• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BOURGOIN berač kukuruza

  • Temu pokrenuo deutz130
  • Datum prvog posta

TOPLAK

Novi član
Tu od
12 Sij 2015
Poruka
1
pozdrav bećari!daj mi recite možda znate za berače od 3 reda koji nisu na njuškalu i kako proći najjeftinije?po mogučnosti može i neispravno pa se složi.te me interesira fahr 1302 hydromat axial tko zna više o tome da mi kaže kako vrši žito?
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
I mene bi interesovala iskustva ako ih neko ima sa GM3 beračom??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Prinova se stigla , ima tu posla oko sređivanja ali daleko je do sledeće sezone. :icon_thumright:

3 reda , 16 valjaka , 120ks , tarup , hidro pogon u kombinaciji sa mehaničkim mjenjačom.
Jedino su redovi na 80 pa vidjećemo kako će se pokazati.
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    60.4 KB · Pregleda: 214

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,967
Za 3 reda i nije toliki problem (ak kukuruza nije preniska).
Za 4 reda već je.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Savoris,čestitke na kupovini,pošto mislim da je kod tebe jeben teren a večina sadilica je na 70 ,budeš morao urediti taj razmak.Kod nas u blizini je jedan što se bavi uslugama kupio sadilicu na 80 razmak pa posadio ljudima i na jesen se hvatao na tu foru da im samo on može brati,ali na nagnutom terenu sigurno bude problema
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Radije bi skupio redove na beraču da mogu sve da berem , gledao sam isti GM3 berač kojem su skupljeni redovi ali davno , ne mogu da uočim gdje ga je sužavao.
Moram poskidati one limove od gore pa vidjeti gdje može da se nabere tih par centimetara.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,967
To i nije baš par cm, već je 10 po 10 cm na svakom bočnom redu.
Pripazi kad ga uziš da bude pokrival trag kotača.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,487
Cestitam. Sa 4 reda adapterom na 75 sam vrsio godinama bez problema. Sad sa 70 imam vecih problema gdje je nalego kukuruz.
Otkidacke ploce nemas, imas iskustva sa takvim raketama?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nemam nikakvog iskustva sa ovom vrstom hedera niti sa ovom vrstom berača.
Tek smo se danas počeli upoznavati.
Imaš savjeta???

Imao sam problema pri montaži onog istovarnog elevatora jer su majstori kada su ga tovarili odsjekli jednu ušku koju nisu poslali , a ja sam ga sklapao na jednom placu daleko od kuće tako da sam morao debelo da improvzujem da to sklopim nekako.
I još drugi problem , pošto taj lanac je na sebi imao više spojnica , majstori kada su ga rastavljali su iz nekoliko spojnica izvadili one zičica osigurače a samo na jednom mjestu rastavili lanac , naravno ja to nisam primijetio pri sklapanju i nakon kipovanja trećeg bunkera spojnica se raspala i zakrenula lanac.
Evo večeras sam sve pripremio pa sutra rano idem da to sklopim i nastavim berbu.

Hm , nije problem što je razmak 80 , ako se srednji pogodi ona dva krajnja čisto malo naginje i lijepo to ide.
Ali problem je što mi lijevi točak mora da ide tik uz red koji ostaje , ako pogađam srednji da ide pravo rizik je od gaženja , ako se pomjerim desno onda mi desni red prilično promašuje.

Dalje , zvijezde koje pritišču klip na komušačkom stolu izgleda nisu originalne , one su po mojoj ocjeni jednostavno preduge (prsti) i ne vrše skoro nikakvu funkciju , dosta ih je i pokidano tako da imam prilično prljavo branje.

Ali što se tiče mašine zadovoljan sam , hidraulika ima snage u pogonu dosta , u brdo ide bez ikakvog napora.


Evo par slika da ne davim više.
 

Prilozi

  • IMG00363.jpg
    IMG00363.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 218
  • IMG00362.jpg
    IMG00362.jpg
    84.3 KB · Pregleda: 210
  • IMG00361.jpg
    IMG00361.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 217
  • IMG00360.jpg
    IMG00360.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 202

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Neznam , vidjećemo.

Branje je od davnina bilo 25km po dunumu , kada su se pojavili samohodni oni su spustili cijenu na 20.
Ja se čisto omišljam da zadržim 25 i sa samohodnim.
Vidim da sada pojedinci podižu na 22 polako.

Mada , sve zavisi od parcela , velika parcela je uvijek dogovor.

Evo nekih 15 kilemetara od mene gdje sam istovario ovaj berač ljudi krune u zrno po 15 , ali tu tableeeeeee.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,487
Nisam nikad vidio takav heder pa nemam nikakvih iskustava, cini mi se zanimljivo rijeseno pa pitam. Na kombajnima vjerovatno nikad nije zazivjelo jer je cilj sto manje operusat na hederu zbog rasipa i loma.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
On sasvim lijepo čisti na hederu ali komušački stol ne radi ni pola svoga posla tako da je dosta neoljuštenog.

Neznam dali su bolje zvijezde ili da napravim makar jedan red onih klasičnih lopatica kao što sam imao na SIPu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,967
Ovakav heder čisti bolje od onoga s raketama i otkidačkim pločama. Takav tip je i na Zmaju 221 (ili 211).
Uz to je jednostavnije konstrukcije, no mana mu je namatanje po mokrom i ružđenje prezrelih klipova.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Hm , znam da je K2 imao ovakav heder , za 211 nebih rekao jer sam ga imao. Čak ni 221.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,967
Onda K2. Ne poznam baš te stare Zmajeve.
 

Najnoviji postovi

Na vrh