• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BOURGOIN berač kukuruza

  • Temu pokrenuo deutz130
  • Datum prvog posta

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
637
A možda znate de ima to za kupiti (cilindre).
Ručnu kočnicu ima, a sad neznam kako ona dela još nismo probali, ako koji od vas zna de to ima za nabaviti neka javi svejedno novi ili rabljni.:partyman:
Nema samo one cilindre koji pumpaju ulje prema kotačima, oni koji su ispod kabine sve ostalo ima samo ti fale.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
cilindri ti pašu od starih zetora 3511, 4712, 4911. i tih linija starijih ili ursusa 355-360 ali starijih od 1987 god.
ja sam stavio od zetora 3511 komad je bio ako se dobro sječam 120kn po komadu.
original pašeju gore. meni su pasali i na md8 i na gx400. samo se sad ne sječam na kojem sam morao onu polugicu napravit kaj ide s pedale u cilindar. ali to nije nikakvi problem za napraviti.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
637
Dobro hvala ti. Već smo na rivieru ugrađivali te cilindre pa nismo bili sigurni da li pašeju 100%.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
637
Ej dal možda znate de ima za kupiti one gume koje idu na valjke koji lupe kukuruz.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ej dal možda znate de ima za kupiti one gume koje idu na valjke koji lupe kukuruz.

Mi smo ih dali izraditi, čini mi se da neki čovjek kod Bjelovara radi, al bilo je to davno.

Što se tiče kočnica, imamo MD8 več skoro 10 godina, nikad nismo ništ dirali, nema kočnica, al fala bogu ravno je kod nas.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
nemoj stavljat lijevane gume na komušač. stabljika će ih skuriti i štopat će ti se klipovi na komušaću i to će smrdjeti i gorjeti mislit ćeš da se zapalio kombajn.
potaržit ću broj od čovjeka iz virovitice koji štanca od starih guma. jer tamo gdi je guma platno u nekoliko slojeva to i je dugotrajno i puno bolje od lijevanih i puno bolje čiste.
stavio sam lijevanih par komada, ali je ćim ga je malo naćelo da se počne kuriti rastope se i nastaju konstantni problemi odnosno počne runit klip i nekog manjek ako prime zdrobi ga i porovuće između valjaka.
to ti nejbolje tako napraviti, ako isliš lijevane stavljat bolje da ti ostaju te stare gore.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
BOURGOIN berač

Zanima me da li tko zna bourgoinove modele po godištima kad su se koji proizvodili . Interesiraju me četveroredni modeli GX 400 i GX 400 M .
 
Z

ziga-m

Guest
I mene to jako zanima ali iskreno nemam pojma,a ljudi po oglasima pišu sve i svašta.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
gx 400 je rađen od 1982 s kabinom kao na md8, samo s vratima i ima razlike u pumpama idromotorima, pa sve do 1990g a poslje tog nastaje 406.
ja imam gx400m axe noviji tip kabine i kompletni kombajn je isti kao 406 jer je zadnji model koji je rađen prije 406- ice. a onda su poćeli raditi406 na kojeg su još nadograđivali kojekave nadogradnje.
stariji gx400 su imali starije kabine, slabije motore, manje bunkere, iako za bunker nije sigurno. prijenosi preko pumpi i hidromotora je sasvim drukćije , dok ja imam postrojenje i napajanje pumpi i hidromotora idemtićno ako 406.
uglavnom rđeni su od 1982-1990. a od 1987 su poćeli stavljat jaće motore, kabine i soatlo nadograđivali i usasvršili. tak da zadnje serije 400 i prve serije 406 su skoro iste. a za novije od tog 406 neznam jer se nisam za dalje informirao
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
A jel znaš o kojim jačinama motora se radi i gdje bourgoin ima pločicu s godinom proizvodnje ?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Nemrem vjerovati da je to tak nepoznata tema :scratch

kolega kikicMF ti zna puno o Burgoinima...samo se moraš strpeti malo da ti on da odg jer je na prosvjedima...;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
eto me zaletio sam se s prosvjeda doma da malo odspavam, ali vidim tražen sam pa rekoh da pomognem....;)
dakle moj gx400 je 1990 god i ima 136kw što ispada oko 185ks. uzmeš u obzir da svoje žive snage ima 180ks.....
starije linije od 1982 do 1986 su imale perkinsa 160ks turbo. dok oni bez zadnjeg pogona su imali 140ks motor. kaj je po meni malo premalo, s obzirom da je on sam po sebi dosta težak kombajn. nekih cca 7 tona + -!

pločica se nalazi u kabini ispod sjedala s zadnje strane. neki maju s lijeve strane sjedala a neki s prednje. uglavnom u kabi negdje mora biti.
na njoj je broj šasije, godina, i model kombajna. na nekima ima i dvije ploćice, ali ako i fali ta druga nije tolko bitna, kolko ova s godinom i brojem šasije...
 

Humac

Novi član
Tu od
6 Tra 2014
Poruka
5
Pozdrav prijatelji posedujem Bourgoin md8 vec pet godine pa sam slucajno naleteo na vas saj pa rekoh da podelimo malo izkustva nadam se lepoj saradnji evo i mog beraca u radu.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=84HMxJWahqA[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Kaj mislite o ovome, ja mislim da je to preteško za vuči.

1794615_534596976671803_8961405747107379619_n_zps54af5eff.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh