove godine,,i to bi trebalo sad,,,ali nemogu radi zdravlja,pa če stari morat...:(:(


Skoro zaboravio,,,,sve pohvale za oranje,a uvijek je bilo muljanja pa i ove godine je,,,,bit če bolje sljedeče...
 
B

Bobo

Guest
napunim ja nju dobro, a s prednjom vucom nema problema s okretanjem cak ni na brdu.

Samo da je na IMT-u kardan malko vislje postavljen, rudu okrenes dolje, i kopcas na klatecu poteznicu, pa da onda vidis posla, stisne ga mala samo tako, nema mrdanja nikud. samo je zeznuto preko vagasa, kardan se sudara s poteznicom, pa calja ici na koso preko njih...

A za oranje... Hvala ;) Zao mi je samo sto slika nemam, cak me brat i snimao, ali eto, sta je, tu je... za otvaranje sloga sam dobio najveci broj bodova od svih natjecatelja (11 u konkurenciji ravnjaka) no jedan sudac ima sina koji se svake godine natjece i tu je jako dobar "sukob interesa" i vidi se na bodovnoj listi kako je taj baja svima rusio ocjene, a samo malom i njegovom kolegi nije. a obojica "povlastenih" su izvadili jarak u krivom smjeru sto je 10 bodova manje i kad sam se sucima zalio na to, nisam znao da su to otac i sin, pa je ovaj rekao: "Ja nista ne vidim". Reko, ja cu vas odvest "Ja svejedno nista necu vidjeti..."

Da mi se radilo o 3. mjestu, digao bih dobru prasinu, ali 4. ili 6. tako je svejedno... Dovoljno mi govori da sam neke iskusnije natjecatelje ostavljao iza sebe, meni je prvi puta da se natjecem. Ima jos nade za mene ;) ;)
 
B

BAGERISTA

Guest
napunim ja nju dobro, a s prednjom vucom nema problema s okretanjem cak ni na brdu.

Samo da je na IMT-u kardan malko vislje postavljen, rudu okrenes dolje, i kopcas na klatecu poteznicu, pa da onda vidis posla, stisne ga mala samo tako, nema mrdanja nikud. samo je zeznuto preko vagasa, kardan se sudara s poteznicom, pa calja ici na koso preko njih...

A za oranje... Hvala ;) Zao mi je samo sto slika nemam, cak me brat i snimao, ali eto, sta je, tu je... za otvaranje sloga sam dobio najveci broj bodova od svih natjecatelja (11 u konkurenciji ravnjaka) no jedan sudac ima sina koji se svake godine natjece i tu je jako dobar "sukob interesa" i vidi se na bodovnoj listi kako je taj baja svima rusio ocjene, a samo malom i njegovom kolegi nije. a obojica "povlastenih" su izvadili jarak u krivom smjeru sto je 10 bodova manje i kad sam se sucima zalio na to, nisam znao da su to otac i sin, pa je ovaj rekao: "Ja nista ne vidim". Reko, ja cu vas odvest "Ja svejedno nista necu vidjeti..."

Da mi se radilo o 3. mjestu, digao bih dobru prasinu, ali 4. ili 6. tako je svejedno... Dovoljno mi govori da sam neke iskusnije natjecatelje ostavljao iza sebe, meni je prvi puta da se natjecem. Ima jos nade za mene ;) ;)

Uvijek je bilo povlaštenih i zaštičenih,,,ali šta je tu je,,,bilo i bit če,šta i mene osobno ljuti,,napravi i dobij sam zaslugu za ono šta drugi vide,,,ovako če jednog dana se desit da če neko i oca i maloga za uho provuč po brazdi(šta bi i trebalo)ali nikom se ne mažu ruke oko go...a...žao mi je naravno ko da se o meni radi,,ali dogodine če bit puno bolje..........

Probat čemo i tako kačit prikolicu,,samo šta je bez prednje vuče malo teže,,,ali nije bitno,,,nije teško probat pa vidit..
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
to se čovjek oče malo pospikati sa ljudima,
pa je iz zajebancije del oglas na njuškalo
:finga::finga::finga: , a možda ti puknuti imaš prav možda se prebacuje na
zelenka, samo ke to još nije javno objavio....:mrgreen::mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Isusatibogaimajkebozije

E, pa dakle, nema me 3 dana kod kuce, s navedenim traktorima berem kukuruze vec danima a netko ih prodaje u moje ime...

E, pa dakle... kud ode ovaj svijet...


U svakom slucaju, tko god da je ovo na njuskalo stavio, svaka mu cast! uljepsalo mi dan
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Isusatibogaimajkebozije

E, pa dakle, nema me 3 dana kod kuce, s navedenim traktorima berem kukuruze vec danima a netko ih prodaje u moje ime...

E, pa dakle... kud ode ovaj svijet...


U svakom slucaju, tko god da je ovo na njuskalo stavio, svaka mu cast! uljepsalo mi dan
Pazi gdje ih parkiraš ,cijena nije loša mogli bi otić prije nego završiš sezonu kukuruza
 
B

Bobo

Guest
Bome bi moglo biti svasta...

A da ce netko moje traktore ukrasti, sretnu mu bilo... 549 je prljav da je to strasno, a 539 kao takav je puno bolji "ulov", samo ga treba pronaci ;)
 
S

Strahinja

Guest
Tegovi za imt 589

Posto vidim da si ljubitelj imt-a treba mi jedna pomoc!
Imam dva imt-a, 533 i 549!
Hteo sam da stavim tegove napred na 549 posto imam dosta vocnjaka u brdu pa mi pravi probleme sa punom prskalicom od 440L, izdize mi prednji kraj!
Da li imas iskustva koliko tegova da stavim, kakve tegove ili mozda ima i nekih slika kako izgleda drzac napred sto bi mi mnogo pomoglo u odluci sta i kako da napravim!
 

Najnoviji postovi

Na vrh